anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wyłącznik promowania ”Okazja”, „Rabat ilościowy”, "Outlet"

Kategorie
Kupujący
Kupujący 270
Inne
Inne 56
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
275
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
44
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
38
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
37
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
89
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
104

Wyłącznik promowania ”Okazja”, „Rabat ilościowy”, "Outlet"

nikl
#12 Orędownik#

Sprzedawcy boją się stosować promocje niewyłączalne, o zagmatwanych regulaminach i niejasnych zasadach. W razie braku popytu, wzrostu cen, lub innych zdarzeń losowych, mogą one narazić na duże straty, oraz związanie umową i codziennymi opłatami nawet do końca życia!

Dlatego, żeby zachęcić do korzystania, proponuję uprościć regulamin, oraz dodać możliwość swobodnego wyłączania tego rodzaju promocji. Podejście partnerskie, bez stosowania podstępów i pułapek, przyniesie obu stronom większe korzyści i zachęci do włączania promocji.

5 Komentarze
pinsplash
#21 Demiurg#

@nikl  Czy Ty siebie słyszysz? Allegro sporo zarabia na tych "niewyłączeniach" i ma z tego zrezygnowac?

DarkStoorM
#16 Inspirator#

Ja bardzo chętnie korzystałbym ze Strefy Okazji, a nawet i bardzo często, gdyby oznaczenie nie było ustawione w ofercie na czas nieokreślony. Zgłoszenie oferty do Strefy Okazji skutkuje tym, że taka oferta po zakończeniu nadaje się tylko i wyłącznie do kosza, bo nie można jej wznowić po uzupełnieniu stanu, gdy promocja będzie już uznana za zakończoną - zostanie zgłoszona ponownie i trzeba wystawiać nową, tracąc wszystkie statystyki oferty.

 

Zadowoliłoby mnie nawet ustalenie własnej promocji czasowej, co nie wymagałoby ode mnie później wystawiania nowej oferty tego samego przedmiotu tylko po to, żeby nie została ona zgłoszona ponownie do Strefy Okazji... 

nikl
#12 Orędownik#

Nie jestem pewien czy zarabia. Widzę po sobie, że gdy sparzyłem się i wyszło mi, że przy obecnym tempie sprzedaży będę płacił haracz przez kilkadziesiąt lat, to po prostu nie włączam już żadnych nowych promocji, które mają regulamin dłuższy niż trzy proste zdania. Czyli prawie żadnych nie włączam.

Regulamin "Okazji" jest podstępny i ma pokręcona logikę. Każdy myśli, że umowę bezterminową może rozwiązać po upływie 30 dni, jak umowę telefoniczną czy kablówkę. Gdy próbuje to zrobić, okazuje się, że umowa jest dożywotnia i niewyłączalna, chyba że skończą się przedmioty. Ale jeśli ktoś nieopatrznie miał 1000 szt i sprzedaje 1 szt. tygodniowo, to jest ugotowany na ponad 19 lat, albo płaci sroga karę. Może też błagać o litość z nadzieją, że może dobre Pany odpuszczą. Ale czy tak wygląda Partnerstwo biznesowe?

Allegro pewnie sporo zarabia na wkręceniu w to ludzi, jednak finalnie tracimy zaufanie i nie wchodzimy w inne akcje, które być może nie są tak bardzo podstępne i złowrogie.

rozik2
#9 Pomysłodawca#

Allegro sobie na to nie pozwoli.

Najlepszym rozwiązaniem jest nie włączać tego typu promowania (strefa okazji, hit itd).

Rozkręcisz sprzedaż i masz pojechane jak chcesz z tego zrezygnować bo np. popyt jest mniejszy w danym momencie.

eveeanime
#10 Popularyzator#

żadnych  "okazji" : "świąt itp akcji   allegro zrzyna z malych biznesów oplaty przewyższają  zyski a jak ci się  trafi kilka osob co zrezygnuje bo ma smarta to w plecy kilka stówek..np nie odbiora przesyłki albo niedokoncza płatności..jak nie promujesz  to nic nie masz...cała polityka

oznacz moderatorów