anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zakupu z allegro pay

Juliazb13
#7 Wielbiciel#

Kupiłam produkt przez allegro Pay. Dziś na mailu allegro polecił mi produkty w których znalazła się ciekawsza oferta z lepszym produktem od tego który zamówiłam. Chciałabym zrezygnować z mojego zamówienia na poczet lepszego ale obawiam się czy nie ma przy tym za dużo "zachodu" 😕 status przesyłki "oczekuje na nadanie"

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Tak samo robisz to jak ze zwykłym zakupem, ale sprzedajacy zwraca środki do Allegro Pay i one zwiększają twoj limit, ale jakby z jakiegoś powodu nie zwrócił to masz obowiązek spłaty rat.

Allegro Pay – zwrot lub anulowanie zakupu przedmiotu

Jeśli pieniądze od sprzedającego nie wpłyną w wyznaczonym czasie

 

Masz obowiązek spłacić swój zakup samodzielnie. Aby Ci to umożliwić, wydłużymy Twój czas na spłatę w harmonogramie spłat. Nie poniesiesz z tego powodu dodatkowych kosztów. Zaktualizowany harmonogram znajdziesz w Twoim panelu Allegro Pay.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-pay/allegro-pay-zwrot-lub-anulowanie-zakupu-przedmio...

oznacz moderatorów

Juliazb13
#7 Wielbiciel#

Czy dostanę jakieś powiadomienie, że anulowanie przebiegło pomyślnie, i nie będę musiała zwracać towaru, który nie został jeszcze wysłany?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Robisz to w zakładce "Moje zakupy", masz jeszcze opcję anulowania czy tylko zwrot?https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Juliazb13 Nie rób tak jak pisze adam, skomplikujesz sobie wszystko, napisz tak jak powiedziałem, zrób zwrot w zakładce "Moje zakupy" i napisz sprzedającemu żeby nie wysyłaj bo odstępujesz od umowy zakupu, jeżeli wyśle możesz nie odbierać, wróci do sprzedającego.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
"Zrobienie zwrotu" w zakładce "Moje zakupy" - jest tylko wyrażeniem przez Kupującego zamiaru odesłania rzeczy z powodu REKLAMACJI albo ODSTĄPIENIA (w zależności od dokonanego wyboru). 
W przypadku wybrania opcji ODSTĄPIENIE - oświadczenie o odstąpieniu z Art. 27 UoPK zostanie przekazane Sprzedającemu (nie trzeba nic dodatkowo pisać sprzedającemu - może on cierpliwie czekać na odesłanie rzeczy).

Art. 32 p.3 UoPK:
Jeżeli przedsiębiorca nie zaproponował, że sam odbierze rzecz od konsumenta, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem [...]

A zgodnie z Art. 34 p.1 UoPK:
Konsument ma obowiązek zwrócić rzecz przedsiębiorcy lub przekazać ją osobie upoważnionej przez przedsiębiorcę do odbioru niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy, chyba że przedsiębiorca zaproponował, że sam odbierze rzecz. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie rzeczy przed jego upływem.


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Juliazb13, jeśli status przesyłki to "oczekuje na nadanie", nie anulujesz zakupu. Aby zrezygnować z zakupu, najlepiej skontaktować się ze sprzedającym w tej sprawie. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Juliazb13 Możesz także zrobić zwrot, napisz żeby nie wysyłał towaru.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
Możesz także zrobić zwrot, napisz żeby nie wysyłał towaru

Nie komplikuj sytuacji Kupującej.
Wypełnić formularz zwrotu (złożyć oświadczenie o odstąpieniu od Umowy) - da się.
Aby zrobić zwrot (odesłać rzecz) trzeba ją otrzymać, a do tego potrzeba aby sprzedawca ją wysłał.
W tej sytuacji pisanie do sprzedawcy aby nie wysyłał - jest proszeniem się o kłopoty (po wypełnieniu formularza zwrotu przez kupującego, sprzedawca może wstrzymać się ze zwrotem środków do czasu otrzymania rzeczy z powrotem).
Rozsądny sprzedawca - wiedząc, że ma obowiązek wysłać (a za niewysłanie - pogorszą mu statystyki) i tak wyśle. 

@Juliazb13 
Możesz skorzystać z innej (korzystniejszej) oferty i dokonać nowego zakupu.
Jeżeli chcesz zrezygnować z obecnego zakupu, który "oczekuje na nadanie" - to nie możesz go już anulować. Przedmiot kupiony w tej ofercie należy odebrać, po odebraniu odstąpić od Umowy (wypełnić formularz zwrotu) i ... odesłać do sprzedawcy.


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów