anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ZDJĘCIE POGLĄDOWE

Kategorie
Kupujący
Kupujący 400
Inne
Inne 80
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
136
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
76
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
99
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
58
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
285
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
179

ZDJĘCIE POGLĄDOWE

andseg
#8 Zapaleniec#

Przykład: Szukam używanego laptopa - ofert  jest bardzo dużo - więc najpierw ogladam zdjęcia. T tu problem. Widzę ładny ekran z kogo systemu albo tapetą, otwieram ofertę - a tu - złom, niekompletny, "niesprawdzony" i ... "Zdjęcie pierwsze jest tylko poglądowe!!! " 

To jest nieuczciwe.  Pokazuje właściwości, których sprzedawana rzecz nie posiada, i niczemu nie słuzy, poza przyciagnieciem uwagi kupującego. 

Moim zdaniem należy  wyłączyć mozliwosć umieszczania w otercie zdjęć przedstawtających cokolwiek, poza sprzedawanym przedmiotem.  

4 Komentarze
AdamSmak
#11 Animator#

Popieram!
Nabywca kupuje konkretny przedmiot, a nie poglądowy i są to zdjęcia które wprowadzają w błąd. Poza tym bardzo często przedmiot z poglądowego zdjęcia różni się od przedmiotu sprzedawanego. Taka praktyka powinna być niedozwolona szczególnie przy sprzedaży przedmiotów używanych, gdzie nieistotnym jest jak coś wyglądało 10 lat temu. Trąci to oszustwem...

Halfrunt
#12 Orędownik#

Zdjęcia są automatycznie dodawane z katalogu produktów. Wystawiając ofertę podajesz kod EAN lub model i cała oferta się ładuje, problem w tym iż nie powinno tak to działać w przypadku rzeczy używanych. Allegro niech to naprawi.

RED
#18 Luminarz#

za sposób prezentacji oferty odpowiada allegro w tym za ukrywanie informacji w zakładkach

 

taka praktyka jest niedozwolona/wątpliwa i może być odebrana jako oszustwo ale kupującego obowiązuje treść całej umowy

 

ciekawe dlaczego nikt  w ofertach używanych aut tego nie robi

_HolaOla_
Moderator
Moderator
Status zmieniony na: Zrealizowany

@andseg Bardzo dziękuję za Twoją propozycję, ale w naszym regulaminie taka zasada już obowiązuje. Sprzedający nie może mieć w miniaturce zdjęcia poglądowego, tylko dokładnie taki przedmiot, jaki otrzyma Kupujący po zakupie. Wszystkie zdjęcia mają przedstawiać przedmiot oferty. Zgodnie z art 2.1 a załącznika nr 2 regulaminu: "Prezentacja Towaru na zdjęciu (miniaturze) musi mieć taką formę i postać, aby nie budziła wątpliwości, co do faktycznego i rzeczywistego przedmiotu sprzedaży, w ramach danej Oferty". 

 

Jeśli trafisz więc na ofertę, która według Ciebie ten punkt łamie, prześlij ją proszę do nas za pomocą opcji "Zgłoś naruszenie zasad" dostępnego na dole strony, zaraz pod polem "O Sprzedającym". 

oznacz moderatorów