anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wystawianie produktów nieposiadających GTIN (UPC, EAN, JAN lub ISBN)

Kategorie
kupujący
kupujący 592
inne
inne 119
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
20
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
72
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
161
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
80
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
553
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
316

Wystawianie produktów nieposiadających GTIN (UPC, EAN, JAN lub ISBN)

zerozerozero
#9 Pomysłodawca#

Skoro od 1 sierpnia w niektórych kategoriach będzie wymagane 100% wystawionych ofert z GTIN, a jest to nieosiągalne, bo wiele produktów zwyczajnie ich nie ma. Np. w muzyce alternatywnej to stosunkowo częste. Albo zaczynają wyskakiwać błędy o kodach z błędnym prefiksem, tego może być jeszcze więcej. Zamiast wykluczać takie produkty ze sprzedaży, lepiej skopiować model **piiip** - cytuję za **piiip** seller central: "Jeśli produkt nie posiada standardowego identyfikatora produktu, takiego jak UPC, EAN, JAN lub ISBN, możesz ubiegać się o zwolnienie z obowiązku podania UPC dla kategorii produktu. (...) Jesteśmy świadomi, że niektóre produkty nie posiadają GTIN. Jeśli Twój produkt jest już oferowany na **piiip**, możesz zamieścić swoją ofertę na istniejącej już stronie produktu i nie musisz podawać numeru GTIN. Jeśli Twój produkt nie jest oferowany na **piiip**, złóż wniosek o zwolnienie z obowiązku podania GTIN. "

3 Komentarze
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Weryfikowany

@zerozerozero Cześć. 🙂 Dziękuję za Twój pomysł. Skonsultuję tę sugestię z odpowiednim zespołem i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@zerozerozero Tak jak napisała Ola, przyjrzymy się jakie mamy możliwości w tym zakresie, ale będę wdzięczna o doprecyzowanie, chodzi tutaj o produkty nowe, czy używane? 

zerozerozero
#9 Pomysłodawca#
@_HolaOla_  używane i nowe. Część takich produktów pochodzi sprzed GTIN, więc ma już trochę lat, zatem większe prawdopodobieństwo że będą to rzeczy używane. Ale zdarzają się też nowe wyroby bez kodów, np. tak jak pisałem, płyty z muzyką.
oznacz moderatorów