anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zestawy produktów a zwrot częściowy - rozliczenie prowizji

Kategorie
kupujący
kupujący 652
inne
inne 138
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
32
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
67
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
187
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
77
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
644
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
370

Zestawy produktów a zwrot częściowy - rozliczenie prowizji

DlaMistrzow_pl
#11 Animator#

Chciałbym zwrócić uwagę na pewien absurd występujący obecnie. Promowane jest (nowa opcja) wystawianie kilku sztuk produktu jako zestaw. Kryje się w tym niestety pułapka, w którą się złapałem. Klient zakupił zestaw (akurat 6 sztuk) i zwrócił jedną. Wszystko zgodnie z ustawą, bo miał do tego prawo, na fakturze było 6 szt. bo zestaw nie ma swojego EAN. Problem pojawił się po stronie Allegro, bo mimo, że zwrotu płatności dokonałem przez AF, to odmówiono zwrotu (korekty) prowizji czyli tzw. rabaty transakcyjnego argumentując, że zwrot częściowy uważają za transakcję zrealizowaną. Gdzie tu sens i logika?

Wnioskuję o zmianę sposobu myślenia i możliwość występowania o zwrot prowizji przy zwrocie częściowym z zakupionego zestawu produktów.

Dodatkowe pytanie, czy klient ma możliwość wypełnienia formularza zwrotu na cześć zestawu?

5 Komentarze
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Weryfikowany

@DlaMistrzow_pl Cześć. 🙂 Podaj mi proszę numer tego zamówienia, zweryfikujemy tę sprawę ponownie i zobaczymy co da się zrobić 🙂 

DlaMistrzow_pl
#11 Animator#

b721f571-0dd3-11ed-b5cf-c73545fd7a25

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@DlaMistrzow_pl Sprawdziliśmy sytuację ponownie i w tym przypadku niestety nie możemy zwrócić pomniejszonego zwrotu prowizji. Jeśli w ofercie zakup dotyczył 6 sztuk, a klient zwrócił 1 sztukę z zestawu, to nie ma możliwości zwrotu (pomniejszonej) prowizji. 

Formularz zwrotu pozwala na wybranie poszczególnej oferty z zamówienia i ilości przedmiotów. Jeśli zestaw jest jedną ofertą, to nie ma takiej możliwości.

Rozumiem Twoje niezadowolenie, jednak w najbliższym czasie nie planujemy zmian w proceduralnym rozliczaniu zwrotów prowizji w zestawach.

DlaMistrzow_pl
#11 Animator#

Z tego powodu mija się z celem korzystanie z nowej funkcjonalności - zestawów, bo nam sprzedawcom się to zwyczajnie nie opłaca. Klient równie dobrze może zwrócić 9 z 10 przedmiotów z zestawu i zwrotu prowizji nie mamy. Natomiast gdy analogicznie kupi 10 pojedynczych przedmiotów i zwróci 9, to problemu nie będzie. Gdzie tu logika?

wyprzedaz_2010
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka

Przy tworzeniu zestawów jest jeszcze jeden problem. System może naliczyć podwójna prowizję. Przykład 13010978648 . Oferta już zamknięta bo nie widzę sensu takiej sprzedaży. Pakiet dwóch części w sumie za 120zł a obliczona przez system prowizja  24zł + 1zł za transakcję.  To starocie, które sprzedaję bez marży aby odzyskać środki a w tym wypadku 1/4 zabiera Allegro. No chyba, że to jakaś kolejna nowa opłata czy sposób rozliczania do którego przez meandry nowości, zmian i modyfikacji nie udało mi się dotrzeć...

Czy u innych sprzedających też są takie "kwiatki"? Napiszcie jak to wygląda u Was...?

oznacz moderatorów