anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zgłaszanie Błędów W Aukcji

Kategorie
kupujący
kupujący 707
inne
inne 148
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
31
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
79
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
207
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
86
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
721
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
402

Zgłaszanie Błędów W Aukcji

Freeza14
#8 Zapaleniec#

Dzień Dobry, nie wiem czy tylko ja tak mam ale bardzo często spotykam się z sytuacją, że szukam produktu i wpisuje jakieś atrybuty a tam coś WOGÓLE nie związane z tematem... Przykład z dziś - szukam telefonu i okazuje się, że słuchawki mają czytnik linii papilarnych, przekątną 5'5 cala albo 12 Mpx aparat... Żeby było zabawniej to ID aukcji: 10558951628. Zachęcam zobaczyć a to jeden przykład - ich jest tysiące albo miliony.

Albo wybieram "nowe" i w parametrach tak właśnie jest ale sprzedawca w opisie piszę: "STAN: Z gablot wystawowych naszego sklepu stacjonarnego gdzie stanowiły model demonstracyjny przez co na urządzeniu można dostrzec ryski. Opakowanie otwarte." - czyli powystawowe a nie nowe... Ale wyskoczył bo sprzedawca źle zaznaczył. Podobnie jak w powyższym przykładzie, tu też dam ID aukcji: 12309464830. Wybrany losowy przykład jak wcześniej - ich jest więcej.

To przykład oczywiście z dziś ale tak ciągnie się od dawna... W wielu miejscach jest też po prostu błędna kategoria... szukam urządzenia a tam akcesoria gdzie jest osobna kategoria na akcesoria ale sprzedawca uznał, że tak będzie zabawniej.

Proponuje przycisk do zgłaszania niezgodności danych aukcji. Niech sprzedawca poprawia by nauczył się po prostu wprowadzać od razu zgodnie z prawdą... Bo nie wiem jak innych ale mnie to zniechęca do kupna... Na pewno jest jakiś system kar za inne przewinienia to proszę i to uwzględnić.

 

Tekst nie zmieniony - kolejna próba dodania zgłoszenia - numery aukcji nie poprawiałem - ale nie problem takowe znaleźć więc jeśli Państwo będą chcieli więcej takich aukcji z błędem to doślę. Ostatnio też widziałem jak w parametrach piszą, że cena dotyczy 100 metrów przykładowo skrętki a w opisie "cena za metr" - i co przyjdzie? Metr czy 100 metrów? Cena by sugerowała metr ale jednak w parametrach jest 100.

Bardzo proszę o zainteresowanie się tematem - Pozdrawiam

11 Komentarze
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Zrealizowany

@Freeza14 bardzo dziękuję za Twoją propozycję, ale takie przyciski są już dostępne na dole każdej strony z ofertą (po prawej stronie tak jak na obrazku): 

Zrzut ekranu 2023-03-6 o 14.52.12.png

Opcję "zgłoś ofertę błędną powiązaną z produktem" możesz wykorzystać gdy oferta nie jest właściwie związana z produktem, którego szukasz. Natomiast "zgłoś naruszenie zasad" służy do zgłoszeń w sytuacjach, gdy oferta w jakimkolwiek względzie narusza regulamin Allegro.

Client:44052296
#21 Demiurg#

  😆 chyba najszybsza realizacja zgłoszonego pomysłu

Freeza14
#8 Zapaleniec#

Witam, przepraszam - nie wiem czemu wydawało mi się, że to nie może być ta opcja. Już tłumaczę dlaczego - po kliknięciu wyświetla się tylko komunikat, że zgłoszono czyli moderator ma do sprawdzenia ogrom rzeczy i nie ma punktu zaczepienia - żadnej informacji na temat tego o co użytkownikowi który to zgłasza chodzi czyli moderator traci swój czas na przeszukiwanie i często czytanie długich opisów. Nasuwa się pytanie czy kończy szukać w momencie znalezienia pierwszego błędu czy przeszukuje i tak całość - moderator nie wie na co ma zwrócić uwagę. Więc proszę mnie zrozumieć, że nie chciałem źle - irytują mnie te błędy a coraz więcej ich znajduje... Myślałem, że chociaż pole tekstowe będzie by moderatorowi było łatwiej - by miał punkt odniesienia dlaczego ktoś zgłasza.

