anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zmienic punkt nadania w Allegro One przy wysyłce z Allegro Lokalnie?

outdoor-bazar
#9 Pomysłodawca#

Witam,

sprzedałem używany przedmiot w Allegro Lokalnie. Kupujący wybrał opcję "allegro one box", a ja jestem z Opola i najbliższy "paczkomat one box" mam w Oławie, 60 km od mojego domu.

Co w tej sytuacji mam zrobić? Jak mogę zmienić opcję nadania z paczkomatu z "one box" na "nadanie w punkcie Allegro One" znajdującym się na terenie Opola?

Nie pojadę 60 km, żeby nadać paczkę z przedmiotem wartym 20 zł, bo to bez sensu - koszt paliwa i jeszcze emisja spalin, co przecież kłóci się z ideą "zielonych paczkomatów" jechac łącznie 120 km samochodem, żeby skorzystać z "ekologicznego paczkomatu".

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Client:44052296
#21 Demiurg#

@outdoor-bazar na lokalnie możesz tylko nadać w allegro one box z dostawą do allegro one box.

Poproś kupującego o dopłatę do paczki i wyślij poza systemem allegro lub niech napisze rezygnację z zakupu i wystawiasz ponownie z opcją np allegro paczkomat inpost.

oznacz moderatorów

outdoor-bazar
#9 Pomysłodawca#

Proszę moderatorów o odpowiedź, co mam w tej sytuacji zrobić.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Moderacja odpisze że jak nie ma to nie udostępniasz takiej metody, na AL nie ma w systemie Allegro One Punkt, wyślij inna metodą albo jedź.

oznacz moderatorów

outdoor-bazar
#9 Pomysłodawca#

Przy wystawianiu aukcji na Lokalnie opcja wysyłki "Allegro One Box" jest z góry włączona domyślnie. Założyłem więc, że podobnie, jak w Inposcie, można paczkę nadać także w punktach.

Dziękuje Wam za próby pomocy. Po prostu anuluję sprzedaż i zwrócę pieniądze kupującemu.

Nie będę jechał przez pół województwa nadać paczkę za kilka złotych. To absurd. Serwis Allegro powinien brać takie sytuacje pod uwagę i wyjść na przeciw możliwościom sprzedawców. Reguły wysyłki powinny być ustalane z jakimś rozsądkiem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A spróbuj dogadać się z kupującym nic nie zaszkodzi.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@outdoor-bazar moderator potwierdza, że jedyne i najlepsze sposoby na rozwiązanie tej sytuacji to te zaproponowane przez @Client:44052296. Na Allegro Lokalnie paczki można nadawać wyłącznie jedynie z jednego automatu do drugiego. Nie ma możliwości zmiany na punkt nadania. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

outdoor-bazar
#9 Pomysłodawca#

W takim razie opcja "Allegro one box" nie powinna być z góry włączona. Wystawiając aukcję i widząc, że jest włączana z automatu, założyłem błędnie, że "One box" funkcjonuje na tych samych zasadach co paczkomaty Inpostu.  A tu niespodzianka.

Opcja "One box" powinna być odznaczona, a wystawiający ofertę sam ją zaznaczy, jeśli będzie w stanie zrealizować taką wysyłkę. Tak to powinno wyglądać. Żeby uniknąć bezsensownych sytuacji, takich, jak ta u mnie.

Poza tym - co to za "ekologiczne rozwiązanie", które generuje takie sytuacje? Poczytałem w internecie i okazuje się, ze nie jestem pierwszym sprzedawcą, któremu Allegro każe jechać kilkadziesiąt kilometrów do paczkomatu "One box". Jaki sens ma taka ekologia?

oznacz moderatorów