anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chcę zadać pytanie o funkcję Pay. Gdzie po sprawdzeniu jej, zniknęła mi opcja - płatność przydbiorze

MAMY ROZWIĄZANIE!
wtoldma
#8 Zapaleniec#

Chcę się dowiedzieć o funkcjach Pay. Bo po sprawdzeniu tej opcji  zniknęła mi funkcja - płatność przy odbiorze. A tylko z tej opcji korzystam przy zakupach nie mając konta w bankach. Czy to stałe rozwiązanie? Bo ja niczego już przez Allegro nie mogę kupować.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wtoldma Cześć. 🙂 Jeśli wybierasz płatność metodą Allegro Pay, to naturalnie opcja płatności przy odbiorze znika. Podczas płatności Allegro Pay to w ramach tej usługi Twoje zamówienie jest opłacane, a Ty możesz cieszyć się odroczoną płatnością (lub płatnością rozłożoną na kilka spłat). 🙂 

Pamiętaj również, że poza Allegro Pay nie wszyscy sprzedający udostępniają możliwość płatności przy odbiorze. Szukaj ofert, w których jest to możliwe (informacje znajdziesz w zakładce "Dostawa"). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
wtoldma
#8 Zapaleniec#

Pisałem już  ale nie dotarło. Że nie aktywowałem Pay, bo nie mam kont. A mimo to, zostałem zaliczony do Pay. Tak to wynika, z braku opcji pobraniowych i odznaczenia Pay. A tylko tych z Pay, czyli płatność bankowa. Nie wiem więc, czy jestem w Pay, czy też nie I na jakich warunkach. Nie wykluczam tu ani błędu w tej opcji, ani próby jakiegoś hakowania mego konta. Jeśli to możliwe  to proszę o zainteresowanie tym kogoś, kto przy tej opcji pracuje. Bym znał status swój w tej opcji.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wtoldma Jeśli nie aktywowałeś Allegro Pay, to ta opcja płatności nie jest dla Ciebie dostępna. To, że widzisz oznaczenie Allegro Pay w ofertach wcale nie znaczy, że zostałeś "zaliczony do Pay". 

Oznaczenie Pay w ofertach nie wpływa na opcję płatności za pobraniem. Oferta może być oznaczona Allegro Pay, a jednocześnie można w niej skorzystać też z płatności za pobraniem. To zależy od oferty. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
wtoldma
#8 Zapaleniec#

To sam już sprawdziłem. Tylko w moim telefonie, po otwarciu Allegro i klikanu na oferty, nie ma żadnej opcji pobraniowej. Jeszcze popróbuję, jak będę miał czas dalej. Lecz takiej sytuacji jeszcze nie miałem wcześniej. Zawsze ktoś pobraniową wersję miał w ofercie. Może koniec roku i przeciążenia zakupowe, powodują że nie trafiłem na pobranione oferty. Poza Allegrem zamówiłem udanie już parę żeczy, na zasadzie pobraniowej. A że w Allegro coś mi nie wychodzi, to sprawdzam tego powody. Bo jest to da nie nowość. A kontem Pay było tak. Sprawdzałem tą opcję. Lecz nie ogłem się wycofać czy anulować. Więc poszedłem do przodu. Trzeba było podać swój pesel i inne dane. Na końcu były banki. Przy końcu listy, było nie mam kota sprawdzam opcję. Ja to kliknąłem, bo konta nie mam. I odtąd, zaczęły się moje problemy z zamówieniem czegokolwiek pobraniowo. Proszę jeszcze raz to sprawdzić, w czym tu mogłem zrobić coś nie tak. Bo mam też i inne sprawy, nie działania dobrze Allegro. Wsponę tylko o tym, że mam w swoich zakupach kilka żeczy kupionych. Lecz pomimo ich odebrania, figurują one jako nie dostarczone. Więc brak jest tu podstaw do, zamknięcia tematu i wystawienia ocen. Większość transakcji jednak poszła dobrze, wraz z odznaczeniami zakupiony. Nie wiem czy to sprzedający  zamyka temat w postaci, przesyłka dostarczona. Więc o tym wspominam. 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wtoldma Sprawa z zakupami oznaczonymi jako niedostarczone - prawdopodobnie zleciłeś przelew poza operatorem, bezpośrednio na konto sprzedającego? Taki zakup jest traktowany jako zakup poza Allegro. 

Jeśli będziesz miał czas, to prześlij mi proszę numer oferty, z której przykładowo chciałbyś skorzystać, a także zrzuty ekranu z aplikacji Allegro. Być może chodzi o to, że opcji dostawy i płatności za pobraniem szukasz w sekcji "Metoda płatności". Ta opcja jest do zmiany w metodach dostawy (kurier za pobraniem). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
wtoldma
#8 Zapaleniec#

Z nie oznaczonymi przesyłkami, to nie tak jak piszesz. Bo to jak przelew zostaje zrealizowany należy do kuriera i sprzedającego. Ja tylko płacę gotówkę kurierowi.  A na razie na święta, dam sobie spokój z zakupami. Żeczywiście tej opcji szukam w metodzie płatności. No bo innej nie dostrzegam, bądź nie wie jak do niej dotrzeć.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wtoldma Rozumiem,  kiedy znajdziesz czas po świętach, to wróć w tym wątku i będziemy szukać rozwiązania tej sprawy. A tymczasem wesołych świąt 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Takiej opcji dostawy za pobraniem jest coraz mniej, sprzedajacy udostępniają ja tylko jak muszą, boją się zwrotów i poniesionych kosztów wysyłki, kupujący nie odbierają i wracają.

oznacz moderatorów
wtoldma
#8 Zapaleniec#

Sprawę rozwiązałem, kontaktując się z Allegro poprzez uwagi do zmian w Allegro. Które pojawiły się że strony Allegro, w ich informacji do mnie. Wszedłem tam w uwagi i zostałem na czacie skomunikowany z osobą odpowiadającą za Allegro Pay. Którą po prostu ostatecznie skasowała moje konto Pay. Ostatecznie, znaczy brak możliwości ponownego skorzystania z tej opcji. To jest też odpowiedź do moderatorki. Teraz mam po staremu, czyli mam pobraniówki. Temat zamykam.

oznacz moderatorów