anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro One - najdłuższa dostawa ze wszystkich opcji? Opis wprowadza w błąd

silu00
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

Wczoraj po północy została zamówiona paczka z dostawą tego samego dnia (jak to jest przynajmniej opisywane). Wczoraj około 14ej dostałem informację, że paczka jest w drodze i zostanie dostarczona do 22. Od tamtej pory cisza, żadnych informacji. Na Allegrowym trackingu widzę, że wczoraj po 16 się zatrzymała w Łodzi/Piotrkowie i dziś rano dotarła do Krakowa, gdzie mieszkam. Ale zero info, czy jest w doręczeniu, kiedy będzie. Żadnego kontaktu do przewoźnika/kuriera.

W międzyczasie 2 paczki Inpostu zamówione sporo później w poniedziałek był dzisiaj do obioru około południa. 

Wybrałbym dowolną inną metodę dostawy i już miałbym paczkę 🙂

A000059HG5

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

az1rael
#21 Demiurg#

Składaj reklamację do nich skoro wybrałeś najgorszą i wymuszaną dla smarta na sprzedawcach metodę dostawy to do kogo masz pretensje?

oznacz moderatorów

silu00
#8 Zapaleniec#

Skąd miałem wiedzieć, że to "najgorsza i wymuszana" metoda? Wybrałem, bo zależało mi na czasie, kierując się opisem/czasem dostawy. 

A pretensję mam do Allegro za wprowadzanie w błąd. Jakość usług i szybkość tego przewoźnika jest jedną z gorszych wśród dostępnych opcji, mimo że przedstawiane to jest zupełnie odwrotnie. 

Składanie reklamacji raczej nie ma sensu, bo zdaje się w regulaminie gwarancja dostawy jest do 5 dni. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Napisałeś dostawa tego samego dnia czyli dopłacałeś za dostawę fego samego dnia czy nie? Ciesz się że tak szybko bo normą jest że kurier nie odbiera paczek od sprzedawcy mimo zgłoszenia albo paczka trafia w niebyt i zostaje przekierowana chun wi gdzie na magazyn zastępczy i idzie ze 2 tygodnie. Sprzedawcy żeby mieć smarta muszą udostępniać metody dostawy a allegro na siłę wchrzania im swoją onebox a potem kupujący mają pretensje do sprzedawcy o terminy dostawy z zadu wzięte a jak sobie najedziesz na "i" to masz dopisek szacowany czas dostawy 

oznacz moderatorów

silu00
#8 Zapaleniec#

Nie dopłacałem, jest darmowa w ramach Smart. Do sprzedawcy pretensji mieć nie mogę, bo widzę w trackingu, że z samego rana paczka była gotowa. Irytuje mnie natomiast fakt, że wybierając najszybszą dostawę według "szacunków", czyli dostawę tego samego dnia, czekam na paczkę dłużej niż gdybym zamówił paczkę pocztową, nie mówiąc o Inposcie. Bez informacji, kiedy dostanę. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@silu00 skoro kupujesz na allegro to masz internet , jak masz internet to i trafiłeś na Gadane , jak trafiłeś na Gadane to wystarczy w wyszukiwarkę wpisać allegro One i wszystko masz jak na talerzu . 

Trudno było trafoć na Gadane , ,Ale wystarczy w google wpisać frazę i masz!!! pierwszy lepszy wątek , założony już ponad rok temu , i mówię Ci nic na lepsze nie poszło , jest coraz gorzej , a będzie dramat od września jak przymuszeni sprzedawcy powprowadzają do swoich cenników ten ........ kropkuję bo nie mam odpowiedniego słowa ..

a tu masz ten wątek ...https://spolecznosc.allegro.pl/t5/allegro-one-dla-sprzedawców/allegro-one-od-dzisiaj-na-gadane/td-p/... 

oznacz moderatorów

silu00
#8 Zapaleniec#

@mdrogeria tak, internet mam, Allegro używam też dłużej niż krócej i poza ekstremalnymi przypadkami jak okres przedświąteczny, nigdy nie miałem problemu z przewoźnikami. Dlatego do głowy mi nie przyszło, żeby jedna z oferowanych opcji, która sądząc po czasie dostawy wygląda jak opcja najlepsza może okazać się tak zła. Po prostu. Paczka zamówiona minuty po północy, która miała przyjść tego samego dnia do 22 jest w limbo bez żadnego kontaktu ani żadnej informacji co dalej od niemalże dwóch dni. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@silu00 przepraszam za cień ironii w pierwszym moim wpisie , przykro troszkę ,że się zawiodłeś ALE !!!! nie ma tego złego  WITAMY CIĘ MY SPRZEDAWCY W GRONIE NIEZADOWOLONYCH KLIENTÓW Z USŁUGI ALLEGEO ONE w nadziei ,że więcej nie zamówisz towaru krzystając w usług tego przewoźnika . jak napominał wcześniej @az1rael od września allegro przymusza sprzedawców do wprowadzenia tej usługi  ,kto nie wprowadzi nie będzie mógł oferować darmowej dostawy w ramach smart . Im więcej niezadowolonych klientów z usługi tym większe prawdopodobieństwo ,że genialny pomysł przyd...ka na stołku spali już na panewce 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@mdrogeria no to to sie nadaje do zgloszenia za tworzenie sztucznych warunkow wsparcia dla swojej uslugi na rynku 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@az1rael smart nie jest obowiązkowy... nic nie zrobisz .

oznacz moderatorów

silu00
#8 Zapaleniec#

@Allegro_One cześć, czy jesteście w stanie określić, co się dzieje z moją paczką i kiedy w rzeczywistości ją dostanę? Wg. opisu usługi powinna być wczoraj wieczorem. Wczoraj popołudniu dostałem informację, że kurier będzie dzisiaj (wczoraj) do 22. Na trackingu od 8 rano dziś leży w oddziale w moim mieście i nie mam żadnej innej informacji. Niedługo nie będę miał możliwości odbioru ze względu na dłuższy urlop - stąd wybór "szybszej" dostawy 🙂

A000059HG5

oznacz moderatorów