anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro pay i zwrot

MAMY ROZWIĄZANIE!
Patryk9799
#8 Zapaleniec#

Witam. Zakupiłem słuchawki na allegro od sieci Media Markt, dokładnie 17 grudnia. Dziś o godz 11.30 dostałem informację, że towar jest niedostępny i mogę otrzymać zwrot gotówki lub wybrać inny towar. Odpisałem, że chce zwrot pieniędzy, jednak w tym samym momencie zgłosiłem odstąpienie od umowy bez podania przczyny na stronie allegro i nie wiem czy słusznie postąpiłem, ponieważ towaru nawet nie otrzymałem, a czas na odesłanie mam do 4 stycznia, towaru którego nie mam. Czy wpłynie to negatywnie na czas zwrotu środków? Moje ostatnie pytanie czy w przypadku odstąpienia od umowy z allegro pay z nie mojej winy poniosę jakieś koszta? Wybrałem spłatę na 10 rat i prowizja wyniosła ok. 25 zł. 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
xyz96
#21 Demiurg#

@Patryk9799 Postąpiłeś prawidłowo. Po odstąpieniu od umowy przed dostawą nie musisz już niczego odsyłać. Sprzedawca powinien oddać pieniądze niezwłocznie, najpóźniej w czasie 14 dni. Środki wrócą do Allegro Pay i Twoja spłata przestanie być wymagana. Dopilnuj tylko, aby sprzedawca terminowo oddał wpłatę. Przy spłacie przed terminem wszystkich rat, prowizja nie powinna być naliczona. 

oznacz moderatorów
Patryk9799
#8 Zapaleniec#

@xyz96 @Dziękuje za odpowiedź. Czyli w przypadku zwrócenia mi kosztów do allegro pay, muszę spłacić produkt z tych środków i po spłacie zostaną przyznane mi kolejne w programie allegro pay?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Patryk9799 Gdy sprzedawca odda pieniądze do Allegro Pay, niczego już nie musisz spłacać. Te środki zasilą Twój limit na kolejne zakupy. 

oznacz moderatorów