anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro delivery, zmiana formy dostawy a odpowiedzialność allegro

Client:42628892
#7 Wielbiciel#

Dziś spotkała mnie przykra sytuacja. Zamówiłem produkt z opcją dostawy do punktu Orlen paczka przez allegro delivery. Zgodnie z różnymi sloganami to Allegro odpowiada w tym wypadku za proces dostawy. Ze zdumieniem zobaczyłem, że towar będzie wysyłany dpd na adres domowy (zupełnie inny). Napisałem zgłoszenie, a pracownik allegro stwierdził, że allegro za to nie odpowiada i rozpoczął dyskusję bez mojej wiedzy. Sprawę już wyjaśniłem ze sprzedawcą - wszystko ok.

 

Mam jednak kilka pytań do osób z Allegro:

1) dlaczego Allegro pozwala zmienić formę dostawy na inny adres i w innej formie co jest niezgodne z regulaminem Allegro Delivery?

2) gdzie mogę zgłosić reklamację do Allegro i nie byłaby przerzucana na sprzedawcę?

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

LEW433
#21 Demiurg#

Nigdzie nie możesz ponieważ kupujesz od sprzedającego a nie Allegro i to sprzedający zawiera umowę na dostawę a nie ty.

oznacz moderatorów

Client:42628892
#7 Wielbiciel#

Na stronie https://allegro.pl/kampania/allegro-delivery jest inne info, tak samo jak w regulaminie.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:42628892 to jak to było z tą przesyłka? Allegro dokonało zmiany metody dostawy?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jakie?

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@Client:42628892 "Zgodnie z różnymi sloganami to Allegro odpowiada w tym wypadku za proces dostawy" 

Naprawdę w to uwierzyłeś? Przecież to jest tylko taki żart, jak skontaktujesz się z allegro z pretensjami za opóźnienie w dostawie to otrzymasz odpowiedź, że za towar do momentu doręczenia odpowiada sprzedawca 😉 


oznacz moderatorów

Client:42628892
#7 Wielbiciel#

To chyba się różni dostawa allegro delivery od zwykłej?

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@Client:42628892 tak różni tym, że do dostaw realizowanych przez innych przewoźników nie ma tutaj setek wątków o opóźnieniach i zagubionych przesyłkach. 

oznacz moderatorów

Client:42628892
#7 Wielbiciel#

Czy ktoś z Allegro mi odpisze?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:42628892 w zamówieniu nr  28c7ed60-62d2-11ef-bd00-c997c770f4f7 to sprzedający zmienił wybraną przez Ciebie metodę dostawy i dlatego to z nim należało wyjaśnić, dlaczego tak zrobił. 
W przypadku Allegro Delivery to Allegro odpowiada za proces dostawy, więc ewentualne opóźnienia, zagubienie przesyłki itp. byłyby wyjaśniane z nami, natomiast tutaj była to decyzja sprzedającego i dlatego Doradczyni założyła dyskusję i zadała pytanie sprzedającemu, który wyjaśnił swoją decyzję.  

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:42628892
#7 Wielbiciel#

Dlaczego zatem Allegro dopuszcza zmianę formy dostawy i adresu?

Czemu regulamin opcji Allegro Dlivery tego nie przewiduje?

 

Poza tym obecnie jest konkurs/promocja, więc nie mogę zgłosić się do udziału w niej. Gdzie mogę to zareklamować?

 

W jaki sposób można złożyć reklamację zgodnie z prawem pocztowym?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:42628892 co ma do tego allegro ? sprzedawca sam podjął taka decyzję ( przypuszczam że dla dobra Twojego bo w niektórych rejonach jest problem z paczkami Allegro Delivery i idą lub leżą nadane po tydzień ) chodź źle zrobił bez konsultacji z Tobą na jaki adres nadać 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:42628892
#7 Wielbiciel#

A dlaczego Allegro umożliwia zmianę formę dostawy i adresu bez kontaktu z klientem?

 

Widzę wiele tematów na tym forum, że gdy kupujący chce zmienić formę dostawy to należy anulować zamówienie. Sami moderatorzy tak piszą tutaj nie raz.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:42628892 czy masz na myśli tę promocję
Sprzedający może zmienić metodę dostawy na formularzu nadawania przesyłek, ale powinien poinformować o tym kupującego. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:42628892
#7 Wielbiciel#

@la_nika mam na myśli tę promocję https://allegro.pl/kampania/allegro-delivery

 

Trochę nie rozumiem po co jest taka opcja, informacje które są przekazywane w regulaminie Allegro Delivery wprowadzają konsumentów w błąd. Nie ma ta słowa o możliwości zmiany...

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:42628892 w takiej sytuacji, jak u Ciebie, sprzedający zmienił metodę, bo zamówiony towar przekraczał gabaryt wybranej metod dostawy. Chciał, abyś szybko otrzymał zamówienie, dlatego zamówił kuriera. 
Jaki komunikat pojawia się, gdy na tej stronie, gdy klikniesz "graj"?

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:42628892
#7 Wielbiciel#

Mam informację: Aby zdobyć kupon i wziąć udział w konkursie, złóż zamówienie między 26 sierpnia a 15 września z dostawą Allegro Delivery.

 

 

Regulamin akcji też tu jest nieprecyzyjny bo nadal nie rozumiem gdzie jest możliwość zmiany formy dostawy i adresu. Systemy informatyczne powinny takie rzeczy blokować.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:42628892 dziękuję za odpowiedź. Nie kwalifikujesz się do tej promocji, ale nie dlatego, że sprzedający zmienił metodę dostawy, tylko dlatego, że zamówienie złożyłeś 25 sierpnia, a promocja rozpoczęła się 26 sierpnia. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:42628892
#7 Wielbiciel#

Ok, mniejsza z promocją. Gdzie można zareklamować allegro delivery? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:42628892 możesz reklamować przesyłkę Allegro Delivery za pomocą tego formularza. Natomiast możesz reklamować ją z określonych powodów, dotyczących dostawy, a Twoja przesyłka nie była dostarczona w ramach Allegro Delivery, więc złożenie reklamacji w ten sposób może nie być możliwe. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów