anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający ma prawo prosić o dopłatę do przesyłki?

fajek4
#1 Nowicjusz#

Witam. Sprzedający poprosił o dopłatę do przesyłki grubo przekraczającą opcje dostawy w ofercie na Allegro czy to jest w ogóle dopuszczalne?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

_Likos_
#21 Demiurg#

@fajek4  jest taka opcja - poproś o dopłate - wiec pewnie jest dopuszczalne

Kwestia w jakich okolicznościach. Jeśłi faktyczny koszt przesyłki jest dużo wyższy od opłaconego przez kupującego ( np towar trzeba wysłac na palecie zamiast w paczce, albo waga przesyłki jest zbyt duża i koszt przesyłki dużo wyższy) wówczas jest to dopuszczalne.

Natomiast jeśli jest to normalny koszt przesyłki ( zwykła paczka) to nie powinien on być wyższy od opłaty jaka faktycznie bierze przewoźnik+ prowizja allegro od kosztów wysyłki ( średnio ok 10-15%). W takiej sytuacji sprzedający nie powinien prosić o dopłate jeśłi w zakupie był juz zawarty koszt przesyłki

oznacz moderatorów

fajek4
#1 Nowicjusz#

Dzięki za odpowiedź. Przedmiot jest raczej standardowych rozmiarów średniej przesyłki(monitor komputerowy), ale zaproponowana dopłata 30 zł to trochę za dużo, gdzie nawet kurier zamówiony do domu to koszt ok 20zł. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@fajek4 Zaproponowana dopłata to być może koszt ubezpieczenia i zabezpieczenia takiej przesyłki.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@fajek4  możesz z poziomu zamówienia zapytać o to skąd ta dopłata. Byc może jakieś ubezpieczenie albo dodatkowe zabezpieczenie przesyłki. Musiałby Ci to juz sprzedający wyjaśnić.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Prawo ma pytanie czy to wynik błędu Źle oszacowanej ceny dostawy. Jeśli tak to powinien wziąć na klatę ewentualnie prosić o zgodę kupującego. 

oznacz moderatorów