anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usunięcie z produktyzacji sztuk i rozmiarów

Kategorie
kupujący
kupujący 950
inne
inne 185
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
177
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Usunięcie z produktyzacji sztuk i rozmiarów

artmagames
#9 Pomysłodawca#

W skrócie - produkt powinien mieć tytuł składający się tylko z niezmiennych jego cech tj. np. pudełko na prezent z kokardą, albo skarpetki w truskawki i nie powinno być do tego ani rozmiarów ani ilości sztuk w zestawie - to zostawcie sprzedawcom, bo oni wiedzą co sprzedają i mogą mieć inną wizję tego w jakiej konfiguracji lub ilości to sprzedają.

Po raz kolejny trafiła nam się sytuacja kiedy kupujący domaga się czegoś co "obiecało mu allegro", co skłoniło mnie do zajęcia się problemem, bo allegro ewidentnie go nie widzi. 

Opis aktualnego problemu: klientka kupiła zestaw 4szt pudełek (taki jest fabrycznie pakowany przez producenta i wg mojej wiedzy akurat przy tym kodzie EAN innego nie ma), ale jakiś inny sprzedawca przy tworzeniu produktu wpisał sobie 6szt i taki tytuł widnieje w produkcie. Oczywiście tłumaczenie, że w naszym tytule i w naszym opisie jest wspomniane 3 razy, że chodzi o 4szt nic nie daje, bo klientka nie rozumie jak działa produktyzacja (niestety edukacja klientów przez allegro jest kompletnie zaniedbana i zrzucana na nas - sprzedawców) i nie czyta opisu. Teraz domaga się rekompensaty, bo ona kupowała 6szt. 

O ile katalog produktów był wg mnie całkiem niezłym pomysłem, o tyle wykonanie jest kiepskie. Czy tworząc produktyzację ktoś, kto się tym zajmował miał w ogóle styczność z handlem? Czy zdaje sobie sprawę z tego, że pod tym samym EAN nie tylko mogą być różne ilości tego samego produktu, ale mogą być też inne rozmiary, wzory i kolory?

My straciliśmy już przez ten błąd / brak wiedzy / niedopatrzenie masę czasu na tłumaczenie klientom, że np. kupują skarpetki w rozmiarze 26 tj. w naszym tytule i opisie, a nie 34 jak pokazuje produktyzacja (ustawienie konkretnego rozmiaru, kiedy już istnieje inny nie jest wcale takie proste i nie da się tego zrobić przez zewnętrzne programy połączone z allegro), tym bardziej, że tytuł sprzedawcy (zwłaszcza na urządzeniach mobilnych) jest zepchnięty na dno, a na wierzchu widoczny jest tytuł produktu.

Czas w końcu coś z tym zrobić. Usuńcie z produktyzacji konieczność dodawania rozmiarów i ilości sztuk, a podobne do tej wyżej sytuacje po prostu nie będą się zdarzać. 

 

1 Komentarz
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@artmagames dziękuję za Twoją opinię i propozycję, ale reagujemy na każde zgłoszenie dotyczące błędnego wiązania produktu z ofertą (a taka sytuacja miała miejsce w sytuacji, którą opisałeś). Produkty w naszym katalogu dodają sprzedający i nie planujemy usunięcia z nich rozmiarów, czy liczby sztuk w najbliższym czasie. Pracujemy jednak na zmianami w zestawach i w tej chwili skupiamy się na zamienianie ofert w poprawne zestawy produktowe składające się z kilku sztuk, tak by do sytuacji takich jak opisana przez Ciebie dochodziło jak najrzadziej. Na razie działamy w trzech kategoriach: Koła (felgi z oponami),Opony, Felgi, ale jeśli wszystko pójdzie pomyślnie wkrótce rozszerzymy ten mechanizm na kolejne kategorie. 

oznacz moderatorów