anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niedostarczenie przesyłki i jej zablokowanie przez Allegro One Box

Predinger
#8 Zapaleniec#

Status mojej przesyłki wygląda tak:

 

4 wrz 2023, 14:19
Przesyłka została przygotowana przez nadawcę

4 wrz 2023, 15:27
Kurier przekazał przesyłkę do magazynu

5 wrz 2023, 12:28
Przesyłka oczekuje na wyznaczenie punktu alternatywnego

7 wrz 2023, 11:07
Powtórne awizo
 
Jest czwarty dzień roboczy od wysyłki, a przesyłka dalej sobie wisi w próżni i nic się nie dzieje. Popsuty paczkomat nie powinien być problemem, dookoła jest kilka innych. Jednak wielkim problemem jest, bo kurier Allegro One nie może tej  paczki dostarczyć. Ktoś na poszukać alternatywnego punktu odbioru - w zasadzie nie wiadomo kto, ja na pewno tej możliwości nie mam . Ale za to z poziomu Allegro mam możliwość wyboru szufladki, z kórej wybiorę paczkę ! (ufff, co za ulga)
 
Wczoraj było jakies  awizo - nie wiadomo do kogo, po co i gdzie miałoby się tę awizowaną przesyłkę odesłać.  Dobijanie sie do Allegro od dwóch dni jak na razie nic nie daje. Poczekam i zobaczę, jak będzie dalsze czekanie (i `awiza` do nikąd), to być lepiej będzie to zgłosić do UOKiK, niz prosić sie o zwrot własnych pieniędzy.
 
W tematach `spolecznosci` mozna znalezc (temat) tematy dotyczace takiego problemu (z nieczynnym automatem) ....z października 2022. No comment, grunt to luz i beztroska. 
 
Nie pozostaje mi nic innego, jak serdecznie polecić usługe Allegro One Box osobom lubiącym niespodzianki i zaskoczenie. Ja (jednak) od tej pory będę jednak korzystać z usług innych przewoźników, bez względu na ewentualne koszty. Predinger
oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

mdrogeria
#21 Demiurg#

One wybrałaś ? przecież to .....blamaż, fiasko, gorzka pigułka, katastrofa, klapa, klęska, klops, kompromitacja, krach, krewa, niedola, niepomyślność, nieporozumienie, niepowodzenie, niewypał, obsuwa, ośmieszenie się, plajta, plama, porażka, przeciwieństwo, przegrana, trudność, wpadka, wsypa, wypadek przy pracy, wysiadka, zawód, 

jest jedno słowo zastępujące wszystkie powyżej , ale moderują .

oznacz moderatorów

Allegro_One
Ekspert Allegro

@Predinger Podaj nam numer przesyłki.

oznacz moderatorów

Predinger
#8 Zapaleniec#

A0002GL8E7 @Allegro_One 

oznacz moderatorów

Predinger
#8 Zapaleniec#

@Allegro_One  A0002GL8E7

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A Ty wiesz że wg prawa, jeśli zakup od firmy to do chwili odebrania za przesyłkę odpowiada sprzedajacy?

oznacz moderatorów

Predinger
#8 Zapaleniec#

 Przesyłka nie zginęła, tylko jest w magazynie, więc nie ma za co odpowiadać, bo towar jest.  Żeby zwrócić pieniądze musi dostać towar z powrotem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Predinger Naprawdę? co Ty piszesz, co z powrotem. Odpowiada za przesyłkę do chwili dostarczenia, zakup od firmy.

oznacz moderatorów

Predinger
#8 Zapaleniec#

Dziękuję Wujku Dobra Rada, twoje posty były pasjonujące i niezmiernie przydatne. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dziękuję, panie .🤣

oznacz moderatorów

Predinger
#8 Zapaleniec#

👍

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Predinger Za przesyłkę Allegro One odpowiada portal Allegro, który próbuje zwalić całą winę na sprzedawców - to jest wysyłka własna Allegro i firmuje własną marką tą przesyłkę. Jako że im nie wychodzi, to teraz szukają ustaw, by zwalić wszystko na sprzedawców. Więc należy skarżyć Allegro i od nich wymagać rekompensat, bo to wstyd co stworzyli. Czy mam wkleić posty jak Allegro zachwala ten rodzaj przesyłek jako najlepsze i najbardziej niezawodne?

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Predinger
#8 Zapaleniec#

Z mojego postu jasno wynika, że to wina Allegro One (a nie sprzedawcy) , więc nie ma potrzeby niczego wklejać. Sytuacja w której w przypadku awarii/wyłaczenia jednego z paczkomatów przesyłka w ogóle nie dociera  nie wymaga dodatkowych komentarzy. Post ma spowodować odesłanie towaru do nadawcy, w celu uzyskania zwrotu wpłaconej sumy.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Predinger wiem, ale Lef wyjechał ze swoimi radami... 😉 Moim zdaniem szybciej odzyskasz pieniądze pisząc do UOKiKu. Bo te niedostarczone/nieodebrane paczki to jest dopiero cyrk, a tu przykład:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/w-jaki-sposób-śledzić-status-paczki-zwrotn...

 

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Predinger
#8 Zapaleniec#

O odzyskanie się nie boję, zresztą tam chodzi tylko o 100zł. Ogólnie rzecz biorąc, przedmówca Lew oczywiście ma rację, tj. że za przesyłkę odpowiada sprzedawca, ale na tym etapie (nie ma dowodów, że towar zaginął) , trzeba doprowadzić do zwrotu przesyłki do nadawcy, aby Sprzedawca odesłał wpłatę.

Jeżeli w ciągu kilku dni nic sie nie stanie, to dopiero wtedy mogę (i być może będę) żadać zwrotu pieniędzy od Sprzedawcy, a on  mógłby z kolei żądać od Allegro albo znalezienia przesyłki, albo rekompensaty.

Nie rozumiem jak to może tak wyglądać, skoro już ok. rok temu były sygnalizowane podobne problemy. Wydano masę pieniędzy na paczkomaty (zresza całkiem ładne), ale cała logistyka, obsługa śledzenia, wygląda jak widać.

Kiedy w mojej okolicy postawiono pierwszy paczkomat Allegro One to był tak zamaskowany (szary, nieoświetlony, ekran i półki obrócone do ściany budynku, z ulicy widać było tylko szary prostokąt) że trzeba było wiele czasu, żeby go w ogóle namierzyć. Dopiero po jakimś ktoś wpadł na to, aby z tyłu paczkomatu dodać napis -allegro-, dzięki czemu paczkomat (widoczny od tyłu) odróżniał się jakoś od otoczenia. 😄

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Predinger tylko aby sprzedawca oddał ci kasę to musi zaistnieć jedno z dwóch: 1 towar wróci do sprzedawcy a ty odstąpisz lub 2 odstąpisz a sprzedawcy wyślesz nr przesylki zwrotnej. Inaczej sprzedawca wstrzyma się ze zwrotem zgodnie z ustawą aż dopełnisz formalności 1 z 2 wariantów. A teraz pomyśl co się stanie jak allegroone zje ci paczkę. Nie dopełnisz warunków 1 bo paczki nie ma i nie wróci ani 2 bo paczki nie ma i nie masz nr paczki zwrotnej. Ty od razu pisz żądanie reklamacyjne do allegro wraz z wskazaniem roszczenia w przypadku niewywiązania się z umowy dostawy w terminie oni już nie jedną paczkę wciągnęli w czarną dziurę a systrm śledzenia twierdzi że paczka jest czeka mruga do ciebie oczkiem

oznacz moderatorów

Predinger
#8 Zapaleniec#

Nie musi zaistnieć, bo sprzedawca odpowiada za dostarczenie towaru. Jeśli towar  nie znajdzie się w ciągu kilku dni, to uprawdopodobni się jego zaginięcie. Wtedy wystąpię z roszczeniem do sprzedawcy. W razie gdyby nie chciał oddać pieniędzy, to zwróce się do Allegro o rekompensatę z tytułu Programu Ochrony Kupujących. Jeżeli i to nie zadziała, to dostępne są inne opcje.

Poza tym, myślę, że jest dośc duża szansa na rozwiązanie sprawy ok pon-wt.

Przepisy dotyczące dostawy na odległość nie mają związku z zaginieciem tylko z prawem do zwrotu. ( warunkiem otrzymania wpłaconej sumy jest zwrot towaru). Mylisz odpowiedzialność cywilną kontrahenta za wykonanie usługi dostawy towaru z prawem do zwrotu towaru przez klienta on-line. To dwie różne bajki.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Predinger W dyskusji otrzymałeś już informację o zwrocie środków od sprzedawcy. W ciągu 3-7 dni roboczych trafią na konto lub kartę, z którego był opłacony zakup.

 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Predinger
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi Niestety nie otrzymałam żadnej informacji w tej dyskusji dotyczącej karmy dla kotów. (za 100 zł)  Przesyłka gdzieś jest, ale nie wiadomo gdzie. (jak w piosence z "Pszczółki Mai"😁 😉🐝

Odpowiedź owszem  otrzymałam, ale w dyskusji dotyczącej żwirku. W przypadku żwirku zostal on zwrócony nadawcy, sprzedający zwrócił pieniądze  i sa już nawet na koncie.

Były dwie przesyłki, których tego samego dnia (5.09)  nie dostarczono. Drugiej przesyłki, z aukcji  12742156568 (karma dla kotów) nie ma, nie zwrócono jej do nadawcy. Jw. - info o zwrocie pieniedzy w tej dyskusji równiez brak.

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Predinger Rozumiem, w takim razie przepraszam za moją pomyłkę. Proszę Cię zatem o kontynuowanie dyskusji. Pamiętaj, że masz możliwość poproszenia o pomoc doradcę. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów