anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zamawianie kuriera One w godzinach pracy firmy

Kategorie
kupujący
kupujący 705
inne
inne 148
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
27
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
79
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
207
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
86
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
721
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
402

Zamawianie kuriera One w godzinach pracy firmy

Pengano
#13 Ambasador#

System zamawiania podjazdu Allegro One jest beznadziejny. Gdy robimy paczkę mamy wybór godzin od 8:00, a pracujemy od 10:00. Trzeba czekać do następnego dnia, żeby kliknąć zamówienie podjazdu dokładnie między 10:00 a 11:00. Oczywiście łatwo to przegapić i połowa takich paczek wychodzi nieterminowo. Proszę umożliwić zaprogramowanie odbioru od godziny rozpoczęcia pracy sklepu od razu podczas robienia etykiety.

7 Komentarze
kostas11
#21 Demiurg#

@Pengano Koncert Życzeń 😄 a ja poproszę od 11:00 bo tak zaczynam pracę 😄

Zamów dzień wcześniej, albo zlecenie stałe 🙂

 

Pengano
#13 Ambasador#

Nie rozumiesz. Pewnie źle tłumaczę. W dniu drukowania etykiety chciałbym od razu zamówić podjazd od godziny 10:00. Ale niestety ten beznadziejny system umożliwia wyłącznie od 8:00. Czyli kurier przyjedzie i nikogo nie zastanie.

Za to następnego dnia, jak przyjdę do pracy mogę bez problemu zamówić od 10:00. Tyle że mam na to mało czasu, bo już o 11:00 zamówienie nie będzie możliwe. A rano jest masa zajęć, telefonów, kurierów, Klientów i łatwo to przegapić.

To nie żadne fanaberie, nie oczekuję cudów. Po prostu chcę mieć możliwość skutecznego zamówienia podjazdu od razu podczas robienia paczki na właściwą godzinę. To nie jakaś budowa zderzacza hadronów. Prosta sprawa.

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Weryfikowany

@Pengano dziękuję za Twoją propozycję. Przekazałam ją już do zespołu One Kuriera i gdy tylko dostanę informacje, czy zmiany w tej kwestii są możliwe, wrócę tutaj z informacjami. 

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Nowy pomysł

@Pengano czy możesz wskazać mi gdzie dokładnie masz wybór do zamówienia podjazdu wyłącznie w godz. 8.00 - 10.00? Sprawdziłam tę sytuację i zgodnie z informacjami na tej stronie, zlecenie podjazdu z kodu pocztowego, z którego nadajesz przesyłki jest możliwe do godziny 11.

Zrzut ekranu 2023-03-6 o 15.37.22.png

nikl
#13 Ambasador#

Napisałem że pracuję od 10:00. Zlecenie proponuje wizytę kuriera od 8:00 do 11:00, czyli gdy to kliknę, to kurier może podjechać przed otwarciem sklepu o 8:00 rano i wpisze, że nikogo nie zastał. Nie zabierze paczki.Więc nie jest problem że do 11:00, tylko jest problem że przed 10:00 może przyjechać. Przed otwarciem sklepu. Projektanci systemu zapomnieli brać pod uwagę że istnieją godziny pracy sklepów.

Sensowne byłoby włożenie paczki wieczorem do zielonego BOXa i kurier by sobie skoro świt zabrał, a nawet w sobotę dla zamówień piątkowych. W przeciwnym razie paczka super pilna "DZISIAJ" zamówiona w piątek w południe do innego miasta czeka aż do poniedziałku, podczas gdy mogła by być dostarczona w sobotę. Jedynie zła organizacja Allegro uniemożliwia to. Przez to że Wasze BOXy nie przyjmują Waszych paczek One Dzisiaj. To jest kompletnie bez sensu.

Tak samo tabele wysyłki tego samego dnia nie mają kompletnie sensu. Wystarczy że sprzedawca ma w ofercie jeden przedmiot wymagający dłuższego pakowania, a wtedy wypełnienie tabel jest niemożliwe, bo nie wiemy jaki przedmiot ktoś zamówi. Wtedy z winy Allegro pozostałe sto ofert nie może mieć deklaracji szybkiej wysyłki.

Należy wywalić te wszystkie tabele wysyłki tego samego dnia i zastąpić je Czasem Wysyłki określanym co do minuty w ofertach. Dalej system sobie obliczy, znając godziny graniczne, co wyślemy tego samego dnia. To banalnie proste.

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@nikl poprosiłam zespół Allegro One  Kurier o pomoc i najlepsze rozwiązanie dla Ciebie, więc sprawdziliśmy dokładnie możliwości i tak podczas nadawania przez Wysyłam z Allegro:

  • dla przesyłek z dostawą tego samego dnia, możesz wybrać opcję przekazania paczki od godz. 9:50 do 11.30: 

photo_2023-03-10_13-54-52.jpg

  • natomiast dla przesyłek z dostawą następnego dnia, do godz. 18.00:

Zrzut ekranu 2023-03-10 o 13.56.12.png

Jeśli zdarzyły się u Ciebie sytuacje, że kurier przyjechał przed deklarowanym czasem, poproszę o dokładne informacje, kiedy to się wydarzyło, a wówczas będziemy sprawdzać, dlaczego tak się stało. 

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Zrealizowany
 
oznacz moderatorów