anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zrezygnować z usługi Allegro Pay ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Tychol_20
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Mam pytanie odnośnie tego jeśli kiedyś chciałbym wyłączyć usługę Allegro Pay to jak to zrobić? Przeczytałem najczęściej zadawane pytania i nie ma tam takiej odpowiedzi.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
81 ODPOWIEDZI 81
megaboski84
#8 Zapaleniec#

Jasne,że jest. 

oznacz moderatorów
natalkamularska
#8 Zapaleniec#

Nie kłam gościu. To kredyt. A teraz po sprzedaniu zobowiązań do Aion banku wszystko jest raportowane do BIK. I każda transakcja jako osobny kredyt. Wasza wiarygodność w BIK I innych bankach spada do 0.

oznacz moderatorów
megaboski84
#8 Zapaleniec#

Ładnie wkręcanie ludzi !

oznacz moderatorów
drozdek001
#7 Wielbiciel#

[edycja] Allegro Pay praktycznie mnie zablokowało widoczne jest jako karta kredytowa

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@drozdek001 tak jak pisała @mr_oma  samo założenie Allegro Pay nie ma wpływu na zdolność kredytową, ale każdy zakup z Allegro Pay to odrębna Umowa Allegro Pay, która zgodnie z polskim prawem, jest umową o kredyt konsumencki. Więc Twoje zakupy z Allegro Pay mogły wpłynąć na Twoją zdolność. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
jargo06
#1 Nowicjusz#

Nieprawda wykazywane jest w BIK jako zobowiązanie kredytowe

oznacz moderatorów
pablosss1982
#7 Wielbiciel#

To co Pan pisze nie jest prawdą.

Od razu dostałem powiadomienie z BIK i właśnie widzę, że właśnie obciąża to zdolność kredytową. Wasze zachowanie jest nieprofesjonalne 

oznacz moderatorów
marzbig5
#7 Wielbiciel#

Każda umowa Allegro Pay jest widoczna w BIK. Negatywnie wpływa na zdolność kredytową - suma pożyczonych pieniędzy się sumuje, jak i na ocenę punktową - często bierzesz kredyty

oznacz moderatorów
Spadi2
#2 Obserwator#

Uruchomiłem usługę allegro pay w związku z tym zostały złożone zapytania kredytowe w BIK. Nie wiem dlaczego dwa ? Nie zamierzam korzystać z usługi gdyż może obniżyć zdolność kredytową. Pisałem również prośbę o usunięcie zapytań kredytowych, lecz nie otrzymałem odpowiedzi, Ponawiam prośbę i proszę o usunięcie tych zapytań. Pozdrawiam, Andrzej

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Spadi2 Cześć. 🙂 W tej sprawie napisz bezpośrednio do Allegro Pay: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=71f555ff-e040-42b3-a55b-d46b7fc1d3cc&subjectId=4a9d8d9d-6...

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Spadi2
#2 Obserwator#

Dziękuję, pisałem, ale bez odpowiedzi

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A Allegro twierdzi że nie wpływa, ktoś albo nie wie albo mija się z prawdą!

oznacz moderatorów
Client:54924215
#1 Nowicjusz#

Nieprawda. Jest wpisywany. Przy sprawdzaniu zdolnosci kredytowej powiedziano mi, ze mam kredyt. Podano mi kwotę, jaką mi przyznało AllegroPay. Nie korzystalam, ale byl brany pod uwagę !!!

oznacz moderatorów
drozdek001
#7 Wielbiciel#

No niestety przeszkadza od kiedy mam tą usługę sprawdzałem zdolność którą wcześniej miałem dużą teraz nie mogę nawet 2 tys kryty wziąć cały czas mam odmowę 

oznacz moderatorów
ArturoCogo
#7 Wielbiciel#

Nie zgadzam się, że w niczym nie przeszkadza. Odkąd aktywowałem usługę jest traktowana jako domyślna forma płatności i za każdym razem muszę zmieniać.

Jeśli jednak niechcący zapłaciłbym przez allegro pay i zapomniał uregulować (różnie bywa) to już mam karne odsetki. 

oznacz moderatorów
Ja_Pr
#7 Wielbiciel#

Przeszkadza i to bardzo. Za każdym razem jak kupuję coś na Allegro automatycznie domyślna płatność jest ustawiona na Allegro Pay, a jak tylko zostanę przeniesiony na tę stronę to Allegro od razu wysyła mi maila z podziękowaniem, że chcę wybrać Allegro Pay. Irytuje mnie to strasznie. W ustawieniach powiadomień nie ma opcji wyłączenia tego. Dlatego albo wyłączę te beznadziejne powiadomienie mailowe aka spam, albo muszę zrezygnować z całej usługi.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
wesolka2
#1 Nowicjusz#

 Tak mam tak samo chce usunąć płatność Allegro Pay. Nie kupuje jak nie mam pieniędzy!!!

oznacz moderatorów
DexterFromLab
#2 Obserwator#

Włączyliście tą usługę bez mojej wyraźnej zgody, daliście mi możliwość o którą nie prosiłem i nigdy świadomie bym się na nią nie zgodził. Nie chce żeby w przypadku przejęcia mojego konta przestępca miał możliwość wydania moich środków które ja potem będę musiał spłacać. Macie natychmiast wyłączyć tą usługę.

oznacz moderatorów
moldakow
#7 Wielbiciel#

Witam, czasami istnieje taka potrzeba i nie ma znaczenia, że Państwo w ten sposób próbują pozostawić kogoś z tą usługą. Dziwnym trafem możliwości rezygnacji z innych usług  są możliwe (gdy to się Państwu opłaca - w końcu, gdyby ktoś zrezygnował z przesyłek które opłacił?...) a w  przypadku Allegro Pay nawet nie ma jasnej i klarownej procedury, która biznesowo i prawnie zakończy proces rezygnacji z usługi choćby najmniejszym możliwym powiadomieniem i potwierdzeniem. Chcę zatem dowiedzieć się, czy moja wypowiedzenie zostało skutecznie przyjęte, bo niestety już kilka dni oczekuję na potwierdzenie wypełnienia tegoż formularza zaproponowanego na tej stronie.

Pozdrawiam serdecznie

oznacz moderatorów