anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie chcę zapłaty prze PayU jak z tego zrezygnować

jozio27
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

jozio27
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@jozio27 to że sprzedający nie ma zweryfikowanych wypłat od operatora nie umożliwa kupującemu wpłaty na saldo tego operatora. Może się więc zdarzyć tak, że sprzedający nie będzie miał aktywowanych wypłat z PayU, a kupujący zapłaci korzystając z usług operatora PayU. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@jozio27 A jak chcesz płacić za zakupy?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Ziolko39 podejrzewam ,że nie zrozumiałeś intencji autora wątku podobnież jak LEF , ale jej się nie dziwię  . @jozio27 sprzedaje na Lokalnie i nie chce ,aby środki ze sprzedaży wędrowały na konto AF tylko bezośrednia na jego prywatnie  ,co na to allegro ... dopytamy  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mdrogeria Możliwe. A jeżeli nie chce wpłat przez PayU to wystarczy umieścić wpis o wpłatach bezposrednio na konto. Transakcja dalej będzie wiążąca dla Allegro > objęta Allegro Protect. Jest możliwość płatności poza Allegro. Widziałem aukcje z takim zapisem > wpłata na konto podane w mailu po wygraniu aukcji na zwykłym Allegro. Na AL tym bardziej by przeszło . tam są luźniejsze zasady.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Ziolko39 tak , może umieścić wpis , ale w dalszym ciągu klient będzie miał dostępną opcję zapłaty przez AF , autor wątku pyta ,, jak z tego zrezygnować ,,

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mdrogeria Tam jeszcze był dalszy ciąg > nie przyjmuję wpłat przez PayU, pieniądze będą odsyłane > przypuszczam, że na AL to też by przeszło

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Ziolko39 no tak , ale to rodzi konflikty , a może się da jakoś wyłączyć ? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Lef się zjerzył ....😁

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mdrogeria No widocznie gość miał niekonfliktowych klientów, bo miał 100% na +. Poza tym sprzedawał drogi sprzęt, który osiągał spore sumy na jego aukcjach > a jak ktos płaci kilkaset złotych > to jest na tyle inteligentny, że zrozumie, żeby się nie kłócic o formę zapłaty > przelew przez PayU, czy bezposrednio na konto

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

A jak to jest przy braku ponownej weryfikacji (skanu dowodu) payu, nadal może przyjmować pieniądze ale ich nie wypłacisz więc jak możesz dokonać zwrotu dla kupującego ? Można na allegro loklanie wystawić darmowe ogłoszenie które nie wbędzie uwzględniać opcji wysyłki ale możliwość komunikacji z kupującym na ustalenie jej po za allegro.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Blaksad Jaka weryfikacja? Czego? Pieniądze idą bezpośrednio na jego prywatne konto bankowe. Żadne PayU w tym nie uczestniczy i nie dokonuje żadnych wypłat. A zwroty dokonujesz ze swojego prywatnego konta na prywatne konto kupującego, bez pośrednictwqa AF.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wygląda to na jakiś zamęt, Post w temacie kupujących> allegr Pay a opisuje PayU i może to być sprzedajacy.

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Już wyjaśniam, że jestem nieco w podobnej sytuacji bo nie chcę zapłaty przez payu i tego dotyczyło moje pierwsze zdanie - "A jak to jest przy braku ponownej weryfikacji (skanu dowodu) payu, nadal może przyjmować pieniądze ale ich nie wypłacisz więc jak możesz dokonać zwrotu dla kupującego ?" Tylko ja nie chcę payu bo chcą razem z alledno mojego skanu dowodu a nie weryfikacji np. poprzez przelew. Także w moim przypadku payu będzie przyjmować wpłaty jeśli coś sprzedam ale pieniądze będą zablokowane, więc nie będę mógł ich zwrócić kupującemu.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Blaksad tak ,jeśli klient wybierze taką opcję zapłaty środki wędrują na AF i jeśli nie masz poprawnie przeprowadzonej weryfikacji konta do wypłat to nie wypłacisz . Pomimo braku możliwości wypłaty środki klientowi zwrócić musisz bo zrobi to za Ciebie allegro ze wszystkimi zwiaązanymi z tym konsekwensjami . Darmowego ogloszenia nie wystawisz .

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Darmowe ogłoszenie ma opcję - odbiór przy odbiorze i chat w którym mogę ustalić wysyłkę i wpłatę bezpośrednio z kupującym. "

Darmowe ogłoszenie

Widoczne na Allegro Lokalnie i Allegro

Sposób zapłaty sam ustalasz z kupującym, czyli bez uwzględnienia pośredników.

Można także założyć nowe konto na alledno i tam ustawić sprzedawanie payu bez skanu dowodu a poprzez przelew weryfikacyjny.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Blaksad owszem , opcja ,, płatność przy odbiorze ,, jest dla Ciebie ryzykowna matomast ,, Sposób zapłaty sam ustalasz z kupującym,, dla potencjalnego kupującego .

oznacz moderatorów

SUPERFON
#2 Obserwator#

Witam. Nie chcę uczestniczyć w programie PayU. Mam prawo zrezygnować w uczestnictwie w programie. Istnieje ochrona danych osobowych i nie podoba mi się weryfikacja którą narzuca mi serwis allegro. Jak to wyłączyć? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów