anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana sposobu rozliczania wpłat za dostawę

Kategorie
kupujący
kupujący 668
inne
inne 145
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
2
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
76
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
204
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
85
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
687
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
386

Zmiana sposobu rozliczania wpłat za dostawę

auto-dekoracje
#10 Popularyzator#

Wiele serwisów sprzedażowych oferuje uproszczony system rozliczania kosztów wysyłki: Klient płaci za towar i dostawę -> sprzedający otrzymuje pieniądze za sam towar, a opłata za dostawę trafia bezpośrednio do przewoźnika. Po wprowadzeniu takiej zmiany na Allegro każdy ze sprzedających zostałby nieco odciążony (np. brak konieczności ciągłego doładowywania środków na koncie In Post) i zyskałby większą przejrzystość. Dodatkowym problemem jest księgowanie. Jako sprzedający mamy obowiązek rozliczenia każdej kwoty, jaka wpłynęła na konto. W przypadku sprzedaży tańszych przedmiotów zdarza się, że koszt dostawy wynosi niemal tyle, co sam przedmiot. W konsekwencji nie dość, że i tak ponosimy dodatkowe koszty nadania przesyłki, które nikogo nie interesują (kartony, taśmy klejące, folia bąbelkowa, paliwo - aby dostarczyć przesyłki do punktu nadania), to dodatkowo musimy zapłacić podatek za koszty przesyłki (ponieważ otrzymaliśmy te pieniądze na konto i taka kwota musi być na paragonie). W rezultacie na koniec miesiąca często nie mam nawet pojęcia ile zarobiłam dzięki Allegro, bo w sumie końcowej doliczone są koszty dostawy, na których tracę, a nie zyskuję.

Wiem, że wymagałoby to małej rewolucji, ale dla sprzedających byłaby to wreszcie jakaś odczuwalna zmiana na lepsze 🙂

 

3 Komentarze
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@auto-dekoracje bardzo dziękuję za tę propozycję, ale od 1 czerwca 2020 roku przy naliczaniu prowizji od sprzedaży na Allegro uwzględniamy również koszt dostawy. Stąd przykro mi, ale w najbliższym czasie na pewno nie zrealizujemy Twojego pomysłu. 

auto-dekoracje
#10 Popularyzator#

Przykro czytać takie uzasadnienie. Można było napisać nieco dosłowniej: "Mamy was gdzieś, bo najważniejsze jest cisnąć sprzedających jak cytryny".

Nie uważam, żeby z taką zmianą był jakikolwiek problem, przecież Allegro doskonale radzi sobie z podnoszeniem prowizji za sprzedaż.

Problem polega na tym, że ponosimy dodatkowe koszty, o których wspomniałam, płacimy coraz wyższą prowizję za sprzedaż przedmiotu, do tego jeszcze prowizja za koszty wysyłki, a Allegro ma wielki problem, żeby ulżyć przynajmniej w podatku.

Przypominam - tutaj sprzedają głównie FIRMY.

Boję się nawet wyobrażać sobie jak będzie wyglądał nowy rok. (Szczęśliwego Nowego Ładu!)

97328838
#1 Nowicjusz#

Szkoda, bo ja też popieram (mimo, że sprzedaję tylko na lokalnie - ale sporo:-) - już dawno zauważyłem ten problem i uciążliwości z tym związane)!!!

oznacz moderatorów