anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro One zielony automat

FrezyDoCNC
#7 Wielbiciel#

Kupujący zamówił dostawę towaru "Allegro One Box, zielony automat" bez usługi SMART.  Próbuję wygenerować etykietę i dostaje komunikat 

-----------Nie udało się zamówić jednej lub więcej paczek. Aby dokończyć nadawanie, popraw błędy, które są wskazane w górnej części formularza nadawania lub usuń problematyczną paczkę.

---------- Kod pocztowy nadawcy znajduje się poza obszarem One Kuriera.

 

Proszę o pomoc.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@FrezyDoCNC Ten komunikat oznacza, że kurier nie odbierze przesyłki od Ciebie, ponieważ Twój adres jest poza strefą działalności One Kuriera. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie: 

  1. Nadanie przesyłki innym przewoźnikiem (możesz to zrobić za pomocą Wysyłam z Allegro lub poza naszym systemem, ale na jakiejś umowie własnej),
  2. Usunięcie tej metody z Twoich cenników, skoro jako nadawca jesteś poza strefą One Kuriera. 
   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

FrezyDoCNC
#7 Wielbiciel#

no tak ale 300 m ode mnie jest paczkomat w ktorym juz nadawałem paczki

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@FrezyDoCNC Paczkomat to urządzenie firmy Inpost, natomiast Allegro One Box to nasze automaty do odbioru obsługiwane przez One Kuriera, więc te maszyny należą do dwóch, różnych firm. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

FrezyDoCNC
#7 Wielbiciel#

ok nie wiedziałem ze słowo paczkomat to urzadzenie wyłaqcznie firmy inpost, mysłaem ze to słowo typu banmkomat .  urzadzenie Allegro one box znajduje sie 300 m od kodu poczytowego nadawcy czy li mnie:)  a mam problem z nadaniem .

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@FrezyDoCNC Czy w takim razie możesz podać mi adres lub numer tego urządzenia? Możesz skorzystać z wyszukiwarki naszych maszyn na tej stronie.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

FrezyDoCNC
#7 Wielbiciel#

AL002GA1

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@FrezyDoCNC dziękuję, skonsultuję z zespołem przyczynę tej sytuacji i wrócę do Ciebie z informacjami, gdy dostanę wyjaśnienie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

FrezyDoCNC
#7 Wielbiciel#

ok dzieki,  czekam z paczka do 14  jakby sie nie udało rozwiazac problemu do tego czasu, to wysle za posrednictwem inpostu aby klient jutro dostał towar. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@FrezyDoCNC Do 14 na pewno się nie uda, więc wyślij już proszę tę paczkę inną metodą. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@FrezyDoCNC Jednak się udało i już wiem, że problem z nadaniem tej przesyłki wystąpił, ponieważ w swojej ofercie udostępniłeś metodę Allegro One (Punkt, Box, Kurier), a Twój kod pocztowy nie jest obsługiwany przez One Kuriera. Jeśli w swoim cenniku zostawisz tylko metodę Allegro One (Punkt, Box), wtedy paczki zawsze odbierze i dostarczy UPS. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych metod znajdziesz w tym artykule, a kluczowa jest tutaj różnica, widoczna w tym fragmencie: 

Zrzut ekranu 2023-04-28 o 13.05.26.png

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

FrezyDoCNC
#7 Wielbiciel#

ok rozumiem, w takim razie te paczke musze wysłac innym sposobem, i zmienic metody dostaw według info powyzej. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@FrezyDoCNC Dokładnie tak 🙂 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów