anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy obowiązkowe jest podanie nr dowodu osobistego żebym mogła korzystać z płatności Allegro Pay.

maja463
#9 Pomysłodawca#

Korzystałam dłuższy czas z płatności Allegro Pay i nie podawałam nr .dow.osobistego.Wczoraj ukazała się informacja,że mam uzupełnić dane i podać nr.dow.osobistego.Czy jeśli nie podam nr.dow.osobistego nie będę mogła korzystać z tej płatności?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@maja463 Jednym z warunków dostępności tej usługi jest posiadanie polskiego obywatelstwa i ważnego dowodu osobistego. Jeśli więc nie podasz tych danych, przeprowadzenie weryfikacji i korzystanie z Allegro Pay nie będzie możliwe.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

GTiStyle
#8 Zapaleniec#

Do tej pory było to możliwe. Dzisiaj dostałem wiadomość... pogrywacie sobie bardzo mocno państwo z klientami. Za chwilę znowu zablokujecie możliwość spłaty za pomocą karty jeśli nie poda się pinu do swojej karty?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Widocznie masz pecha z tym dowodem.😁

oznacz moderatorów

metales55
#1 Nowicjusz#

W moim odczuciu takie odpowiedzi nie są elementem budowy zaufania do Serwisu Allegro. Jestem klientem ponad 18 lat, usługa Pay jest krótsza i do póki nie wplątaliście nowego banku w swoje usługi można było korzystać z zakupów kredytowych bez podawania dodatkowych danych. Jeśli to oczekiwania tego pazernego (oprocentowanie) banku - to niech on się do mnie bezpośrednio zwróci - jeśli chciałbym narazić się na takie materialne straty - dzięki zakupom wielo ratalnym. Inaczej mogę jedynie podejrzewać, że to też nowa polityka Allegro wyłudzania danych - w sumie mało bezpieczna dla klientów w dobie częstych włamań na takie serwisy i utrata ich danych. Ktoś - w tym i ja , może nagle obudzić się z ręką w nocniku i informacją, że jest bankrutem, albo czyimś dłużnikiem. Rozumiem, że jest Pani jedynie moderatorem, może przedstawicielem w tej kwestii Allegro, ale informacja jest mało czytelna - jak te ankiety - którymi próbujecie poprawiać swój wizerunek i humor zapewnie. A jeśli Allegro jest takie dochodowe, samo w sobie, to zastanawiające jest również PO CO podłącza się do niego nowy bank? Kolejna cicha fuzja? A może wcale nie jest tak różowo, skoro do zakupów ratalnych chcecie dopuszczać jedynie Polaków???

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Ale to chyba ich bank!

oznacz moderatorów

Client:110143050
#11 Animator#

@metales55 Nie siej paniki. Allegro ma uprawnienia do takiej działalności w Polsce. Nie mają europejskiej licencji więc logiczne jest, że ograniczenia są tylko dla Polaków. Nie ma to nic wspólnego z dochodowością spółki.

oznacz moderatorów

maja463
#9 Pomysłodawca#

Brawo,myślę tak samo i dlatego zadałam to pytanie,nie podam nr.dow.osobistego.Nie będę korzystała z opóźnionej płatności o to spowoduje,że będę mniej zamawiała przez Allegro-czyja strata?

oznacz moderatorów

aanik3
#8 Zapaleniec#

A Ja skorzystałam z 20 rat i zostało 7. Też chcą nr dowodu ale nie dam bo to nie było wymagane niech sobie jaj nie robią bo takie dane mało kto może uzyskać!

oznacz moderatorów

crunckie
#7 Wielbiciel#

Weryfikacja obywatelstwa odbyła się za pomocą numeru Pesel oraz konta bankowego przy uruchamianiu usługi allegropay dawno temu. Chyba czas zrezygnować z tej usługi, nie rozumiem po co allegro numer dowodu. 

oznacz moderatorów

Client:110143050
#11 Animator#

@crunckie Ustawa antyterrorystyczna.

oznacz moderatorów

euphoria_art
#11 Animator#

Jeśli wyślemy skan dowodu do weryfikacji to taki dokument u nich wisi, w razie cyberataku na Payu hakerzy przejmują nasze dane. Ja przesyłając skan zamazałem cześć danych wrażliwych.

oznacz moderatorów

DariuszKoz
#7 Wielbiciel#

Weryfikację można zrobić prawem jazdy nie trzeba dowodu

oznacz moderatorów

catherine1980
#9 Pomysłodawca#

Niestety nie

oznacz moderatorów