anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczka zwrócona

deadborn
#7 Wielbiciel#

@Allegro_One Dokonałem zakupu z dostawą poprzez Allegro One Box. Nie dostałem żadnej informacji, nikt się ze mną nie kontaktował, a w systemie pojawiła się informacja "Odbiorca odmówił przyjęcia" oraz "Przesyłka została zwrócona do nadawcy".

Ja nie odmawiałem, bardzo chciałem otrzymać tą przesyłkę. Dodatkowo chciałbym zauważyć, że zakupiłem przesyłkę z fakturą VAT na Spółkę z o.o i tym samym zgodnie z prawem noe mogę jej zwrócić. 

Proszę o wyjaśnienie sprawy i jak najszybsze dostarczenie przesyłki!

Nr przesyłki: ALE000089F6B52D

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Ale żeś sobie wybrał sposób dostawy, najbardziej krytykowany.

oznacz moderatorów

deadborn
#7 Wielbiciel#

Kilka razy zamawiałem i nie bylo problemu, a automaty mam 3 obok bloku, z czego jeden przy wjeździe na parking, gdzie parkuję samochód, dlatego wybrałem taką dostawę. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@deadborn sprawdziliśmy Twoją przesyłkę i ta sytuacja prawdopodobnie wydarzyła się z powodu rozmiaru przedmiotów, które zakupiłeś. Paczka nie zmieściła się do automatu, dlatego wróciła do sprzedającego. W tej sytuacji najlepiej będzie jeśli skontaktujesz się ze sprzedającym, aby wysłał to zamówienie kurierem. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

deadborn
#7 Wielbiciel#

To czemu zgłosił, że odmówiłem przyjęcia paczki? W obecnej sytuacji wygląda to tak, że to moja wina, że nie przyjąłem jej i teraz sprzedający może chcieć ode mnie dodatkową opłatę za przesyłkę. Zgodnie z par 11. 

  1. Przesyłki nieodebrane w terminie wskazanym w niniejszym Regulaminie, jak i Przesyłki, których odebrania Odbiorca w wyraźny sposób odmówił, podlegają zwrotowi do Nadawcy za opłatą wskazaną w Cenniku, którą obciążany jest Nadawca.
oznacz moderatorów

deadborn
#7 Wielbiciel#

To czemu zgłosił, że odmówiłem przyjęcia paczki? Mnie nie interesuje "prawdopodobnie", mnie interesuje stan faktyczny.

 

Zgodnie z regulaminem:

 

Waga Przesyłki nie powinna przekraczać 20 000 g, a jej wymiary następujących wartości: 41 cm x 38 cm x 64 cm. Waga Przesyłki kurierskiej nie powinna przekraczać 31 500 g, jej najdłuższy wymiar 120 cm, a suma wymiarów - 220 cm. Operator zastrzega sobie prawo nieprzyjęcia Przesyłki przekraczającej ww. wagę i wymiary, zaś w przypadku jej przyjęcia do doręczenia, zastrzega sobie prawo naliczenia Nadawcy niebędącemu Konsumentem opłat dodatkowych w wysokości wskazanej w niniejszym Regulaminie lub Cenniku.

Zgodnie z par. § 7. 

 

1.Operator jest uprawniony do:

 

b. odstąpienia od zawartej umowy o świadczenie Usługi;

 

w przypadku stwierdzenia zaistnienia chociaż jednej z poniższych okoliczności, tj. gdy:

 

1) nie zostaną spełnione przez Nadawcę wymagania i warunki dotyczące realizacji danej Usługi określone w niniejszym Regulaminie i w Prawie pocztowym;

 

4. W przypadku odstąpienia przez Operatora od umowy o świadczenie Usługi, przyjętą Przesyłkę zwraca się Nadawcy na jego koszt oraz dokonuje się zwrotu pobranej opłaty za Usługę.

 

"Prawdopodobnie" Operator przyjął paczkę do doręczenia i teraz winę przerzuca na Adresata, żeby otrzymać zapłatę za niewykonaną usługę.  Moze się mylę, ale "prawdopodobnie" działanie to nosi znamiona wyłudzenia, czyli doprowadzenie przy pomocy manipulacji innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem celem osiągnięcia własnej korzyści majątkowej. 

 

W obecnej sytuacji wygląda to tak, że to moja wina, że nie przyjąłem jej i teraz sprzedający może chcieć ode mnie dodatkową opłatę za zwrot przesylki, a napewno będzie chciał opłatę za ponowną wysyłkę. Zgodnie z par 11. 

 

Przesyłki nieodebrane w terminie wskazanym w niniejszym Regulaminie, jak i Przesyłki, których odebrania Odbiorca w wyraźny sposób odmówił, podlegają zwrotowi do Nadawcy za opłatą wskazaną w Cenniku, którą obciążany jest Nadawca.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@deadborn bardzo mi przykro, ale nie mogę dać Ci gwarancji, że tak właśnie było, ponieważ nie dysponujemy informacjami poza statusami, które otrzymujemy od kurierów. W tej sytuacji sprzedający powinien zmierzyć paczkę jak już do niego wróci i sprawdzić jej wymiary, a następnie porównać ją z wymiarami największej skrytki. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów