anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dostawa Allegro One ( Allegro nie wywiązuje się z umowy odbioru i dostawy)

ADEart
#7 Wielbiciel#

Cześć wszystkim sprzedającym ! 

Nie wiem jak u Was, ale u nas jest problem z wysyłka przez kurierów Allegro. Jak tylko widzimy że kupujący wybrał Allegro One albo Allegro One box itp to już nam się chce płakać. Sytuacja z dziś godzina 8:00 zaczynamy pracę, mamy zamówienie z Allegro i adresuje przesyłkę, zamawiam kuriera (info kurier będzie dziś tj. 10.07.2023 godzina 8:30-10:30). Uwijam się z pakowaniem, paczka gotowa 8:20 i czekam.... Godzina 11:00, kuriera nie ma... Piszę na czacie Allegro, kiedy będzie kurier. Informacja zwrotna: Kuriera dziś nie będzie, bo nie ma czasu podjechać. Kurier może będzie dziś może jutro. I teraz co ? Jak wytłumaczyć to kupującemu, że my paczkę mamy gotową od 8:20 i chcielibyśmy żeby dotarła do niego tak jak sobie tego życzył tego samego dnia (jak gwarantuje Allegro) , ale nie możemy bo Allegro nie wywiązuje się z umowy. Później kupujący wystawia nam 1 gwiazdkę w dostawie i my zostajemy z taką opinią, a Allegro umywa ręce. 

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

mdrogeria
#21 Demiurg#

ażżż.....mmmmmnnnie drrrrreszczczcze przeszłłllły, a co będzie od września ... nie daj Panie .....

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria ja się wypisuje z tego cyrku 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Allegro_One wy to już chyba w ogóle się nie odzywacie..... @nat_not To chyba Ty pisałaś o wymogu AllegroOne ? I co teraz jak będziecie musieli DZIENNIE korygować TYSIĄCE błędów allegroOne - jak to zrobicie? czy macie tyle ludzi? Nie podjechał kurier, paczkomat zastępczy, zwrot do nadawcy, opóźnienia....to nagminne

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Firma-Polmer
#11 Animator#

A do tego teraz dodaj, że od 30 sierpnia by mieć smarta musowo trzeba mieć tę opcję wysyłki. Do mnie dzwoniła miłą Pani z All i prosiła bym włączył późniejszą godzinę graniczną wysyłki One. Sęk w tym, że kurier jest u mnie bardzo szybko rano i nie ma opcji by później odebrał przesyłki. To miła Pani stwierdziła, że powinienem się prywatnie dogadać z kurierem 😕 No cóż nie dziwię się pracownikom All ani moderatorom bo muszą coś mówić i pisać ale dziwię się decydentom, że aż tak mocno zaślepieni swoją wizją nie widzą, że to nie działa tak jak powinno. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Firma-Polmer muszę Cię podpytać zanim z musu wprowadzę , niezłym sposobem jak rozumiem na ograniczenie ilości tych przesyłek będzie ustawienie jak najwcześniejszej godziny granicznej ?

oznacz moderatorów

ADEart
#7 Wielbiciel#

Ale to też nie działa tak, bo my mieliśmy wcześniej godzinę graniczną 12:00, zmieniliśmy na 10:00. Ale ludzie i tak zamawiają np w sobotę/niedziele. A w poniedziałek problem bo kurier i tak nie przychodzi 😞 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria w ogóle nie dawaj wysyłka do godziny dla tej metody dostawy 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 tak to nie przejdzie bo będzie wyświetlać cały dzień , a chodzo mi o to ,żeby w formularzu dostawy już od początku dnia klient nie widział informacji ,,dostawa jutro ,, to z pewnością wpłynie na decyzję wielu , ciekawe czy da się ustawić 00:01...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria czemu, jak ustawisz wysyłka 24 h to przy metodach które polecasz dasz zamów do X wysyłka tego samego dnia a dla One nic nie dodawaj, więc możesz wysłać na drugi dzień ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 muszę to obkukać na sucho ,  żeby nie wyszło salto 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mdrogeria @kostas11 Zastanawiam się jak algorytm allegrowy liczy czas wysyłki ( a raczej dostawy)? Czy jeżeli np na Inpost da się 24h a na AllegroOne 72h to tak będzie pokazywał ( trzeba tylko pamiętac aby nie wysyłać dużo przed upływem 72H). Czy bedzie liczył średnią ze wszystkich sposobów dostawy?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pinsplash pewnie jak 98 % Inpost będzie wysyłanych w ten sam dzień to i jako średnią to samo poda dla One 😄 Aż się nie mogę doczekać września 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@pinsplash mam w planach umyślne opóźnianie ONE , intensywnie myślę jak to ugryść żeby nie narobić sobie szkód .

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria  zdaje sie że ONE sie opóźnia i bez Twoich planów 😉 to po prostu tak działa że nie musisz nic opóźniać. Po prostu kurier przez tydzień nie wyjmie z automatu lub nie odbierze z punktu.

oznacz moderatorów

Firma-Polmer
#11 Animator#

Czy to jest najlepszy sposób na to to szczerze wątpię. Lecą punkty w jakości obsługi za wczesną godzinę graniczną więc u mnie to jest po prostu przymus, kurier jest o tej godzinie i koniec dyskusji, wcześniej woziłem do Punktu przyjęć ok godziny 11 i paczki wyjeżdżały zawsze na drugi dzień. Problem by się nie robił gdyby All uznawał do statystyk i ocen godzinę nadania przesyłki w (punkcie odbioru) a nie dopiero jak kurier odbierze przesyłkę.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Robisz screena z rozmowy z allegro i mu wysyłasz xD. Jedyna opcja, żeby uwierzył.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Gdzie Allegro gwarantuje dostawę na drugi dzień? W regulaminie Allegro One, termin dostawy to D+3 dla przesyłki Next day i D+1 dla przesyłki Same Day.

oznacz moderatorów

ADEart
#7 Wielbiciel#

Ale klient tego nie wie, klient widzi ze ma mieć dostawę tego samego dnia i tego sie trzyma dlaczego nie dostał przesyłki dziś skoro jest napisane "przesyłka będzie u Ciebie dziś"

oznacz moderatorów

Client:112604949
#10 Popularyzator#

@pecela  napisał(a):

W regulaminie Allegro One


Na pewno każdy klient przed zakupem czyta regulamin Allegro One.

oznacz moderatorów