anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przesyłka AllegreOne Kurier nie dotarła

ldgos
#8 Zapaleniec#

W sprawie zakupu zrobionego w poniedziałek wieczorem (22:48) dostałem SMS dzisiaj we wtorek o 15:36, że dzisiaj kurier dostarczy przesyłkę (nr A000392TO9) w godzinach 18:00–22:00. Kurier nie przyjechał. Nie dostałem też żadnego komunikatu.

Zakup potrzebowałem na środę 19:00 na prezent na okazję, która wynikła mi z dnia na dzień. InPost miał podany termin „środa” i na 95% dotarłby wczesnym popołudniem, może do 17, więc najwyżej miałbym lekko na styk, ale bym się wyrobił. No ale patrzę, jest usługa „One”, jest konkretnie przy niej podane „wtorek 18:00–22:00”, no to myślę okay, będzie spokojniej, mniej na wariata. A teraz wychodzi, że będę musiał jechać po książkę na miasto do księgarni, a tutaj sprzedawcy zrobić zwrot.

Czy w takich sytuacjach kurier chociaż następnego dnia zaczyna od tych klientów, do których poprzedniego nie dotarł?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ldgos to tylko Allegro One

nie miałeś pewniejszych form dostawy do wyboru ?

  •  
oznacz moderatorów

ldgos
#8 Zapaleniec#

No właśnie dopiero drugi raz korzystałem z tego, a pierwszy raz wszystko było OK. Nie przyszło mi do głowy przeglądać forum czy zaglądać do regulaminu — dopiero kiedy nie dostałem paczki, to zacząłem googlować.

oznacz moderatorów

Allegro_One
Ekspert Allegro.pl

@ldgos Wyjaśniamy tę sprawę.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ldgos a wiesz że to przewidywana dostawa bo zgodnie z regulaminem mają 🙂

“Next Day” (“Dostawa jutro”) – Usługa świadczona z deklarowanym terminem doręczenia Przesyłki kurierskiej w najbliższym dniu roboczym lub w sobotę niebędącą świętem, przypadającym po dniu nadania Przesyłki (gwarantowany termin doręczenia wynosi trzy Dni robocze);

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ldgos
#8 Zapaleniec#

Tych regulaminów to już ostatnio trochę widziałem, jak i cytatów, a w każdym inna liczba dni roboczych. 😉 Natomiast o ile rozumiem doczytywanie w regulaminie różnych szczegółów, to regulamin nie powinien przewidywać parametrów usługi przeczących nazwie albo nazwa usługi nie powinna zawierać parametrów sprzecznych z regulaminowym przedmiotem usługi. Trochę co innego „Super Szybki Kurier”, a co innego „One”. Co innego „Dostarczamy mega szybko, najczęściej tego samego dnia”, a co innego na stronie „dostarczamy tego samego dnia”, a w regulaminie „gwarantowany termin to dopiero x dni”.

oznacz moderatorów

Allegro_One
Ekspert Allegro.pl

@ldgos Niestety paczka dotrze do Ciebie najprawdopodobniej dopiero dziś wieczorem.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie dość że opóźniona to i tak gwarancji na czas dostawy dokładnie dać nie potrafią . Żenada.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 @kostas11 coś ostatnio jakby mniej wątków na temat One , czy ostro działają w kierunku jakości czy to klienci po przejściach nie wybierają tych przesyłek pomimo gratyfikacji ? .

Osobiście stawiam na to drugie 🤔

oznacz moderatorów

ldgos
#8 Zapaleniec#

Dziękuję! Dotarła dzisiaj koło 15.

oznacz moderatorów