anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wyłączenie wyświetlania produktywizacji dla kupującego

Kategorie
kupujący
kupujący 910
inne
inne 179
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
108
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Wyłączenie wyświetlania produktywizacji dla kupującego

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Można by dać dowolne przeglądanie  aukcji z produktywizacją lub bez. Nic mnie tak nie wnerwia jak to, że w każdą aukcję muszę wejść i sprawdzić czy sprzedający sprzedaje na pewno to co allegro chciałoby żeby sprzedawał. Przykład z wczoraj. Chciałam na szybko kupić koperty bąbelkowe - wyszukiwarka -koperta bąbelkowa, rozmiar- i jedziemy. Oczywiście już widzę, fajna cena, zaraz kupię i z głowy. Wchodzę w aukcję i rozpoznaję "nowy standard allegro". Sprzedający wystawił 10 kopert, allegro sprzedaje 100. Kto by mi dosłał brakujące 90 jakbym w pośpiechu to kliknęła?   Uparliście się, żeby ten katalog był to niech będzie. Ale dajcie chociaż kupującym możliwość wyboru. Nie mamy czasu sprawdzać każdej aukcji. Albo posadźcie przed komputerem tych specjalistów co to wprowadzili niech przeglądają każdą aukcję czy im się to zgadza albo dajcie mi możliwość wyboru!!!

7 Komentarze
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@kaliszaneczka-x Do końca roku nie będzie już innej opcji jak produktyzacja, więc to bez sensu.

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

To trzeba będzie zacząć szukać sklepów sprzedających i brać bezpośrednio. Tu się robi jedno wielkie "Ali".  Siłą allegro było to że to była w miarę stabilna platforma. Gdzie w przyzwoitej cenie było wszystko i człowiek nie musiał biegać po sklepach i szukać.  Teraz drogo, ciągle błędy, wyświetlają się jakieś kretyńskie komunikaty jak np wchodzę na licytację noża od 1zł i wyskakuje "porównaj ceny". No kuźwa jedna osoba złotówkę dawała to co Wy mi chcecie porównywać? Jeszcze tylko zmiana nazwy na "poliexpres" i można zostawić zakupy tu obcokrajowcom. Teraz w każdej aukcji gdzie chce się kupować trzeba:

- sprawdzić zgodność produktu z ofertą sprzedającego

- sprawdzić czas dostawy, bo nie daj Boże przypadkowo kliknę z Chin

- przy zakupach na ostatnią chwilę dopytać sprzedającego czy na pewno wyśle dzisiaj, bo przecież allegro wysyłkę z 24h czy 48h mogło zmienić na natychmiastową.

- przy produktach spożywczych nie zaszkodziłoby pewnie napisać do allegro i spytać który sprzedający dostał opinię o sprzedaży starego i zwietrzałego. Bo opinia widnieje u wszystkich, a ja naprawdę chciałabym wiedzieć u kogo kawy nie kupować... Ciekawe czy mi powiedzieli...

- jak chcę paragon nie fakturę toteż dobrze poinformować sprzedającego, dostałam już ze 20 faktur nie zamawianych.

- wybierając produkt należy zajrzeć w każde najmniejsze zakładeczki sprzedających, żeby nie przeoczyć jakichś ważnych informacji. Po porównaniu 10ciu ofert różnych sprzedających i ograniczeniu ich liczby należy tam zajrzeć jeszcze raz, bo już się pomyliło kto gdzie i co pisał. A przecież wypisanie wszystkich ważnych danych w opisie przedmiotu boli Allegro...

- pomodlić się żeby nie wystąpił błąd z zakupem lub płatnością

- pomodlić się znowu jeśli planuje się dostawę paczkomatami allegro czy jak to się tam zwie...

- przygotować się psychicznie na miesiąc wyświetlania ofert już kupionych lub tych w które zajrzeliśmy i ich nie chcemy.

No i można działać licząc na to że chociaż ze strony sprzedającego więcej problemów nie napotkamy. 

