anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego usługa Allegro Pay jest dla mnie niedostępna?

Carol72
#8 Zapaleniec#

Spełniam warunki podane dla usługi Allegro Pay, ale wciąż ta usługa jest dla mnie niedostępna i otrzymuję komunikat "Allegro Pay nie jest jeszcze dla Ciebie dostępne. Dziękujemy za zgłoszenie. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej udostępnić Ci naszą nową usługę. Oczekuj na e-mail z informacją od nas."

Próby aktywacji wykonywałem od czerwca.

Próbowałem też dowiedzieć się co jest przyczyną problemu na automatycznym czacie oraz u doradcy, ale ten doradca okazał się niekompetentny i szybko podziękował za poświęcony czas i sam zamknął czat....

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Carol72, na początku nie wszyscy klienci mają możliwość skorzystania z Allegro Pay. Z czasem usługa będzie dostępna dla coraz większej ilości użytkowników. Możesz również rozważyć inne płatności ratalne. Więcej dowiesz się stąd.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Carol72
#8 Zapaleniec#

Kolejna nic nie wnosząca odpowiedź. Co znaczy "nie wszyscy"? Co znaczy "z czasem"? Alllegro Pay to nie tylko płatności ratalne, z których nie warto korzystać, a przede wszystkim płatności odroczone, które do 30.06 funkcjonowały w innej formie.

Z maila od Allegro "Allegro Zapłać Później skorzystasz jeszcze tylko przez miesiąc. Od 1 lipca wyłączymy ten sposób płatności. Nadal możesz zrobić zakupy z odroczoną płatnością. Dzięki Allegro Pay nie musisz płacić za zakupy od razu – masz na to 30 dni."

Kryteria uruchomienia jakiejkolwiek usługi powinny być jasne i klarowne. Spełniasz je, to otrzymujesz produkt. Allegro wrzuciło swoje warunki, które klient teoretycznie spełnia, więc powinna być informacja szczegółowa co jest przyczyną braku aktywacji. Inaczej mogę napisać po prawie 19 latach korzystania z Allegro, że z portal nie jest profesjonalnie prowadzony.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Carol72 Tu ktoś pisał że jeżeli masz kredyt to nie spełniasz kryteriów Allegro Pay, pisze to co przeczytałem na tym forum, czy tak jest w rzeczywistości, nie wiem, możliwe.😁

oznacz moderatorów

Carol72
#8 Zapaleniec#

Nie mam kredytów.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Carol72 Nie wiem czym tak się kierują, mnie od samego początku "namawiają".🤗

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Carol72 Tak to bywa na Allegro 🙂 Doradca nie potrafił doradzić i się wycofał. Allegro Pay rzekomo nie jest dostępne dla wszystkich nawet wtedy, gdy spełniasz warunki. Konkretnych powodów nie poznasz. Najlepiej napisz do Allegro ponownie, ale nie na czacie, tylko przez formularz kontaktowy. Wklej tu odpowiedź 🙂

Podejrzewam, że będzie ona niekonkretna i wymijająca.

oznacz moderatorów

Carol72
#8 Zapaleniec#

Wysłałem zapytanie do Allegro -> Allegro kazało zwrócić się do Allegro Pay -> Allegro Pay kazało zwrócić się do Allegro -> Allegro wysłało zapytanie do Allegro Pay -> Allegro Pay potraktowało to jako zgłoszenie reklamacyjna, a na odpowiedź do reklamacji Allegro Pay ma 30 dni -> Minęły 2 tygodnie i usługa została uruchomiona, ale nikt nie udzielił informacji o przyczynach problemu.

Ogólnie usługa Allegro Pay zapowiada się znacznie gorzej niż poprzednia Allegro Zapłać Później. Idea Allegro Zapłać Później był zakup towarów z odroczoną płatnością do 30 dni. Można było kupić 2 rozmiary odzieży, przymierzyć, 1 odesłać. Zapłacić po kilku dniach za 1 sztukę. Nie obciążało to w żaden sposób historii kredytowej.

Czy Allegro Pay faktycznie będzie traktowało każdą transakcję jako zgłoszenie do BIK i wpisywało zadłużenie w historię kredytową w BIK? Czy czegoś nie doczytałem?

oznacz moderatorów

Carol72
#8 Zapaleniec#

Allegro Pay zgłasza każdą transakcję w BIK i zapisuje zadłużenie w historii kredytowej BIK. NIE POLECAM ALLEGRO PAY.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Carol72 Po zwrocie towaru oraz zwrot nadpłaty trzeba czekać do 30 dni.

oznacz moderatorów