anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dostałam wiadomość z Allegro, że zakupiłam produkt nielegalny , chodzi o koszulkę Browl stars (

Client:120246553
#1 Nowicjusz#

Dostałam wiadomość od Allegro ,że zakupiłam produkt nielegalny , koszulka BrowlStars dla chłopca , dałam ją w prezencie , minęło 2 lub 3 miesiące od zakupu , co mam zrobić z tą informacją ? Towaru fizycznie nie mogę zwrócić  , bo go nie mam .

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

az1rael
#21 Demiurg#

Nic albo to błąd systemu allegro odnośnie ochrony marek bo to się zdażało albo podarowałaś podróbę

Skoro ktoś użytkuje i mu pasuje to niech użytkuje dalej.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:120246553  To jest tylko informacja, na pewno nie ma tam nakazu zwrotu, możesz wiadomość  skierować do kosza albo wykorzystać w jakiś sposób.  Na przykład możesz domagać się od sprzedającego jakiejś rekompensaty, odszkodowania itp.  Albo nic nie robić.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

To nawet nie jest pewne, że jest nie oryginalna. Były tu posty sprzedawców posiadających faktury z hurtowni za towar, którym takim numer zrobiono. Allegro nie ma swoich specjalistów, nie są w stanie ocenić oryginalności niczego. Opierają się na zgłoszeniach.  Kupisz od innego importera niż zgłosił i masz nieorginalne... Najlepszym przykładem są chińskie oferty, mimo masy postów nadal dzielnie pozwalają im wystawiać pralki za cwierć ceny rynkowej itp... Za to Polakom wprowadzili do regulaminu zapis o 2000 kary za drugie wystawienie czegoś nieoryginalnego i korzystają. Zaznaczam przy tym, że pod ochroną są np takie rzeczy jak szkło z okresu PRL z nieistniejących już zakładów Krosno, teraz działa zupełnie nowa firma, tak samo stare książki z nieistniejącego już wydawnictwa ALFA, teraz jest nowa spółka. Mnie na prywatnym koncie zdjęli książkę wydaną w 1930 roku - ochrona nie istniejącej marki xD

Jak jesteś zadowolona to zignoruj.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#14 Krzewiciel#

Allegro niestety lubi siać panikę , wtrącać sie pomiędzy sprzedawcę a kupującego  i psuć opinie sprzedawcom  .Ta wiadomość to pewnie ich kolejny przypał przy wdrażaniu automatycznych powiadomień . Najprawdopodobniej, koszulka jest całkiem legalna i prawidłowa tylko sprzedawca nie uzupełnił  jakiegoś parametru w ofercie i zrobiło sie niepotrzebne zamieszanie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:120246553 Wybierz opcję, po takiej informacji możesz reklamować u sprzedającego i ....czegoś zażądać, albo zapomnieć i nosić.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#14 Krzewiciel#

Ale co reklamować ? Przygłupie pomysły Allegro ? Co tu sprzedawca jest winien ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To jak np w opisie jest oryginalny, a tak można wnioskować i dostajesz od Allegro powiadomienie że zakupiłeś podróbę, to jest niezgodność z opisem.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#14 Krzewiciel#

Tylko według procedur Allegro i ich automatyzacji i botów. Które twierdza że to podróba.   A sam doskonale  wiesz jak to wygląda w praktyce.

 

 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

co mam zrobić z tą informacją ? 

Gdy przyjdzie do Twojego domu Policja w tej sprawie, poinformuj o tym fakcie i wskażesz wówczas adres obdarowanego fałszywym prezentem. 

oznacz moderatorów