anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Pay jak sprawdzić zwrot srodkow

32343234
#9 Pomysłodawca#

Pytania dotyczą allegro Pay 

1. Kupiłam coś za 500 złotych i zwróciłam. W międzyczasie spłaciłam część swojego "kredytu" allegro Pay i stąd zrobiło mi się zamieszanie i nie wiem czy sprzedawca zwrócił mi środki po przyjęciu zwrotu. A to dlatego że w karcie moje zakupy pisze że "zwrot zakończony" jednocześnie przychodziły mi komunikaty, że środki zostaną zwrócone na moje konto bankowe (zakup robiłam nie z konta tylko z allegro Pay).

I na koncie nie ma tych 500 zł, a w historii allegro Pay są tylko zakupy, nie widzę żadnego zwrotu 500 zł (nie wiem czy w ogóle w historii jest to uwzględniane, myślałam że będzie to wyszczególnione jak w kontach bankowych typu: saldo +500 zł). I ogólnie to straciłam rachubę i nie wiem czy sprzedawca oddał mi środki po podjęciu zwrotu. Gdzie mogę to sprawdzić?

2. Jeżeli spłacę teraz allegro Pay do zera, a w międzyczasie sprzedawca otrzyma zwrot przedmiotu za 100 zł, to środki w allegro Pay będą po oddaniu przez sprzedającego wynosić na plusie 100 zł? (Zakup robiony też przez allegro Pay)

 

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@32343234 czy w panelu Allegro Pay, masz uzupełniony numer konta do wypłat? Aby to uzupełnić trzeba rozwinąć menu "opcje" i wybrać "zarządzanie nadpłatami".
Domyślam się, że chodzi o zamówienie nr 65418d51-a1ff-11ec-a747-972592f4ed4a?
Potwierdzam, że sprzedający zwrócił wpłatę. Jeśli spłaciłaś część tego zakupu to po zaksięgowaniu się zwrotu, powstała nadpłata, która jeśli masz uzupełniony numer konta do wypłaty nadpłat, zostanie wypłacona na Twoje konto, którego numer jest podany w panelu Allegro Pay. 
W przypadku drugiej sprawy również powstałaby nadpłata, która zostałaby wypłacona na Twoje konto.
Jeśli powstaje nadpłata, a Ty masz inną umowę Allegro Pay do opłacenia, to można przeksięgować tą wpłatę na poczet spłaty innej umowy, ale jeśli masz wszystko spłacone to nadpłatę przelejemy na konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

32343234
#9 Pomysłodawca#

@la_nika bardzo dziekuję, nie miałam uzupełnionego konta w allegro Pay, właśnie to zrobiłam. Tak, chodzi o to zamówienie i w historii mam status spłacony. Czyli rozumiem, że przyjdą mi teraz środki na konto bankowe?

Jeszcze jedno pytanie bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam. Gdybym nie miała jeszcze spłaconego tego zamówienia to środki i tak przyszłyby mi na konto bankowe czy zmniejszyłyby zadłużenie w allegro Pay?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@32343234 Tak, nadpłatę zwrócimy na Twój rachunek. 

W przypadku zwrotu wpłaty dokonanej przez Allegro Pay, środki wracają na saldo Allegro Pay.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wracają na Allegro Pay i zwiększają twój limit.😁

oznacz moderatorów

32343234
#9 Pomysłodawca#

@nat_not @LEW433 @la_nika  wszystko już rozumiem dziękuję

oznacz moderatorów