anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy ktoś sprawdza czy kod EAN przypisany do produktu jest prawidłowy?

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Próbując jednak przebrnąć przez produktyzację po raz kolejny natykam się na ścianę w postaci " podany przez ciebie kod EAN ( 5902455502533 ) jest przypisany do innego produktu. Wyświetlam więc wszystko co posiada ten kod i widzę że śród 70 pozycji ( część z " zapożyczonym " kodem )   jest i moja.   Aby się upewnić że nie mam pomyłki wrzucam kod w GOOGLE i też widzę że wskazuje dokładnie na to samo co sprzedaję, ale to ja mam zmienić kod? Na jaki? Może w końcu ludzie którzy zajmują się produktyzacją w Allegro nauczą się korzystać z wyszukiwarki i zamiast utrudniać życie przynajmniej nie będą szkodzić.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

mdrogeria
#21 Demiurg#

@cztery_bez_atu taaaa... przy...ny gostek wpadl na pomysl , a teraz mamy to co mamy . Musisz sie nauczyc korzysta© z katalogu .

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

A możesz doprecyzować co do poprawności wprowadzanych danych ma katalog? Ktoś np. pod tym samym kodem ma wystawiony regał sklepowy ( zgłosiłam do zmiany gdyż co jak co ale regał od pojemnika który na nim jest postawiony jednak co nie co się różni ) i wolała bym nie być zmuszana do wysłania regału w miejsce pojemnika za 3,90. Ale przez to nie mogę prawidłowo wystawić przedmiotu gdyż non stop system chce go łączyć z regałem.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@cztery_bez_atu nie patrz na EAN szukaj produktu za pomocą frazy i wybieraj najbliższy prawdy , inaczej nie da ... to walka z wiatrakami . Chcięli katalogu na szybko to mają bajzel .

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Ale przecież następnym krokiem będzie obowiązkowy EAN dla wszystkich przedmiotów to pewne jak 2 x 2, i co, przerabiać to wszystko raz jeszcze, czy czekać aż się sypnie? Urwał nać. Gdzie się podziało stare dobre Allegro kiedy nikt nie stawiał durnych wymagań i nie ingerował w to jak sprzedający opisał swoją ofertę i to sprzedający ponosił pełną odpowiedzialność za to co wystawiał i jak to opisywał. A proponowałam w stosownym czasie aby się zrzucić i wykupić Allegro od założycieli i przekształcić w S.A. Niestety nic z tego nie wyszło. A szkoda.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@cztery_bez_atu jak wybierzesz produkt z katalogu za pomocą frazy automatycznie zostanie przypisany do oferty EAN choć raczej mało prawdopodobne , aby był taki sam jak masz na produkcie . Klienta interesuje zgodność z opisem i szybka wysyłka no i najważniejsze cena ... kto patrzy na EAN .

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Jak widać patrzy administracja Allegro co widać chociażby po tym i wielu, wielu innych wątkach. Chociaż po braku zainteresowania tym wątkiem zaczynam w to wątpić. Poza tym nie mozna wykluczyć że kiedyś ktoś nie wpisze prawidłowego kodu i dostaniemy " propozycję nie do odrzucenia " że należy poprawić gdyż .....w najlepszym razie zostanie czasowo zablokowana sprzedaż. Myślę że tak jak Ciebie mało co jest w stanie mnie na Allegro zdziwić.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@cztery_bez_atu  połącz z czymkolwiek bo żebyś nie wiem jak prawidłowo wszystko robił to na koniec system allegro okaże sie mądrzejszy. Dziś nam wrzucił 7 różnych produktów z 7 róznymi zdjęciami, EANami i innymi parametrami do jedego produktu. Mimo ze wszystkie dane spisujemy z faktur zakupu oraz stron producentów.  Teraz w tym produkcie jest przynajmniej kilkadziesiąt ofert , każda inna.  Wiec staranie sie i prawidłowe wypełnianie i prostowanie tego co jest w katalogu przestaje mieć jakikolwiek sens.

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Wiem co się dziej gdyż przy kilku tysiacach aukcji trudno temat olać i czekać na Bóg wie co. Samo się nie zrobi a do każdego nawet najdurniejszego żadania musimy się chcąc nie chcąc dostosować. Mamy wyjście, zrezygnować z Allegro, ale póki co, co byśmy nie pisali jest to " największy sklep W Najjaśniejszej ". Ja już przeniosłam ponad 4k aukcji na inny portal, ale póki co sprzedaż tam jest zerowa. Więc nie mogę " obrażać " się na Allegro. Jestem skazana na korzystanie dokąd się da. Szlag mnie trafia kiedy kupujący na podstawie produktu domaga się ilości wymienionej w nazwie tego produktu chociaż w mojej ofercie cena jest za sztukę. Ale 95% kupujących " kupuje oczami ". Dla nich liczy się to co widzą centralnie, a nie to co pisze konkretny sprzedający i co jest sprytnie przesuniete na skraj. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@_Likos_ @cztery_bez_atu nie wiadomo na jakie genialne pomysły wpadną poplecznicy , aby się wykazać , dorażnie jest to najlepsze wyjscie jakie znam . Mało osób uczestniczy w watku bo temat spowszedniał, 

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Większość chyba liczy że " jakoś to będzie " gdyż jeszcze tak nie było aby jakoś nie było ".  Masz rację że temat spowszechniał. Strach się bać co będzie kiedy zaczną się sypać pierwsze blokady. No cóż. Pażywiom, uwidim, jak mawiali starożytni " rzymianie ".

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Temat rzeczywiście spowszedniał ale niektórzy nie dyskutują tylko sobie radzą - patrz tu.

Zastanawia mnie tylko jaki jest prawdziwy cel "produktyzacji". Nie wierzę, że bez rozsądnego planu konsekwentnie prowadzone są działania wyglądające z naszego punktu widzenia na bezcelowe. W bajkę o stworzeniu katalogu wszystkich produktów oferowanych przez potencjalnych sprzedawców nie uwierzę. Jak cel zostanie osiągnięty to dowiemy się kto będzie mógł sprzedawać na Allegro.

oznacz moderatorów