anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak towaru zwroconego

BRANDSSALES
#7 Wielbiciel#

Witam

Mam pytanie . Klient zwrócił towar i ma potwierdzenie dostarczenia do mnie na firme przez kuriera . Natomiast nie dostalem fizycznie przesyłki i jej nie mam. Dlaczego mam zwrócić pieniadze za towar który fizycznie do mnie dotral. Dlaczego mam ponosić koszty zlodzieja kuriera a nie allegro !!!!

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

BRANDSSALES
#7 Wielbiciel#

Nikt odemnie. Bo ja odbiera.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@BRANDSSALES mieliśmy osobiście takie już przypadki

jeden opisywałem tutaj na forum

od razu Ci powiem - nie licz na żadne odszkodowanie od allegro

w myśl prawa transportowego nie jesteś nadawcą tej przesyłki

nie odpowiesz zgodnie z prawdą na dodatkowe pytania typu

jak wyglądała przesyłka, jak była zaadresowana, co było w środku - to wie tylko nadawca

reklamacja zostanie odrzucona

 

w naszym przypadku złożyliśmy 2 różne odmienne reklamacje - obie zostały odrzucone - przez przewoźnika i allegro

 

allegro stosuje spychologię - jej usługa nie działa prawidłowo - winny ma być ktoś inny, stąd

żądanie nie mające pokrycia w przepisach prawa

 

odpisz kupującemu, że zgodnie z Art 32. 3. czekasz na zwrot produktu i do tego momentu wstrzymujesz się, zwrotem produktu, gdyż masz pełne prawo ocenić stan zwracanego towaru

co wynika z przepisów ustawy

cyt:

Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości towaru będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towaru, chyba że przedsiębiorca nie poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art. 12 ust. 1 pkt 9

sprawdź po swoich sąsiadach czy ktoś nie otrzymał Twojej przesyłki, u nas Kurierzy

zostawiają masę przesyłek dla całej okolicy - wtedy te przesyłki też figurują jako doręczone

(mimo, że my nie podpisujemy, żadnych odbiorów) - całość opiera się na wzajemnym zaufaniu, ponadto kurierzy nie lubią awizować przesyłek, tylko fikcyjnie podają je jako doręczone - a wożą je w aucie aż spotkają nadawcę pod aresem

 

 

oznacz moderatorów

BRANDSSALES
#7 Wielbiciel#

Dziekuje za odpowiedź. Najgorsze jest to ze to cale allegro one działa beznadziejnie a wymuszają ta opcję wysyłki

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To Allegro mu zwróci-kupującemu ale w poprzednim wpisie dostał czas na zwrot środków.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Mała ciekawostka. Screen ze śledzenia nie jest dowodem nadania, ani tym bardziej doręczenia, lecz ma wyłącznie charakter informacyjny. 

Kupujący ma przedstawić dowód odesłania, czyli dokument wystawiony przez firmę kurierską lub pocztową zawierający dane przesyłki, stron, datę (w przypadku usługi kurierskiej wymagana jest też godzina nadania), podpis osoby przyjmującej (a w przypadku nadania u kuriera także jego nr służbowy) i odcisk pieczęci (można pominąć, jak jest czytelny podpis i nr służbowy). Taki dokument może być wystawiony elektronicznie.

Oczywiście sprzedawca może uznać inny dokument za potwierdzenie nadania, ale musi on jednoznacznie wskazyć kto jest nadawcą i adresatem przesyłki.

oznacz moderatorów

Allegro_One
Ekspert Allegro

@BRANDSSALES wyjaśnimy tę sytuację, poczekaj proszę na naszą odpowiedź w sprawie nr 36423742.

oznacz moderatorów

BRANDSSALES
#7 Wielbiciel#

Proszę o potwierdzenie rzekomego odbioru paczki przez moją osobę

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Bo to ich przewoźnik.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@BRANDSSALES 

Proszę o potwierdzenie rzekomego odbioru paczki przez moją osobę

 

każdy to ma gdzieś, wg przewoźnika jest wskazana obecność pod twoim adresem przez gps

w naszym przypadku kurier doręczył przesyłkę do naszej firmy poza godzinami naszej pracy

i to też przy reklamacji każdy (allegro/firma kurierska) miał gdzieś bo przecież ich pracownik przenika ściany zamkniętej firmy i poprawnie dostarcza przesyłkę a odbiór kwituje pewnie

nasz pająk na ścianie, kurier robi to tak sprawnie, że alarm czy monitoring nie jest w stanie zarejestrować jego wizyty

 

oznacz moderatorów

BRANDSSALES
#7 Wielbiciel#

?

oznacz moderatorów