anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niepoważny sprzedawca, zwrot kosztów, allegro protect, kupon

tamago88
#7 Wielbiciel#

Witam nie wiem czy wybrałem właściwy temat/forum, ale uznałem, że nie zaszkodzi się zapytać. Niedawno kupiłem maszynę z dostawą do Allegro One box, a niepoważny sprzedający dopiero po mojej interwencji napisał, że są "problemy z kodem dostawy", a potem zwrócił mi pieniądze, ale nie całość. To była licytacja, wygrałem za 109zł, z kuponem za 10zł, finalnie przesłałem 99zł. Dostałem zwrot 99zł na konto, a nie 109zł. Sprzedawca musiał dostać 109zł, a pozostałe pieniądze mu zapłaciło allegro. Patrzyłem i nie mam tego kuponu w zwróconych kuponach a widziałem, że jest taka opcja. W związku z tym mam kilka pytań. Czy jest jakaś szansa na odzyskanie kuponu na 10zł lub 10zł i czy to niedopatrzenie(brak zwrotu) ze strony sprzedającego czy allegro? Jak się skontaktować z samym allegro? Mam "rozpoczętą dyskusję" ze sprzedawcą i mam napisane, że powinienem poczekać 14dni na skontaktowanie się z Allegro Protect. Czy muszę czekać te 14 dni? Jak się skontaktować allegro protect? Czy są mi w stanie zwrócić te 10zł? Sprzedający musiał fizycznie dostać te 10zł więcej na konto, więc powinien mi je zwrócić, tylko nie wiem jak to wyegzekwować. Nie będę szedł na Policję o te 10zł, bo to za mała kwota czy allegro może coś zrobić w tej sprawie? Ja zupełnie nie wiem co się powinno robić w tej sprawie, bo nie miałem takich problemów. Kupon mogłem wykorzystać na innych aukcjach, ale nie sądziłem, że trafię na takiego niepoważnego/nieuczciwego sprzedawcę. Dobrze, że chociaż te 99zł zwrócił.  Nie wiem teraz z kim i jak się dalej kontaktować żeby albo te 10zł albo kupon odzyskać. Wina z nie wysłaniem towaru i zwrotem jest w 100% po stronie sprzedawcy, ja naprawdę ją chciałem kupić, choć gdzie indziej występowała za nawet parę złotych mniej. Jedyne co mi przyszło do głowy to wystawienie negatywnej oceny - co zrobiłem, oraz pisanie negatywnych komentarzy. 10 zł to może nie kokosy, ale to prawie 1/10 ceny tej maszyny i zawsze się dycha przyda. Jeśli ktoś jest mi w stanie to pomóc to zapraszam do odpisania na tę wiadomość.

 

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Client:44052296
#21 Demiurg#

@tamago88 kiedy dostałeś email o zwrocie? Dobrze sprawdziłeś zakładkę kupony -> twoje kupony (kupon jest ważny 14 dni)?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A dyskusja czego dotyczy? sprzedający zwraca tyle ile dostał ale kupon musi tu wrócić tylko w formie że będziesz go widział  podczas płatności w zakładce "Twoje zniżki". Mi wygląda (ale mogę się mylić) że tu nie ma winy sprzedającego tylko albo Allegro albo ty nie wiesz jak to działa.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Wina z nie wysłaniem towaru i zwrotem jest w 100% po stronie sprzedawcy”

To pierwsze - tak. 
To drugie - nie.


W takiej sytuacji kwota kuponu nie jest zwracana w gotówce tylko wraca jako kupon po ponownego wykorzystania. 
Jeśli tak się nie stało to napisz przez kontakt i konsultanci pomogą. https://allegro.pl/pomoc/kontakt

 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@tamago88 Sprzedawca nawet nie wie że używałeś kuponu i on faktycznie dostał gotówkę. Przy zwrocie jak użyłeś kuponu, to masz dostać nowy kupon od Allegro, bo nie zostanie zamieniony na gotówkę. Kupon wraca jako nowy kupon. A jak nie wrócił, to molestować Allegro.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@tamago88 kupon powrócił po zwrocie od sprzedającego. Następnie wykorzystałeś go do płatności w zamówieniu nr f7f68ae1-cac2-11ee-af9e-05274d690783. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

tamago88
#7 Wielbiciel#

Dziękuję wszystkim za szybką i rzetelną odpowiedź, nie spodziewałem się. Wszystkie odpowiedzi były odrobinę pomocne. Patrzyłem w zakładce moje kupony tuż po tym jak się dowiedziałem o zwrocie i nie widziałem tam kuponu. Nie pamiętam, jestem na 99% pewien że nie używałem później kuponu. Wpisałem ten numer zamówienia f7f68ae1-cac2-11ee-af9e-05274d690783 w zakładce moje zakupy, w wyszukiwarce google. Nie wiem gdzie mam wpisać ten nr zamówienia żebym sam sprawdził czy go faktycznie jeszcze raz użyłem do innego zamówienia. To jest jeszcze taka mała prośba, żeby mnie pokierować co mam kliknąć, żeby sprawdzić.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@tamago88 Numer zamówienia znajdziesz w szczegółach zakupu. Jest to zakup z 13.02.24 - buty, spodnie i koszula. 

 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

QueLord
#10 Popularyzator#

Nie zapomnij o poprawieniu wystawionej oceny. 😉

oznacz moderatorów