anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru - czy otrzymam też zwrot kosztów nie nadanej wysylki?

pawlik118
#7 Wielbiciel#

Kupiłem przedmiot w kwocie 41zł + wysyłka 37zł. 

Towar ma być wysłany z chin. 

Obecnie ma status "Oczekuje na nadanie"

Czy jak kliknę zwrot towaru, to otrzymam cały zwrot łącznie kosztem nie nadanej jeszcze przesyłki czyli 41+37zł? 

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

Tak.

oznacz moderatorów

pawlik118
#7 Wielbiciel#

Kliknąłem zwróć towar, zaznaczyłem ten przedmiot i na dole jest informacja "Razem do zwrotu 41zł". Czy na pewno zwróci też za wysyłkę? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak nie nadal to ma obowiązek zwrotu całości. jak nie zwróci to wróć i pomożemy.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 @pawlik118 jak nie nadał? uaktualnienie wysyłki z Chin ma miejsce na granicy polskiej jak paczka zmieni nr śledzenia na polski

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A co obchodzi kupującego?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

A to ze ustawowo jak nadał to koszt zwrotu leży po jego stronie w tym nie można odstapić od umowy i zwrócić czegoś czego się nie dostało.

oznacz moderatorów

pawlik118
#7 Wielbiciel#

na stronie przewoźnika Yun Express jest info

Thursday
May,23,2024
 
 
07:25:16 Local time
 
Shipment information received
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@pawlik118 jeśli ten tracking jest prawdziwy to powinien nie wysłać towaru i zwrócić kasę do 14dni wg ustawy od zgłoszenia odstąpienia od umowy

oznacz moderatorów

pawlik118
#7 Wielbiciel#

Zgłosiłem zwrot allegro. Wg allegro do zwrotu jest tylko 41zł. W wiadomości prywatnej napisał mi "Oczywiście, kochanie. Natychmiast zwrócę ci pełny zwrot pieniędzy. Chociaż jestem również bardzo chętny do zakończenia tej transakcji." zobaczymy, jak się to zakończy..

oznacz moderatorów

pawlik118
#7 Wielbiciel#

Dziękuję wszystkim za rozmowę, okazane wsparcie i dodanie odwagi. Na konto wrócił zwrot pełnej kwoty 78zł (za towar i wysyłkę), pomimo, że w karcie zwrotu jest napisane "do zwrotu 41zł". Nie wiem, czy to dobra wola Chińczyka, czy powtarzalne rozwiązanie systemowe. pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję

 

PS poniżej korespondencja ze sprzedającym

 

I made a return via allegro.pl
Please do not send the goods.
I am asking for a refund of PLN 77.89 to my account (given in the Allegro refund).
I'm sorry for the trouble


Oczywiście, kochanie. Natychmiast zwrócę ci pełny zwrot pieniędzy.

oznacz moderatorów