anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zrezygnować z usługi Allegro Pay ?

Idź do rozwiązania
Tychol_20
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Mam pytanie odnośnie tego jeśli kiedyś chciałbym wyłączyć usługę Allegro Pay to jak to zrobić? Przeczytałem najczęściej zadawane pytania i nie ma tam takiej odpowiedzi.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18
xyz96
#21 Demiurg#

Nie ma takiej potrzeby, ta usługa, jeśli jest aktywna, w niczym Ci nie przeszkadza. Możesz dopytać na czacie Allegro; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=71f555ff-e040-42b3-a55b-d46b7fc1d3cc

Masz to podane w regulaminie;

§ 12. Czas trwania usługi Allegro Pay

1. Usługa Allegro Pay będzie świadczona przez czas nieoznaczony.
  2. W każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę o korzystanie z usługi Allegro Pay, z 14-dniowym okresem wypowiedzenia. Wypowiedzenia możesz dokonać poprzez złożenie rezygnacji w stosunku do Allegro.pl, z zastrzeżeniem, że rekomendowanym sposobem wypowiedzenia umowy o korzystanie z usługi Allegro Pay jest skorzystanie z Formularza Kontaktowego i wybranie tematu: „Rezygnacja”.

https://allegro.pl/regulaminy/regulamin-uslugi-allegro-pay-lD8OAPk4Lu6

oznacz moderatorów
bobasfilipek
#8 Zapaleniec#

Niestety, może przeszkadazć.....;-(. Zmienia się Twoja zdolność kredytowa. AllegroPay jest traktowany jako kredyt konsumencki. Jeżeli komuś zależy na zdolności kredytowej, musi wziąć to pod uwagę. Dobrze by było wiedzieć jak można zrezygnować z allegroPay, gdy planujemy zwiększyc swoją zdolność kredytową np. w innym banku starajac się o jakiś konkretny kredyt. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
mr_oma
Moderator
Moderator

@bobasfilipek, przyznane środki nie są kredytem i nie są wpisywane do baz zewnętrznych, dlatego samo założenie Allegro Pay nie ma wpływu na zdolność kredytową. Natomiast każdy zakup z Allegro Pay to odrębna Umowa Allegro Pay, która zgodnie z polskim prawem jest umową o kredyt konsumencki.

Maja
   Moderator

bobasfilipek
#8 Zapaleniec#

Więc, jeżeli zawarlem umowę Allegro Pay to ta informacja nie znajdzie się w BIK-u? Czy na pewno tak jest? Bo, jeśli ona tam się znajdzie, to na pewno wpłynie to na moją ogólną zdolnoąć kredytową...w końcu to umowa o kredyt konsumencki. Myślę, że łatwo to jest sprawdzić w BIK-u. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderator
Moderator

@bobasfilipek samo zawarcie umowy z Allegro Pay nie znajdzie się w BIKu, ale zakup z Allegro Pay (umowa o kredyt konsumencki na konkretny zakup) już tak. 

Monika
   Moderator

bobasfilipek
#8 Zapaleniec#

Ok, rozumiem. Dziękuję za wyjaśnienie. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
FunTom2004
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry, czyli mam rozumiec, że jest to wewnetrzna umowa z allegro i te środki nie są traktowane jak np debet w koncie bankowym czy limit na karcie? Na 100 procent? 

oznacz moderatorów
mr_oma
Moderator
Moderator

@FunTom2004, przyznane w ramach Allegro Pay środki nie są kredytem i nie zostają wpisane do baz zewnętrznych - samo założenie Allegro Pay nie ma wpływu na zdolność kredytową. Natomiast każdy zakup z Allegro Pay to odrębna Umowa Allegro Pay, która zgodnie z polskim prawem, jest umową o kredyt konsumencki.

Maja
   Moderator

strychu_zgc
#7 Wielbiciel#

Tzn. Jak allegro przyznało mi np. 4200zl na zakupy to nie jest to odnotowane w biku ?

Powiedzmy że zrobię zakup za 600zl i zapłacę allegro pay to do biku jaka umowa konsumencka wpłynie, na 600zl czy na 4200zł ?

oznacz moderatorów
drozdek001
#7 Wielbiciel#

[edycja] Allegro Pay praktycznie mnie zablokowało widoczne jest jako karta kredytowa

oznacz moderatorów
la_nika
Moderator
Moderator

@drozdek001 tak jak pisała @mr_oma  samo założenie Allegro Pay nie ma wpływu na zdolność kredytową, ale każdy zakup z Allegro Pay to odrębna Umowa Allegro Pay, która zgodnie z polskim prawem, jest umową o kredyt konsumencki. Więc Twoje zakupy z Allegro Pay mogły wpłynąć na Twoją zdolność. 

Monika
   Moderator

drozdek001
#7 Wielbiciel#

No niestety przeszkadza od kiedy mam tą usługę sprawdzałem zdolność którą wcześniej miałem dużą teraz nie mogę nawet 2 tys kryty wziąć cały czas mam odmowę 

oznacz moderatorów
ArturoCogo
#1 Nowicjusz#

Nie zgadzam się, że w niczym nie przeszkadza. Odkąd aktywowałem usługę jest traktowana jako domyślna forma płatności i za każdym razem muszę zmieniać.

Jeśli jednak niechcący zapłaciłbym przez allegro pay i zapomniał uregulować (różnie bywa) to już mam karne odsetki. 

oznacz moderatorów
Ja_Pr
#1 Nowicjusz#

Przeszkadza i to bardzo. Za każdym razem jak kupuję coś na Allegro automatycznie domyślna płatność jest ustawiona na Allegro Pay, a jak tylko zostanę przeniesiony na tę stronę to Allegro od razu wysyła mi maila z podziękowaniem, że chcę wybrać Allegro Pay. Irytuje mnie to strasznie. W ustawieniach powiadomień nie ma opcji wyłączenia tego. Dlatego albo wyłączę te beznadziejne powiadomienie mailowe aka spam, albo muszę zrezygnować z całej usługi.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A to co oznacza, że coś się zmieni????

Regulamin usługi Allegro Pay

oznacz moderatorów
Client:99480273
#7 Wielbiciel#

Jak wyłączyć Allegro Pay?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Wyłączyć tak;

W każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę o korzystanie z usługi Allegro Pay, z 14-dniowym okresem wypowiedzenia. Wypowiedzenia możesz dokonać poprzez złożenie rezygnacji w stosunku do Allegro.pl, z zastrzeżeniem, że rekomendowanym sposobem wypowiedzenia umowy o korzystanie z usługi Allegro Pay jest skorzystanie z Formularza Kontaktowego i wybranie tematu: „Rezygnacja”.

https://allegro.pl/regulaminy/regulamin-uslugi-allegro-pay-lD8OAPk4Lu6

https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=71f555ff-e040-42b3-a55b-d46b7fc1d3cc

oznacz moderatorów