anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie mogę nadać przesyłki z Allego One Kurier

ASZTomalu
#1 Nowicjusz#

Cześć 

Mam problem z nadaniem przesyłki. Klient wybrał metodę dostawy Allegro One Kurier

Uzupełniłam wymiary paczki, przy następnych krokach nie mogę nawet wygenerować etykiety i przekierowuje mnie do zaznaczenia godziny i daty odbioru przez kuriera

Jak próbuję podsumować i zamówić kuriera wyskakuje błąd : "Błąd przetwarzania. Nie można zamówić wybranej paczki: Wybrana usługa jest niedostępna"

 

Proszę o pomoc, jakieś info. Jestem nowym sprzedawcą 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ASZTomalu, czy mogę Cię prosić o załączenie tu zrzutu ekranu, na którym widać, co wpisujesz w godzinie i dacie odbioru przez kuriera oraz sam komunikat? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

ASZTomalu
#1 Nowicjusz#

obraz_2022-07-03_185841907.png

oznacz moderatorów

Client:106682620
#1 Nowicjusz#

Witam

Mam to samo.
Cały czas dostaję informację że tak ma być. Bo etykietę mogę wydrukować tylko w dniu nadania.
Nie wiem kto to wymyślił.
Normalnie przygotowuje sobie paczki w sobotę i w niedziele, a poniedziałek tylko nadaje.
A tutaj nie wydrukujesz listu - dopiero w poniedziałek.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Takie rozwiązanie to może być ale dla osób co mają góra kilka wysyłek dziennie do zrobienia i to najlepiej małych pozostali mają taki poniedziałek łagodnie mówiąc przechlapany.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ASZTomalu, czy chodzi o zamówienie 5b995600-fad0-11ec-a1ba-f5e0e62fb3a3? Widzę, że próbowałaś nadać przesyłkę od 17:40 (metoda Allegro One Kurier - dostawa jutro). Aby kurier mógł dostarczyć to zamówienie następnego dnia, należy nadać przesyłkę maksymalnie do 16:00.

Co ważne, w ramach usługi One Kurier podjazd przewoźnika można zamówić w dni robocze (w niektórych przypadkach także w soboty) na dany konkretny dzień. Nie jest to jednak możliwe w niedzielę.

Zdaję sobie sprawę, że treść komunikatu na to nie wskazuje - pracujemy nad jego zmianą. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mr_oma 
Widzę, że próbowałaś nadać przesyłkę od 17:40

Tobie również Regulamin jest obcy ?
Do próby nadania przesyłki nawet nie doszło (nadanie = przekazanie jej kurierowi).

Przeczytaj uważnie:
Autorka wątku chciała tylko wygenerować etykietę i zamówić podjazd kuriera na PONIEDZIAŁEK (zgodnie ze wskazaną przez system datą) !
Innymi słowy: chciała przygotować przesyłkę w weekend i zaplanować jej nadanie na poniedziałek. 
Nie chciała wzywać kuriera po odbiór paczki w czasie weekendu.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@ASZTomalu 
Klient wybrał metodę dostawy Allegro One Kurier
Proszę o pomoc, jakieś info. Jestem nowym sprzedawcą 

Zapoznałeś się z Regulaminem Usługi ?
1. Gwarantowany czas przewozu po upływie dopiero którego możesz złożyć reklamację np. na opóźnienie przesyłki wynosi: 5 (pięć) dni roboczych, a dla przesyłek nadanych po godz. 12.00: aż 6 (sześć) dni roboczych. 
Przesyłka może więc dotrzeć do Adresata po upływie nawet np.10dni (kalendarzowych) od nadania i nie zostanie uznana za opóźnioną.

2. Jeżeli już uda Ci się wygenerować etykietę i zamówić podjazd kuriera - to w sytuacji gdy podjazd kuriera (z jakichkolwiek powodów) opóźni się (dzień, dwa, ...) albo nie nastąpi w ogóle - to nie możesz złożyć reklamacji na to opóźnienie lub zaniechanie (w rozumieniu prawa przewozowego: na nienależyte wykonanie lub niewykonanie Umowy) bo do rozpoczęcia świadczenia usługi przewozowej dochodzi dopiero w momencie gdy kurier odbierze przesyłkę (a jak odbierze ją z kilkudniowym opóźnieniem - to ww. 10 dni kalendarzowych liczone jest od momentu odbioru przez kuriera), a nie dnia i godziny na którą był zamówiony.

Potrafisz sobie wyobrazić scenariusz gdy zaczną sypać się negatywy chociaż paczka będzie czekała na odbiór od świtu w poniedziałek, a dotrze do Adresata (o ile wcześniej z niej nie zrezygnuje) po kilku - kilkunastu dniach ?
I to wszystko w majestacie Regulaminu Allegro.

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów