anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zdjęcia pudełek zamiast przedmiotu w miniaturkach powinny być zabronione

Kategorie
kupujący
kupujący 922
inne
inne 180
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
125
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Zdjęcia pudełek zamiast przedmiotu w miniaturkach powinny być zabronione

igolek
#10 Popularyzator#

Kupując, a właściwie poszukując przedmiotu, często spotykam się ze zdjęciami (miniaturki przy opisach) pudełek firmowych zamiast konkretnych przedmiotów. W kategoriach dotyczących części samochodowych to już plaga. 

Wydaje mi się, że miniaturka ma ułatwiać znalezienie przedmiotu, a nie odwalenie tematu jakimś pudełkiem, niekoniecznie w ogóle mającym związek z przedmiotem.

Dlatego uważam, że na miniaturkach powinny być zdjęcia sprzedawaego przedmiotu lub co najwyżej pudełka, na którym takie, wyraźne, zdjęcie istnieje.

Właśnie w kategoriach dotyczących części do pojazdów, gdzie problem pudełkofotografii występuje najgęściej, wygląd przedmiotu ma istotne znaczenie i może ujednoznacznić wyszukiwanie.

12 Komentarze
mikeza
#20 Guru#

to jest pokłosie produktyzacji. Jaki sens jest dawać dobre jakościowe zdjęcie, które później ktoś sobie "pożycza" za darmo ?

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Weryfikowany

@igolek dziękuję za Twoją sugestię i już konsultuję z zespołem tę kwestię, więc wrócę do Ciebie z odpowiedzią, gdy tylko otrzymam odpowiedź. 

brakestop
#13 Ambasador#

Odpowiedź po 4 miesiącach od pytania, ale i ja się dołączę.

Produkuję wszystkie fotografie w studio kupionym na potrzeby zdjęć do Allegro.

Ręce opadają na te pudełka ... !!!

Zgłaszać czy nie zgłaszać ? Jedni się starają, inni mogą, mają prawo "odwalać" masówkę bo mają po 30.000 aukcji zdublowanych po 30 razy, choć nam normalnym wolno tylko po 2.

 

Lepsi i gorsi na portalu ?

 

mikeza
#20 Guru#

@brakestop tylko to nic nie da. Wrzuci aukcje ze zdjęciem pudełka, a potem może w wolnej chwili zaciągnąć np. Twoje fotki z katalogu produktów za free. To ja już wolę jak mają te pudełka, niż moje "kradzione" miniatury

igolek
#10 Popularyzator#

Ja natomiast wolę kupować potrzebny mi przedmiot zamiast kota w worku, czy pudełku.

mdrogeria
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ autor wątku ma rację , co prawda znalazłem właściwą ofertę , ale musiałem przebrnąć 10-tki szukając wczzoraj konketnego modelu cięgła do swojego grata , większość ofert wygląda tak - COFLE LINKA H-CA PRZOD OPEL COMBO C 01- 11.5760 za 29,25 zł z Kraków - Allegro.pl - (13068472526)

mikeza
#20 Guru#

a ja Was trochę nie rozumiem, jeśli jest oferta, gdzie nie ma zdjęcia produktu, tylko pudełko, i brak jest opisu, bo to jest nagminne niestety, to w życiu nic nie kupuję od takiego sprzedawcy. Przygotowanie takiej oferty to brak szacunku dla kupującego, i stąd brak mojego zakupu u takiego delikwenta. oczywiście jedynym mankamentem jest filtrowanie, ale to dotyczy się również ofert ze zdjęciami, które często są połączone z katalogiem na zasadzie przypadkowości i samo zdjęcie wiele nie daje, bo można kupić całkiem inny produkt.

igolek
#10 Popularyzator#

Używanie katalogu to chyba jakiś żart, to jedno.
Drugie, że właśnie o filtrowanie chodzi, umiesz odfiltrować "nie pokazuj zdjęć pudełek"? Na liście przedmiotów są pudełka i pudełka. Trzeba to wszystko przewijać by znaleźć coś, co jest potrzebne. Jeżeli dana część występuje w wersji n.p. z dzyndzelkiem i bez dzyndzelka to albo otwieram każde ogłoszenie licząc, że może będzie zdjęcie części i patrzę, czy jest dzyndzelek, albo przewijam dziesiątki ekranów licząc na miniaturkę (jak nie znajdę, wracam do sposobu pierwszego i otwieram każdą ofertę). 
Trzecie, że miniaturka (obowiązkowa w końcu) ma służyć informacji, nie zaciemnianiu.
Oczywiście, bez opisu i zdjęcia nie kupuję bo może to być w.w. kot ale dowiaduję się o tym dopiero po otworzeniu ogłoszenia. Gdzie szacunek dla mojego czasu?

mdrogeria
#21 Demiurg#

@mikeza to nie w tym rzecz , musisz się przebić przez dziesiątki ofert z pudełkami zanim trafisz na ofertę porządnie opisaną ze zdjęciem produktu w opisie , a pierwszą miniaturką jest zwykle pudełko 

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mikeza A ja czasami rozumiem "pudełkowiczów" > Wystawiłem kiedyś nowy obiektyw > do zrobienia realnych zdjęć musiałem rozciąć fabryczne plomby na pudełku > Jakiś "nawiedzony" napisał mi > że jaką on ma gwarancję, że jest nowy? > ponieważ jest otwarte pudełko i zerwane fabryczne zaklejenie

A w opisie było wyraźnie napisane > rozpakowany tylko celem zrobienia zdjęć

Więc częściowo się nie dziwię, że jak ktoś ma wystawionych 1000 aukcji > to nie chce do każdej dostawać podobnych tekstów > a niestety > nawiedzeni są wśród nas

A wprowadzenie tego zakazu zaowocuje tym, iż miniaturka będzie zdjęciem ściągniętym z internetu > a następne będzie pudełko > i dalej nie będziesz w 100% pewny co kupujesz

oznacz moderatorów