anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczka nie została odebrana

kjankowski
#8 Zapaleniec#

Hej, zamówiłem kilka przesyłek i jedna z nich została dostarczona dzień wcześniej, ale widniała informacja, że jest problem techniczny choć paczka jest w automacie. Dzisiaj odbierałem 2 inne przesyłki z tego automatu, skorzystałem z aplikacji, wszedłem w paczki czekające na odbiór, kliknąłem w pierwszą, automat się otworzył, później zaproponował drugą, też wyjąłem, ale trzeciej nie dostałem, a paczka ma status jako odebrana. W skrytkach nie widziałem dodatkowej paczki więc dopiero w domu sprawdziłem status zakładając, że paczka jest ciągle "utknięta" w automacie. Co można zrobić? 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

Ziolko39
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@kjankowski to ile dokładnie było tych paczek?

oznacz moderatorów

kjankowski
#8 Zapaleniec#

Z automatu Allegro - tego konkretnego - powinienem odebrać 3 przesyłki:

- (1) pierwsza przyszła wczoraj, ale był status o problemach technicznych (tej nie mam)

- (2) (3) dwie pozostałe przyszły dzisiaj i dostałem informację, że oczekują na odbiór. 

Najpierw odebrałem (3), później (2), (1) nie odebrałem. Godziny odbioru (2) i (1) są takie same w aplikacji, ale (1) nie posiadam. 

(1) książki, (2) suplementy, (3) myszki do komputera.

 

oznacz moderatorów

kjankowski
#8 Zapaleniec#

Nie wiem czy jest opcja, że dwie paczki mogą być w jednej skrytce, ale to także sprawdziłem (tak sądzę, pierwsza skrytka była wysoko). Jeżeli jedna skrytka = jedna paczka to aplikacja powinna pokazywać, że coś jeszcze czeka, a niestety to nie miało miejsce, po dwóch aplikacja skończyła sygnalizować, że są paczki, założyłem, że trzecia ciągle nie. 

oznacz moderatorów

kjankowski
#8 Zapaleniec#

8 lutego 09:52 - paczka wyrusza
8 lutego 22:41 - paczka w automacie - termin odbioru 10 lutego 22:40 
9 lutego 13:50 - automat jest niedostępny chwilowo
10 lutego 10:11 - paczka czeka na odbiór - termin odbioru 14 lutego 10:10

To tak kończąc wątek. Przejdę się do automatu i spróbuję kodu. 

oznacz moderatorów

Allegro_One
Ekspert Allegro

@kjankowski sprawdziliśmy to. Rozumiemy, że chodzi o przesyłkę o numerze  ALE000060A94B37, z tego co widzimy w systemie to została ona odebrana. Czy możesz potwierdzić czy faktycznie odebrałeś tę przesyłkę? 

 

oznacz moderatorów

kjankowski
#8 Zapaleniec#

Tak, chodzi o tę przesyłkę. Byłem przy automacie i kod jest już nieaktualny, ale paczki nie odebrałem, bo nic się nie otworzyło ok 20:28 wczoraj. 

oznacz moderatorów

kjankowski
#8 Zapaleniec#

Zakładam, że macie to nagrane.

oznacz moderatorów

Allegro_One
Ekspert Allegro

@kjankowski skontaktujemy się z Tobą w sprawie tej przesyłki. Poprosimy jeszcze o cierpliwość, damy znać w wiadomości e-mail. 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Trzeba było zadzwonić na infolinię bezpośrednio spod maszynki 😮

oznacz moderatorów

kjankowski
#8 Zapaleniec#

Dzięki za podpowiedź, ale:

- aplikacja wydała mi wszystkie czekające paczki, a ja nie skojarzyłem, że brakuje mi jeszcze jednej - chwilę wcześniej odbierałem z innego automatu/paczkomatu inną paczkę; 

- na stronie Allegro próżno szukać informacji kontaktowych (słowo "kontakt" nie pojawia się), wejście w Pomoc też nie pomaga, bo możliwość interakcji ograniczono do minimum; dlatego nim złożyłem reklamację, a później napisałem tutaj najpierw napisałem do firmy, od której coś kupiłem, by użyli swoich mocy do zainteresowania Allegro moją sprawą (podkreśliłem, że to nie ich wina); 

- na Allegro kupuję od prawie 23 lat i w tym czasie kanały komunikacji znikały jak kałuże na pustyni - teoretycznie jestem ważny jako kupujący, ale tylko teoretycznie; bardzo poważnie zastanowię się nad wyborem tych automatów, bo to jest bez sensu - zresztą - czy u konkurencji, czy tutaj - kurier wrzucający paczkę do skrytki najwyższej na sam koniec powoduje, że osoby średniego wzrostu mają już z tym problem, a co mają zrobić osoby niskie? Pewnie fajnie paczka jedzie na koniec skrytki, ale później ciężko ją wyjąć - nie wiem - może za jedną paczką była druga - nie widziałem, ale też nie mogłem niczego dotknąć tam, choć starałem się; 

- przy ekranie automatu jest jakakolwiek informacja, że istnieje infolinia? dzisiaj sprawdziłem kod paczki - oczywiście jest błędny (bo jest założenie, że odebrałem), ale tam nie ma nigdzie niczego zachęcającego do kontaktu, a na głównym ekranie poza "miło że z nami jesteś" jest opcja wyboru języka i to chyba wszystko; 

- jeżeli wyjąłem paczkę, ale zostawiłem koło automatu to zakładam, że to będzie widoczne na nagraniu, że popełniłem błąd ja, a nie jest to wina Allegro; 

oznacz moderatorów

kjankowski
#8 Zapaleniec#

Kończąc temat - po kilku dniach w końcu dostałem paczkę. 

Teraz 21 lutego miałem odebrać kolejną i... mamy 24 lutego, reklamacja złożona 23 lutego, a paczki dalej nie ma choć od 21 lutego jest w Lublinie. Dostaję informacje o powtórnym awizowaniu. Allegro gra w awiza samo ze sobą? Paczka dalej jest awizowana, ale nie chce uparcie przejść w tryb "wydana do doręczenia" ani tym bardziej "gotowa do odbioru" tylko jest albo "powtórnie awizowana", albo "w sortowni". 

 

Nie oczekuję pomocy - reklamacja na razie nie działa - kobieta na infolinii paczkowej (mam już numer zapisany, mogę bezkarnie dzwonić) powiedziała, że dzwoniła do kuriera, ale widocznie to jakiś inny kurier, albo ją olał, bo paczki brak. 

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Wybieraj inny sposób dostawy, te nie działają.

oznacz moderatorów