Oświećcie mnie jak o czymś jeszcze zapomniałam. W sumie jak to widzę podsumowane, to może jednak u Chińczyków łatwiej i szybciej będzie....???

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@kaliszaneczka-x dziękuję za Twoją opinię, ale produktyzacja i Katalog produktów to projekt, nad którym pracujemy od 2019 roku i  na pewno nie zamierzamy z niego rezygnować w najbliższym czasie. Tak jak kiedyś już tutaj informowałam przy tworzeniu Katalogów nie posiłkujemy się wyłącznie informacjami od Sprzedających. Korzystamy również z całego zbioru baz danych, pochodzących zarówno z naszych własnych jak i całkowicie zewnętrznych źródeł. W związku z tym nie możemy przyjąć, że z definicji wszystkie produkty mają błędne wartości.

Kupujący na Allegro mogą przeglądać miliony ofert wystawianych przez ciebie i innych  sprzedających. Pomimo, że są osobnymi ofertami, w wielu z nich sprzedawany jest ten sam produkt. Na przykład, gdy spróbujesz wyszukać jakikolwiek ze znanych modeli smartfonów, przekonasz się, jak wiele ofert dotyczy tego samego przedmiotu. Oferty te mogą różnić się ceną i warunkami sprzedaży, ale wciąż sprzedawany produkt w istocie pozostaje ten sam. Dlatego też w ramach Katalogu produktów Allegro chcemy zebrać i opisać wszystkie produkty, jakie są dostępne w ofertach by przede wszystkim usprawniać wybór i proces zakupowy dla kupujących. 

Oczywiście jeśli natraficie na sytuację błędnego powiązania zachęcamy do zgłoszenia błędów w produkcie. Wszystkie zgłoszenia rozpatrujemy w tej chwili na bieżąco.

 

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Proszę mi nie odpisywać standardowymi formułkami. Bo po 1wsze pisałam jako klient nie sprzedawca. Po 2gie nie prosiłam o rezygnację z katalogu. Prosiłam o danie mi wyboru czy jako kupujący chcę z niego korzystać czy nie. Po tak długim czasie już się przekonałam, że te Wasze usprawnienia skutecznie utrudniają mi zakupy. Obecnie już kupuję o wiele mniej rzeczy przez ten serwis i nadal będzie to miało tendencje malejącą. Sądząc po tym co ludzie tu piszą dotyczy to nie tylko mnie. Wyszukując przedmiot chce przede wszystkim widzieć dane podane przez sprzedającego. Katalog się dla mnie nie sprawdza, przez niego moje zakupy trwają o wiele dłużej. Już teraz po raz pierwszy od wprowadzenia nie wykupiłam smarta. Jak myślicie dlaczego??? A no dlatego że tutaj coraz gorzej się kupuje. Rozumiem zmuszanie sprzedających ale kupujący powinni mieć prawo wyboru.

 

-M4ciek-
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_a jak skomentujecie problem mixowania w produktyzacji podróbek i oryginałów? to legitymizacja handlu podróbkami! osobiście to ten 'ficzer' spowodował taki burdel, że już nie ma szans bym kupił na Waszej platformie czegokolwiek z markowych ciuchów, butów, perfum czy maszynek do golenia

-M4ciek-
#8 Zapaleniec#

nad którym pracujemy od 2019 roku i na pewno nie zamierzamy z niego rezygnować w najbliższym czasie

to bardzo długo jak na tak niedopracowany i krytykowany projekt, ale to właśnie oznacza, że coś tu nie gra i może nie należy kontynuować tego czegoś na siłę? może trzeba zmienić developerów, zespół, PjMa... a na powyższe zdanie nasunęła mi się automatyczna reakcja pt. "buta kroczy przed upadkiem"

Ziolko39
#21 Demiurg#

"Pewnego razu gadał dziad do obrazu

Obraz do niego ani słowa

Taka była ich rozmowa"

To jest własnie rozmowa z Allegro

oznacz moderatorów