anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy ktoś może mi pomóc w odzyskaniu pieniędzy za anulowane zamówienie

artur2179
#8 Zapaleniec#

W dniu 22 kwietnia o godzinie 20:26 dokonałem zakupu płacąc środkami Allegro Pay za ofertę nr 12075517192 kwotę 1399 zł tego samego dnia o godzinie 22:31 skutecznie anulowałem to zamówienie. Od tej chwili walczę o odzyskanie całej kwoty 1399 zł czy to w formie zwrotu na moje konto w ramach środków Allegro Pay czy to bezpośrednio na moje konto w moim banku. Sprzedawca twierdził że w poniedziałek zlecił przelew w ramach Allegro Finanse lecz jak się dziś dowiedziałem z założonego sporu że nie miał wystarczających środków by przesłać je na konto Allegro Finanse 🙂 Ok rozumiem. Mogło się tak zdarzyć. W międzyczasie pracownicy Allegro zasugerowali sprzedawcy by ten przesłał mi pieniądze poza Allegro Pay na moje prywatne konto w banku bym ja mógł spokojnie spłacić moje zobowiązanie jednocześnie prosząc sprzedającego o zamieszczenie w trwającym sporze potwierdzenia przelewu dokonanego na moje konto. Pracownik Allegro zasugerował bym w trwającym sporze ze sprzedawcą podał mój nr konta. Co też uczyniłem. Dziś podczas rozmowy telefonicznej ze sprzedającym uzyskałem informację że pieniądze dziś pojawią się na koncie Allegro Pay zasilając tym samym w całości mój dług powstały na skutek zakupu w/w oferty. Nadmienię że już dwukrotnie pracownik Allegro upominał sprzedającego by wykonał przelew w moją stronę i zamieścił w treści przedmiotowego sporu stosowne potwierdzenie przelewu na moje konto. Do tej pory nie otrzymałem pieniędzy czy to w ramach Allegro Pay czy to na moje konto bankowe z którego mógłbym sam spłacić mój dług. Czy z ramienia Allegro jest ktoś z Państwa w stanie realnie wpłynąć na tego sprzedającego? Czy zmuszony jestem walczyć z tym problemem sam udając się na Policję? Proszę o pomoc moderatorów lub pracowników Allegro w mojej sprawie. Z góry bardzo dziękuję za okazaną pomoc

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Allegro mówi w takim przypadku, anulowanie zakupu o zwrocie środków w ciągu 2 dni ale wg prawa po odstąpieniu od zakupu sprzedający ma 14dni, a ty masz 30 dni na ratę.

oznacz moderatorów

artur2179
#8 Zapaleniec#

@LEW433dziękuję za namiary na osoby które są w stanie mi pomóc. Przy okazji dowiedziałem się od sprzedającego że te ponaglenia ze strony Allegro w moim sporze to praca botów Allegro 😎 to mi obrazuje z kim mi przyszło toczyć spór o odzyskanie środków...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@artur2179 Moderatorzy się odezwą, jak chcesz uzyskać odpowiedź od sprzedającego to tylko poprzez dyskusję, chociaż sprzedający nie lubią tej formy, rozumiem że ten spór to jest przez dyskusję Allegro!

oznacz moderatorów

artur2179
#8 Zapaleniec#

@LEW433  Cały czas prowadzę rozmowę poprzez dyskusję Allegro. Widzę też że sprzedawca loguje się na swoje konto ale olewa jakąkolwiek rozmowę poprzez tą dyskusję. Dopiero po dzisiejszym moim telefonie w jego stronę raczył grzecznie odpowiedzieć na moje żądanie zwrotu pełnej kwoty. Szczytem bezczelności z jego strony był tekst: a po co Panu te pieniądze już teraz? 😎 Naprawdę jestem zdecydowany oddać sprawę na Policję gdy słyszę takie teksty. Jednak umówiłem się z nim że miał mi dziś do godziny 18:00 przelać pieniądze na moje konto bankowe przelewem ekspresowym bym mógł zamknąć moje zadłużenie. Tego nie zrobił oczywiście. Napisał jednak że zlecił przelew w ramach Allegro Finanse i tutaj też widzę że kasa nie wpłynęła na konto Allegro Pay 😞

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@artur2179 Nie będzie takiej potrzeby, Policja, Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy, jak nie rozwiąże się problem ale sądzę że się rozwiąże, jest jeszcze POK.

oznacz moderatorów

podlogi24_net
#8 Zapaleniec#

Pieniądze przez Allegro Finanse nie idą ekspresowo. Po pierwsze samo zlecenie jest fizycznie realizowane w momencie kiedy są środki na koncie Allegro Finanse Sprzedającego, po drugie w zależności od środka płatniczego jakim posługiwał się Kupujący trwa to różny czas. Wracając jednak to tego pierwszego warunku - zależy jak wysoka jest kwota do zwrotu, bo w praktyce bardzo często zdarza się tak, że jak kwota jest wyższa niż ustawione codzienne wypłaty dla Sprzedającego - to nie zdąży się "uzbierać" na koncie Allegro Finanse odpowiednia kwota do realizacji zlecenia. Co więcej w Allegro Finanse jest jeszcze podział na Allegro Finanse PayU i osobno Przelewy24. Czyli 2 subkonta. Na każdym z nich pieniądze się osobno "zbierają" dlatego Allegro zorientowało się jak źle to działa i wprowadzili niedawno funkcję DEPOZYTU, ale nie każdy Sprzedawca z niej jeszcze korzysta. DEPOZYT gwarantuje szybką wypłatę w przypadku właśnie zwrotu środków, ale najpierw i tak trzeba zgromadzić środki aby DEPOZYT zaczął gwarantować szybką wypłatę. Po co to piszę ? aby dać do zrozumienia, że pieniądze z Allegro Finanse rzadko kiedy będą expresowo (zakładając nawet dobrą wolę sprzedającego)

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@artur2179 Sprzedający nie zlecił ponownie zwrotu przez nasz system. Rozumiem, że zależy Ci na szybkim wyjaśnieniu tej kwestii i odzyskaniu pieniędzy, jednak dyskusja trwa dopiero 3 dni. Nie zawsze w tak krótkim czasie udaje się sprawę rozwiązać.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

artur2179
#8 Zapaleniec#

@nat_not  Zgadza się, bardzo mi zależy na tym bo doświadczenie podpowiada mi że mogę zostać z długiem który muszę Allegro uregulować. To co mam zrobić albo co może zrobić Allegro by wpłynąć na szybkie załatwienie mojego problemu. Gdyby to była kwota 100 zł machnął bym może i ręką ale 1399 zł w obecnych czasach sprawia że mam prawo obawiać się czy nie zostanę na przysłowiowym lodzie z ręką w nocniku...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeszcze nie czytałem tu na forum, żeby ktoś został z długiem przy zakupach Allegro Pay.

oznacz moderatorów

artur2179
#8 Zapaleniec#

W takim razie proszę moderatorów o nie zamykanie tej dyskusji do czasu rozwiązania mojej sprawy gdyż będę poprzez tą drogę kontaktował się z osobami, które są w stanie mi pomóc i udzielą mi informacji czy przelew został zlecony tudzież czy środki zostały zwrócone na moje konto bankowe.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@artur2179 Dyskusję możesz zamknąć po 14 dniach jako nierozwiązaną i wówczas składasz wniosek do POK, z pewnością do tego czasu wszystko się wyjaśni.

oznacz moderatorów