anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Pay anulowanie zamowienia

bojfik
#7 Wielbiciel#

Anulowalem zamówienie, za które płatność wybrałem Allegro Pay, jednorazowa spłata w ciągu 30 dni. Kupujący nie zdążył wysłać więc jest wszystko ok. Ale otrzymuje właśnie maila z Allegro a w nim - Rozliczenie anulowania

Przy tym zakupie skorzystałeś z Allegro Pay.

""Jeśli jednak sprzedający nie zwróci środków przed terminem spłaty lub prześle te środki bezpośrednio na Twoje konto, będziesz musiał spłacić zakup zgodnie z harmonogramem.""

Przecież ta formułka nadaje się do zgłoszenia odpowiednim organom. Chodzi mi dokładnie o fragment ""Jeśli jednak sprzedający nie zwróci środków przed terminem spłaty"

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mdrogeria
#21 Demiurg#

bojfik umowę z Allegro Pay masz podpisaną Ty i na Tobie ciąży obowiązek spłaty zadłużenia , a nie na sprzedawcy . Sprzedawca ma obowiązek zwrócić środki najpóźniej 14dnia od odstąpienia od umowy , ale Allegro Pay nie jest stroną w zawieranej przez Ciebie transakcji  . 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@bojfik Rozumiem, że taki zapis może budzić Twoje zdziwienie, ale jest tak jak pisze @mdrogeria. Termin faktycznego zwrotu wpłaty przez sprzedającego nie ma wpływu na umowę, którą masz z Allegro Pay. Termin spłaty musi zostać utrzymany. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

KasiaSamiec1234
#1 Nowicjusz#

Ja tudzież mam inne pytanie, czy teraz jak anulowałam to teraz sprzedawca zwróci mi pieniądze na moje konto bankowe bym mogła z powrotem spłacić czy od razu do Allegro Pay? Bardzo mnie teraz to nurtuje i obawiam się, że mimo anulowania nie dostanę zwrotu pieniędzy i będę musiała płacić z moich pieniędzy a nie z odzyskanych przez anulowanie zamówienia.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@KasiaSamiec1234 Jeśli anulujesz zakup opłacony przez Allegro Pay, środki zwrócone przez Sprzedającego zwiększą Twoje środki dostępne w usłudze na następne zakupy. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

KasiaSamiec1234
#1 Nowicjusz#

I będę dalej musiała oddać za anulowane zamówienie?

 

oznacz moderatorów