anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

wyszukiwarka - oddajcie sortowanie alfabetyczne

Kategorie
kupujący
kupujący 920
inne
inne 180
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
121
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

wyszukiwarka - oddajcie sortowanie alfabetyczne

Falba-Mama1
#8 Zapaleniec#

Witam, dziesięć lat temu było sortowanie alfabetyczne. Teraz muszę przeglądać proponowane oferty godzinami, bo jest groch z kapustą. Sortowanie alfabetyczne umożliwiało zapanowanie nad chaosem, bo mogłam na przykład przewinąć 5 stron z jednym tytułem książki, żeby spokojnie skupić się na innych. Teraz muszę oglądać każdą ofertę kolejno i dostaję szału.

Widziałam już skargi innych osób, że wyświetla się wszystko, a nie to czego szukamy.

18 Komentarze
Knowhere
#21 Demiurg#

@Falba-Mama1 Jakiś przykład wyszukiwania, które nie idzie po Twojej myśli?

Falba-Mama1
#8 Zapaleniec#

podałam przykład z książkami.

Na przykład śledzę kontynuacje Małego Księcia innych autorów. Kiedyś tytuły układałam alfabetycznie i szybko wyłapywałam nowinki. Teraz To hasło ma sześć i pół tysiąca ofert. Nie istnieje sposób na przejrzenie. W tej kategorii mieszczą się książki, opracowania lektur, komiksy, kalendarze, sentencje, jakieś książeczki edukacyjne... Sama książka jest lokowana raz w młodzieżowych, raz w dziecięcych, a nawet w erotycznych. Nie brakuje rozważań filozoficznych lub biograficznych. Wszystko to jest wymieszane w tych sześciu tysiącach. Gdyby było ponownie sortowanie alfabetycznie, ominęłabym kilkadziesiąt z stron z autorem, potem kilkadziesiąt z samym tytułem. Potem pokazywałyby się strony innych propozycji, ale byłyby widoczne jednocześnie obok siebie.

Najgorzej jest z ubraniami. Na hasło biała koszula wyskakuje 90 tysięcy ofert, ale to nie są białe koszule, bo wystarczy, że w kracie jest biały pasek, to wyszukiwarka już to wyświetla.

Ostatnio kupuję sporo zabawek dla dzieci. Nie raz zajmuje mi to kilka godzin.

Jako kolekcjoner obserwuję fajans. Kiedyś był alfabetycznie, więc mogłam obejrzeć np talerze, albo wazony i szybko porównywać podobne oferty. Teraz się nie da.

Knowhere
#21 Demiurg#

@Falba-Mama1 Miałem na myśli linka do konkretnego wyszukiwania. Jeśli nie chcesz, żeby coś pojawiało się w wynikach wyszukiwania, to przed słowem dajesz minus, np. -opracowanie albo -nazwisko_autora (wtedy wszystkie tytuły zawierające te słowa nie będą wyświetlane).

ZibiK30
#18 Luminarz#

Mi też takiej opcji brakuje jak chcę sobie alfabetycznie coś przeglądać to wbijam po prostu w wyszukiwanie literkę "A", "B" itd i filtruje aż dojdę do tego czego szukam. Dodatkowo byłbym skłonny płacić 1 pln miesięcznie za możliwość wyłączenia, ukrycia ofert sponsorowanych i promowanych, nawet nie zwracam na nie uwagi a w niektórych kategoriach dojść do normalnych to czasem kilka stron trzeba przerzucić żeby je pominąć

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Już lepiej nie podsuwaj allegro pomysłu płacenia za znikanie ofert (już abstrahując od tego, że nie po to ktoś za nie zapłacił, żeby ktoś inny opłatą mógł je zniknąć). Do tego wystarczy uBlock i odpowiednia lista albo rozszerzenie do przeglądarek, do którego link już kilkukrotnie na forum podawałem.

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Knowhere Szczerze to dla siebie, nigdy nie wybieram wśród sponsorowanych lub promowanych 😉 ale spoko, mogę się pomęczyć 😉 muszę sobie zainstalować. Jak potrzebuje to zapominam i się męczę 😄

Falba-Mama1
#8 Zapaleniec#

Ciekawe sposoby podpowiadacie. Jestem starym allegrowiczem i mimo to nie znam sztuczek, o których wspominacie. Postawcie się w sytuacji osoby, która wchodzi sporadycznie i chce po prostu skorzystać z przejrzystej wyszukiwarki. Ja kupuję bardzo dużo, bo jestem niepełnosprawna, a na dodatek jestem uziemiona z powodu pandemii z racji obniżonej odporności. Allegro uczy mnie anielskiej cierpliwości, ale bardzo się irytuję. Teraz nawet zapłacenie za zakupy jest tak skomplikowane, że muszę korzystać z pomocy. A brak sortowania alfabetycznego było najgorszym "ulepszeniem: na przestrzeni 10 lat.

Może za słabo tłumaczę w czym widzę problem. Ja z reguły nie wiem co chcę kupić. Dopiero przeglądając wyrabiam sobie opinię i zaczynam wybierać. Potem zerkam na to co wystawia konkretny sprzedawca, z nadzieją, że coś dobiorę do tej samej paczki. I problem polega na tym, że dany sprzedawca wystawia każdy przedmiot po np 15 razy. Gdyby było alfabetycznie, mogłabym szybko zobaczyć jego asortyment nie przejmując się liczbą ofert.

Czasem jedno hasło obejmuje oferty z wielu dziedzin. Nie zawsze to się da doprecyzować i trzeba się bawić w Kopciuszka.

OSH
#7 Wielbiciel#

Popieram całym sercem! To jeden z najbardziej kretyńskich pomysłów, jakie Allegro miało, a ich tłumaczenie było równie **piiip**yczne: „prawie nikt nie korzystał”. Kiedyś mogłem sobie sortować alfabetycznie gry i dzięki temu szybko przedrzeć się przez stosy „Farming Simulatorów” i innego śmiecia, a teraz muszę przeglądać wszystko!

mdrogeria
#21 Demiurg#

OSHdo marketu jak wchodzisz po chleb czy mleko to nie znajdziesz ich tuż przy wejściu tylko..... musisz przejść cały sklep , a to podstawa , każdy z nas kupuje codziennie .To takie triki i na allegro też .Wielcy gracze z naszego czy ogólnoświatowego rynku płacą krocie żeby potencjalny klient tylko spojrzał na ich produkty .

OSH
#7 Wielbiciel#

@mdrogeria, niech sobie głęboko wsadzą taki pomysł. Ja przez to praktycznie zaprzestałem kupowania na Allegro. W każdym razie już nie robię tego tak intensywnie, jak kiedyś. Pisałem z tymi asami w 2015 roku, kiedy usunęli tę opcję. Mało mnie szlag wtedy nie trafił na ich argumentację, że mało kto z tego korzystał. Co z tego, że mało kto, ale jednak takie osoby były, a ta opcja naprawdę ułatwiała życie. W zamian wprowadzili jakąś <CENZ> trafność, która nic nie daje. Trzeba być wyjątkowo niepełnosprytnym, żeby zamiast ułatwiać, utrunić życie użytkownikom.

oznacz moderatorów