anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
×

Wygląd ekranu - lepsze rozplanowanie informacji

Kategorie
Kupujący
Kupujący 123
Inne
Inne 37
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
220
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
8
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
8
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
18
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
32
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
28

Wygląd ekranu - lepsze rozplanowanie informacji

#12 Orędownik#

Gdy przeglądam Moje oferty lub Zamówienia na komputerze z typową rozdzielczością Full HD, to jest wąska pionowa kiszka, a boki są zupełnie puste. Ponad połowa powierzchni ekranu nie zawiera żadnych informacji! Może dlatego brakuje miejsca na przydatne informacje, mało się mieści, trzeba dzielić na podstrony itd. W Moich Ofertach nie widzę jakie mam ustawione czasy dostaw, a przecież to jest ważne i trzeba pilnować zależnie od dostaw. Niestety człowiek jest jak ślepy we mgle z tym systemem.

Przykładowo na monitorze 24" 1920x1200: mBank potrafi wyświetlić zwartą historię transakcji na szerokości 36 cm. Allegro na tym samym monitorze daje radę wyświetlić kolumnę ofert, lub zamówień, na szerokości zaledwie 25 cm. Monitor ma szerokość 52 cm. Brakuje optymalizacji i ergonomii.

2 Komentarze
#16 Inspirator#

Problem w tym, że zespół chyba nie przewidział, że w przyszłości wiele osób będzie korzystać z dużych ekranów, a maksymalną szerokością kontenera głównego jest w tej chwili 1248 pikseli (33cm~), z czego domyślny widok to 75%, czyli 948px (25cm). To mało na dzisiejsze standardy zwłaszcza, że zamówienia posiadają dużo informacji: dane klienta, płatność, adres do wysyłki, faktura, numery przesyłek, daty, kwoty, przedmiot, zdjęcia...

 

Nie mówiąc już o tym, że widok kompaktowy (funkcja abonamentu 🤣) wciąż wymaga redesignu, bo naprawdę sporo miejsca się marnuje i można by było wyświetlić więcej potrzebnych informacji, bez potrzeby klikania tu i tam. Trochę mija się to z modernizacją i dziwi mnie, że trzeba korzystać z zewnętrznych aplikacji, gdyż tak ogromny serwis nie jest w stanie zapewnić komfortu pracy.

#21 Demiurg#

@DarkStoorM Ja tu widzę inny trend - taki wygląd layoutu, to pokłosie owczego pędu w dostosowywaniu wszystkiego do orientacji ekranów urządzeń debilnych mobilnych, np. pasek z ofertami w nowej wersji mejli z nowymi ofertami w obserwowanych wyszukiwaniach (który tak został zjechany na niniejszym forum), zajmował 35% (konkretnie 600 px) rozdzielczości poziomej monitora. Dla kogo to - nie wiem.