anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

06.2024 – czy do One Box już dojeżdżają paczki w soboty?

ekhangell
#8 Zapaleniec#

...czy ciągle 100 lat za [edytowano] Nie mówię o kurierach, tylko o dostawach do punktów/automatu.

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

mdrogeria
#21 Demiurg#

do tytułu - owszem niby mają być dostarczane , ale zwykle mają poślizg więc nie licz na to .

do treści - dlaczego nie skorzystałeś z pewniejszej dostawy ?

oznacz moderatorów

ekhangell
#8 Zapaleniec#

Czemu zwykle poślizg? U mnie w Poznaniu jeszcze się nie zdarzyły obsuwy. Dla mnie Allegro One jest tak samo pewne jak inPost, z tym że nie dowożą w soboty (ale za to dowożą czasem po 22:00 tego samego dnia).

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ekhangell jesteś jednym z niewielu  ,którym się udało dostać paczkę na czas  ,wątków tu na Gadane cała masa i nie tylko tu , poczytaj https://www.globkurier.pl/opinie-allegro-one  ,osobiście spróbowałem dla testu jak nas sprzedawców przymusili do wprowadzenia tej usługi , nie zrobię tego nigdy więcej , może w oczach niektórych zabrzmi śmiesznie , ale wolę jako nadawca i również odbiorca  Pocztę Polską od Łonów , nie wspominając o hegemonie na rynku przesyłek 

oznacz moderatorów

ekhangell
#8 Zapaleniec#

Pewnie mam szczęśliwy rejon, bo już z 10+ razy korzystałem i zawsze idealnie.

Logistyka rzecz niełatwa.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Moje gratulacje, w Poznaniu może pracownicy Allegro roznoszą?

oznacz moderatorów

ekhangell
#8 Zapaleniec#

Możliwe, kilka km od siedziby.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

jeżeli nie dojeżdżają od poniedziałku do piątku, to dlaczego miałyby dojeżdżać w sobotę 🤔

Nazwanie Brzoski „murzynem” nie wypadło najlepiej 🙁

oznacz moderatorów

ekhangell
#8 Zapaleniec#

A taki tam żarcik.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

W soboty dostawy są ze Smartem, tak jest w InPost ale One Box skorzystałem raz(nie było wyboru) i niestety doszło tydzień później i po poszukiwaniach więc nie potrzebuje wrażeń i nie korzystam.

oznacz moderatorów

ekhangell
#8 Zapaleniec#

Jaka miejscowość?

oznacz moderatorów

ekhangell
#8 Zapaleniec#

Jeszcze pytanie – czy jest jakaś szansa na "podjechanie" sobie gdzieś po paczkę w sytuacji, gdyby np. paczka znajdowała się już w moim mieście/okolicy, ale jeszcze nie została umieszczona w paczkomacie? Cholernie zależy mi na odbiorze przed weekendem, a boję się, że jednak nie dowiozą do końca dnia dzisiejszego.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

jaki status ma Twoja przesyłka ?

oznacz moderatorów

ekhangell
#8 Zapaleniec#

Na razie nawet nie wyjechała, pytam wstępnie.

oznacz moderatorów

ekhangell
#8 Zapaleniec#

No i proszę – zamówienie o 9:00, dostarczenie z Łodzi do Poznania o 21:00 tego samego dnia. Pełna satysfakcja. [edytowano]

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@ekhangell Tego typu wypowiedzi nie są akceptowane na Gadane. Jeśli nie zauważyłeś, to w pierwotnym poście również usunęłam niedopuszczalny fragment. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

szymela54
Maestra

@w_kiwi  Taka "poprawność polityczna" czasami (podkreślam: czasami) ociera się o śmieszność. Nawet Rada Języka Polskiego w kwestii negatywnych konotacji (i używania) słowa "Murzyn" wypowiada się niejednoznacznie; w skrócie - nie zaleca, ale i nie zabrania.

Ale już się boję, czy aby nie znikną z oferty allegro np. książki Agathy Christie "Dziesięciu Murzynków". I zostaną tylko te ze zmienionym (w Polsce dopiero w 2004 r.) tytułem: "I nie było już nikogo".

Autorka pewnie w grobie się przewraca. Bo inspiracją do stworzenia tej świetnej powieści, jej budowy i tytułu była zabawna rymowanka dla dzieci F.J.Greena pod tym samym tytułem. I to był zabieg trafiony i czytelny. Nie znającym wspomnianej rymowanki zmieniony tytuł niewiele mówi, bo "I nie było już nikogo" to ostatni wers tego wierszyka.
Istnieje kilka polskich wersji wspomnianej rymowanki, poniżej pastisz ich wszystkich, po to, by jednak nawiązać😉 do głównego tematu wątku:
 
Dziesięć małych paczuszek

Dziesięć one-przesyłek małych
w Zabierzowie wciąż czekało,
jedna z czasem zapleśniała,
więc ich dziewięć pozostało.

Dziewięć paczek-one, a jakże,
ugrzęzło w tym Zabierzowie,
jedna znikła tam na zawsze,
eR.I.Pe z nią, że tak powiem.

Osiem one-przesyłek oto
kurier wiózł welocypedem,
najmniejsza mu wpadła w błoto
i zostało tylko siedem.

Siedem one-paczuszek z Broku
furgonetką w dal jechało,
jedna wpadła do rynsztoku,
sześć już tylko pozostało.

Sześć malutkich one-paczuszek
pojechać miało do Lądka,
jedna poszła do... Koluszek,
została więc tylko piątka.

W Lądku kurier się zadumał,
lecz nie wróżę mu kariery,
bo mu piątą ktoś zajumał
i zostały paczki cztery.

Cztery z allegro-one paczki
drogą rzeczną żeglowały,
jedną rozszarpały kaczki,
trzy już tylko pozostały.

Trzy przesyłki pojechały
polną drogą, Bóg wie gdzie,
jedną mućki rozdeptały,
zostały więc tylko dwie.

Na swą kolej dwie czekały
(po tej zwrotce brnę do sedna),
drugą paczkę wiatr zuchwały
porwał. I została jedna.

Ta ostatnia nie zdzierżyła
siły złego na jednego;
ze wstydu się powiesiła.
I nie było już NICZEGO.
 
Przeliteruję: Natasza, Izydor, Celina, Hubert, Urszula, Jacenty, Anastazja.
 
Pozdrawiam z nadzieją, że i konkluzja się ostanie 🙂
 
oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@szymela54 Bardzo trafne, a dobranie imion majstersztyk 😄

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

ekhangell
#8 Zapaleniec#

Niezłe.

Moderatorce po prostu chodzi pewnie o to, że Allegro szykuje się na ekspansję działalności do krajów subsaharyjskich, w związku z czym tego rodzaju dowcipy są teraz niezgodne z wieloletnią strategią korporacyjną. Natomiast za cztery lata, kiedy podliczą sobie w poznańskiej centrali ile dziesiątek paczkomatów im nowo przybyłe, serdecznie zaproszone osoby niebiałonormatywne spalily i rozkradły, polityka moderacyjna zostanie nieco zluzowana.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Hubert, Urszula, Jacenty, to nic?😡

oznacz moderatorów