anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak przesyłki w wyznaczonym terminie

TommyCollins
#8 Zapaleniec#

Zamówiłem wczoraj przesyłkę (w RTV Euro AGD) z priorytetową dostawą realizowaną przez Allegro One Kurier następnego dnia, w godzinach 18:00-22:00. Przesyłka powinna dotrzeć dziś, a ostatni status z trackera to "19 mar 2024, 18:05 Przesyłka została przyjęta w oddziale doręczenia.". Specjalnie wybrałem taką opcję dostawy, by otrzymać zakup jak najszybciej przed wyruszeniem na wczasy... Od jutra od 6:00 rano już nie będzie mnie w miejscu zamieszkania i nie będzie miał kto odebrać przesyłki. Wracam dopiero 31 marca... Co w takiej sytuacji można zrobić?

Kod przesyłki A000I7Q1G7

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

. Specjalnie wybrałem taką opcję dostawy, a przeczytałeś o tym dostawcy?

oznacz moderatorów

TommyCollins
#8 Zapaleniec#

IMG_20240319_234229.jpg

 Na stronie sklepu nie było doprecyzowane, że to dostawa Allegro, dopiero po złożeniu zamówienia w wiadomości mailowej się okazało że dostawę realizuje Allegro. O dostawcy dopiero się zacząłem interesować jak przesyłka nie dotarła na czas. Teraz widzę wiele negatywnych opinii o tej formie dostawy. Gdybym miał więcej czasu pewnie bym wybrał inną formę przesyłki, ale zależało mi na najszybszej dostawie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Od 18.05 jest w oddziale doręczenia.

oznacz moderatorów

TommyCollins
#8 Zapaleniec#

Tak, ten status też zawarłem w pierwotnej wiadomości, lecz nie rozwiązuje to w żaden sposób problemu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

☹️

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Problem leży gdzie indziej. Otóż w regulaminie Allegro one można przeczytać:

“Same Day” (“Dostawa Dzisiaj”) - Usługa świadczona z deklarowanym terminem doręczenia Paczki pocztowej kierowanej do Automatu Paczkowego lub Przesyłki kurierskiej w tym samym dniu roboczym, w którym Przesyłka została nadana (gwarantowany termin doręczenia wynosi dwa Dni robocze);

oraz

„Next Day” (“Dostawa jutro”) – Usługa świadczona z deklarowanym terminem doręczenia Przesyłki kurierskiej w najbliższym dniu roboczym lub w sobotę niebędącą świętem, przypadającym po dniu nadania Przesyłki (gwarantowany termin doręczenia wynosi trzy Dni robocze);

 

oznacz moderatorów

TommyCollins
#8 Zapaleniec#

Dzięki za informację. To brzmi jak totalny scam, a informacja ta powinna być podawana wyraźnie przy zamówieniach.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TommyCollins czyli wybrałeś Kuriera a ta opcja pozwala allegro dopasować najlepszego przewoźnika czyli własnego Allegro One, tyle że wtedy miał się wyświetlać jaki to kurier przed zatwierdzeniem zamówienia 😄

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zaznacz-metode-kurierska-w-formularzu-dostawy-i-platnosci-a-my-...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@TommyCollins Bardzo mi przykro, że przesyłka nie dotarła do Ciebie zgodnie z przewidywanym czasem dostawy. Konsultuję Twoje zgłoszenie z odpowiednim zespołem. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@TommyCollins Otrzymałam informację, że taka przesyłka zostanie zwrócona do nadawcy. Niestety paczka nie może być tyle czasu magazynowana, ani przekazana do punktu. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@w_kiwi czemu w koszyku przy wyborze Kurier https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zaznacz-metode-kurierska-w-formularzu-dostawy-i-platnosci-a-my-... nie ma info że losowo jest wybierany "Kurier One" przez Allegro 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów