anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego po anulowaniu zakupu przez allegro pay płacę raty w wysokości 138 zł skoro anulowałem zakup

Client:39960926
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Bo nie dopilnowałeś zwrotu. To Twoje raty i Ty za nie odpowiadasz. Nie zwrócił w terminie to po 2 tygodniach jak ustawowy czas mija zakładasz dyskusję. Paru takich miałam i w dzień roboczy zwykle odsyłają kasę jeszcze tego samego dnia.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Client:39960926 Nawet w przypadku zwrotu, to Ty musisz dopilnować terminu spłaty należności. Oczywiście, sprzedawca ma 14 dni na zwrot środków, jednak w przypadku, gdy termin spłaty należności przypada wcześniej, niż kończy się ten okres na zwrot od sprzedawcy, to musisz sam uiścić opłatę. Wtedy zwrócone środki od sprzedawcy trafią na Twoje konto Allegro Pay, jako nadpłata i będziesz mógł ją wypłacić. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:39960926 Dlatego że nie przeczytałeś warunków umowy, regulaminu:

Jeśli zwrócisz lub anulujesz cały zakup, Twoje środki zwrócone przez sprzedającego bezpośrednio do Allegro Pay zwiększą Twoje środki dostępne w usłudze. Zakup zostanie spłacony, a umowa zawarta z Allegro Pay – zamknięta.

Na zwrot środków przez sprzedającego czekamy:

  • 30 dni – w przypadku zakupu z Allegro Pay z opcją spłaty w ciągu 30 dni
  • 1 miesiąc – w przypadku zakupu z jakąkolwiek inną opcją spłaty dostępną w Allegro Pay: 2, 3, 5, 10 lub 20 miesięcy.

Jeśli nie otrzymamy zwrotu od sprzedającego w tym czasie, masz obowiązek spłacić swój zakup samodzielnie.

Otwórz dyskusje ze sprzedającym jak nie zwrócił środków: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

Dowiedz się więcej o zwrotach w Allegro Pay.

oznacz moderatorów