 

Pozdrawiam i dziękuje za informację, że właśnie w ten sposób mogę zgłaszać problemy z opisami.

rafaluss6
#7 Wielbiciel#

Witam.

Dlaczego na aukcjach są różne opisy? Już na coś takiego trafiłem kilkanaście razy na różnych aukcjach.

rafaluss6_0-1684347816692.png

 

AnnaG-Antyki
#9 Pomysłodawca#

Nie widzimy zdjęcia. Ale pewnie chodzi Ci o katalog allegro. To coś do czego używania zmusza się sprzedawców. Zakłada to kto chce jak chce. Przykładowo gostek wystawia sobie 10 kopert. Następny gostek chce wystawić 100 takich samych to radośnie zgłasza produkt do poprawy. Pierwszy nieraz nawet nie wie, że ma opis o sprzedaży 100 kopert.  A nie daj Boże, żeby napisał w tytule "koperty na pocztówki", to w środku nocy roboty allegro samodzielnie i bez jego zgody gotowe przenieść mu aukcje do kategorii z pocztówkami xD.  Jeszcze lepiej gdy do niektórych produktów nawet nie da się zrobić katalogu. Przykładowo wystawiałam książki i niektóre EANY zwyczajnie nie wchodziły, ale gotowego produktu po tym kodzie też nie było. Ja wrzucam to gdzieś w kolekcje, niektórzy podpinają do jakiegokolwiek katalogu byle aukcja poszła. I kolejny bałagan gotowy. Wystawię szklaną filiżankę w kategorii szkła to roboty wywalą ją do Porcelany. Wystawię ulotkę z tytułem "kartka" miało być żartobliwie to przenoszą do ręcznie robionych kartek.... I tak w kółko. Ostatnio ktoś się burzył, ze dawno temu wykupił EAN do lusterka samochodowego, a ktoś inny zmienił produkt na jakąś część samochodową i nagle okazało się‚ że bez swojej wiedzy sprzedaje produkt 10 x droższy. To jest cyrk na kółkach. A będzie jeszcze gorzej, bo coś kombinują z podpinaniem kolekcji do katalogów, tam każdy przedmiot inny i za rok będą mieli oddzielny produkt do każdego pojedyńczego egzemplarza.... Albo wszystko popodpinane byle gdzie. 

Ale co tam plan allegro działa. Chińczyk wchodzi, wybiera produkt na chybił trafił, ściąga gotowe zrobione w pocie czoła przez naszych zdjęcia i opis i ma aukcję gotową. Co z tego ze produkt średnio podobny do tego na zdjęciu. I jeszcze popsuje komuś sprzedającmu od lat oceny jego kilka razy droższego i solidniejszego produktu.  Ty masz się cieszyć‚ bo jak mówi allegro tak ma być i to dla naszego dobra!!!! 

rafaluss6
#7 Wielbiciel#

Jeszcze raz wrzucam zdjęcie. Dlaczego te opisy się różnią?1684347816692.png

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@rafaluss6 - @AnnaG-Antyki ci odpisała - czego nie rozumiesz?

rafaluss6
#7 Wielbiciel#

Nie chodzi mi o katalog allegro. Chodzi mi o opisy. Jest podkreślone na zdjęciu. Dlaczego się różną? Albo ja tu czegoś nie rozumiem 🤔

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

tak to katalog produktów 🙂

Jeden z dwóch najlepszych projektów allegro, jest tuż obok allegro one box

 

Potrafi wyłapywać wspolne parametry i łączyć produkty w "pary"

Tutaj wspólnym mianownikiem było to, że jest to śruba

Niekiedy potrafi łączyć wkład lusterka z tarczami hamulcowymi bo są to części samochowe

 

Zdarza sie też, że sami sprzedawcy źle łączą

Jeden połączy dobrze a drugi przyjdzie i zepsuje cały zestaw

 

Na przyszlosc sugeruj sie tylko tym co widzisz po prawej stronie i w opisie

Lewą strone dokleja allegro

 

Jako, że nie jesteś wtajemniczony w dzialania allegro to dodam w bonusie, że to co widzisz przy ofertach np

dostawa jutro to bardzo często jest wróżenie z fusów, jest to czas prognozowany na podstawie  wczesniejszych wysylek i bardzo czesto nie ma niczego wspolnego z deklaracją sprzedającego

 

 

rafaluss6
#7 Wielbiciel#

OK, dzięki za wyjaśnienie. Teraz rozumiem. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów