anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Warunkowe przedłużenie Super Sprzedawcy, kiedy brakuje jednego (mniej ważnego) parametru

Kategorie
kupujący
kupujący 551
inne
inne 110
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
34
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
58
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
162
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
66
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
494
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
277

Warunkowe przedłużenie Super Sprzedawcy, kiedy brakuje jednego (mniej ważnego) parametru

auto-dekoracje
#10 Popularyzator#

Są w tym temacie 2 najczęściej występujące problemy:

1. Niedobór komentarzy, na co sprzedający nie ma już żadnego wpływu.

2. Niedobór zamowień. Są branże, w których niektóre miesiące to czas zastoju. Taki właśnie jest mój przypadek. Działam w branży ślubnej, gdzie listopad, grudzień i styczeń to czas stagnacji. W moim przypadku głównie na Allegro, bo na innych serwisach nadal sprzedaję (mniej, ale coś się dzieje). Na Allegro zwykle w tym czasie tracę status Super Sprzedawcy i spirala się nakręca.

 

Stąd propozycja, aby była możliwość zgłoszenia wniosku, lub aby Allegro chociaż samo brało pod uwagę te 2 kwestie. Rozumiem, że większość wymogów powinna być spełniona. Sprzedawca nie może mieć lawiny negatywnych komentarzy, czy opóźniać wysyłek. Jednak w tych przypadkach - zastoje w niektórych branżach, albo niechęć klientów do wystawiania komentarzy, mimo, że wszystko było w porządku - nic nie sprawia, że jesteśmy gorszymi sprzedawcami 🙂

2 Komentarze
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@auto-dekoracje bardzo dziękuję za Twoją propozycję, ale niestety nie będziemy mogli jej zrealizować. Cały system jakości sprzedaży, a więc także kwalifikacji do programu Super Sprzedawca to bardzo rozbudowany algorytm wyliczeń, które w równym stopniu obowiązują wszystkich Sprzedających na Allegro. Nie możemy tutaj w żadnym stopniu subiektywnie decydować, czy któryś ze Sprzedających na takie zwolnienia zasługuje i na jakiej podstawie, bo warunki do prowadzenia działalności są dla same dla wszystkich. 

auto-dekoracje
#10 Popularyzator#

Jak najbardziej rozumiem ten argument - powiem więcej - też o tym myślałam pisząc ten post. Ale zmiana dotyczyłaby wszystkich w równym stopniu. Na takiej zasadzie, że spadek w jednej z tych kategorii nie powodowałby utraty tytułu Super Sprzedawcy. Czy są ewentualne szanse na wykreślenie tych 2 wymagań lub zmianę?

Przez utratę Super Sprzedawcy stajemy się niemal niewidzialni na Allegro w momencie, kiedy nie wydarzyło się nic, co wpływa na jakość naszej sprzedaży. Bez względu na to czy czy ktoś sprzedaje 100 000 produktów miesięcznie, czy mówimy o małych sprzedających w trudnej branży, gdzie bywają okresy gwałtownego spadku sprzedaży - można robić to dobrze lub źle.

Na chwilę obecną tracąc odznaczenie, które ma istotny wpływ na dalszą sprzedaż jesteśmy w pewnym sensie karani za to, że trafiliśmy na gorszą porę roku lub większą ilość klientów, którym nie chce się wystawiać komentarzy.

oznacz moderatorów