anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gdzie można nadać przesyłki?

Cyberius_VP
#7 Wielbiciel#

Dlaczego "Delivery" a nie np. Allegro UPS, Allegro Orlen, itp. ?

W piątek zamówiłem kuriera po przesyłkę Allegro Delivery". Pomimo iż system wyznaczył przyjazd kuriera do godziny 16tej ten się nie pojawił. Nie mając przekonania jakiej firmy kurierskiej dotyczy przesyłka (Delivery tego nie mówi) zapieprzałem od jednego punktu nadawczego do drugiego aby ją nadać zgodnie z deklarowanym terminem lecz nigdzie nie została przyjęta. Zacząłem od "skrzynkomatu" Orlen, który paczki nie przyjął, następnie próbowałem w Allegro One - również bez skutku, poszedłem na Pocztę Polską gdzie panie utwierdziły mnie w przekonaniu iż ledwo widoczne logo na naklejce kurierskiej przedstawia (prawdopodobnie) logo Orlen'a.

Ponownie udałem się do skrzynek tej firmy i pomimo iż skaner nie akceptował kodu na nalepce wstukałem go ręcznie - system przesyłki nie zaakceptował.

W efekcie straciłem ponad godzinę czasu na próbę realizacji wysyłki, paczki nie wysłałem i będę miał zaniżoną ocenę za niepunktualność realizacji wysyłek.

Dla potwierdzenia realności zdarzenia podaję numer przesyłki: AD002DUOH3

Podkreślam iż fakt niepojawienia się zamówionego kuriera miał miejsce nie po raz pierwszy (za każdym razem rzutowało to na oceny mojego konta i na niezadowolenie kupujących) a gdyby nie kombinacje z nazewnictwem waszych form wysyłek nie straciłbym bezsensownie czasu na próby ich wysłania.

Konsekwentnie uważam iż wszelkie ostatnio wprowadzane "udoskonalenia" w systemie są "strzałem w kolano", który skutecznie zniechęca do dalszej współpracy z Allegro.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Cyberius_VP w Allegro Delivery przesyłki możesz nadać na trzy sposoby: 

  • przekazać ją kurierowi,
  • nadać w automacie paczkowym,
  • nadać w punkcie nadań.

Jeśli nie mogłeś nadać swojej paczki ani w automacie, ani w punkcie problem najpewniej leży w  etykiecie, więc napisz do nas przez formularz tutaj, a na pewno Ci pomożemy. 

 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Cyberius_VP
#7 Wielbiciel#

Obawiam się że problem leży w tym iż kurier, zamówiony przez system Allegro, z zadeklarowanym terminem odbioru przesyłki do godziny 16tej. nie pojawił się po nią. Przypuszczam iż system nie pozwala przesyłek mających zamówionego kuriera nadać w inny sposób jak jedynie przez przekazanie paczki kurierowi - tak jak to się odbywa w InPoscie. Tam również przesyłek dla których zamówiono podjazd kuriera nie da się umieścić w paczkomacie.

Z tym że kurier InPostu po przesyłki przyjeżdża zawsze a jeśli ma jakieś opóźnienie to telefonuje i informuje o opóźnieniu w przybyciu po paczki. Wasz kurier (w przypadku Orlenu i UPS'u) nie zawsze przyjeżdża pomimo zmówienia odbioru przez system Allegro.

To niestety rzutuje na niezadowolenie kupujących a najbardziej na ocenę terminowości wysyłania przesyłek - niezawinione przez sprzedającego.

Może moglibyście to zmienić - choćby obligując kuriera do kontaktu telefonicznego celem ustalenia rzeczywistego terminu odbioru paczek.

oznacz moderatorów

bigcomp
#9 Pomysłodawca#

Chyba wszędzie tak tragicznie działa Allegro kurier w każdej postaci, u nas ostatnio po kontakcie z punktem nadawczym kurier stwierdził że już jest po 13.00 i on już nie podjedzie po przesyłki :)).

Usługa która działa źle, co widać choćby po komentarzach.

Ostatnio usłyszałem od konsultantki allegro że co ja chcę - według regulaminu na odbiór są 3 dni robocze ;).

Co do przesyłki - prawdopodobnie była to przesyłka (same day) dostawa tego samego dnia - tego typu przesyłkę można nadać tylko przez kuriera allegro - nie da się tego zrobić w żadnym punkcie ani automacie - powinno to być zmienione - u nas kiedyś kurier podjechał po przesyłkę w 6 dzień. 

Oczywiście najbardziej obrywa sprzedawca bogu ducha winny ... (negatywny komentarz, zła ocena, zwrot towaru lub brak odbioru z powodu opóźnienia, rezygnacja i cała masa innych negatywnych zdarzeń ..)

Straszna amatorka w wykonaniu allegro z tą firmą kurierską, sprzedajcie to/zamieńcie itp. na inpost tam wszystko działa tak jak powinno.

oznacz moderatorów

Cyberius_VP
#7 Wielbiciel#

_HolaOla_

Problem rozwiązany. Dobrze by było gdyby Allegro doprecyzowało godziny graniczne zamawiania kuriera z firmą Orlen. Obecnie system Orlen ma godziny graniczne inne niż to zapewnia system Allegro podczas zamawiania podjazdu kuriera. Kurier zamówiony po przesyłkę w piątek do godź 16,00 (według Allegro) przyjechał po nią dopiero w poniedziałek, gdyż według Orlenu zamówiono kuriera zbyt późno i ich (Orlenowski) system zarejestrował termin odbioru przesyłki na poniedziałek.

Inną sprawą jest brak możliwości nadania przesyłki w skrzynkomacie Orlen. Tam, podobno czasami zdarzają się awarie uniemożliwiające wysłanie paczki.

Zsynchronizujcie terminy graniczne zamawiania kurierów z systemami firm obsługujących te wysyłki. Będzie się racjonalniej pracowało i będziemy mieli mniej negatywów oraz obniżonych punktacji za opóźnione wysyłki.

oznacz moderatorów