anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie otrzymałem zwrotu wpłaty za zwrócony towar, czy będę musiał spłacić Allegro Pay?

Pizzatowski
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry! Kupiłem towar przez Allegro Pay. Towar zwróciłem paczkomatem na drugi dzień po jego otrzymaniu wypełniając wcześniej formularz zwrotu, było to 14 lipca. Jak dotąd sprzedający nie zwrócił pieniędzy Allegro. Stąd też moje pytanie czy będę musiał sam zwrócić te pieniądze pomimo tego, że odesłałem towar, jeżeli sprzedawca nie zwróci Allegro pieniędzy do 9 września kiedy to mija termin w moim harmonogramie spłat? 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

@Pizzatowski Tak, będziesz musiał spłacić zakup, dlatego trzeba skutecznie ponaglić sprzedawcę. Najlepiej poprzez Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa w której pomoże Ci pracownik Allegro. Po założeniu Dyskusji sprzedawca szybko zwróci wpłatę.

Zwroty i reklamacje zakupów z Allegro Pay przebiegają zgodnie z zasadami obowiązującymi na Allegro.

Jeśli zwrócisz lub anulujesz zakup opłacony z Allegro Pay – środki zwrócone przez sprzedającego przez Allegro Finanse zwiększą Twoje środki dostępne w usłudze.

Na zwrot środków przez sprzedającego czekamy:

  • 30 dni w przypadku opcji spłaty w ciągu 30 dni
  • 1 miesiąc w przypadku pozostałych opcji spłat.

Jeśli środki nie wpłyną w tym czasie, masz obowiązek spłacić swój zakup samodzielnie. Aby Ci to umożliwić, zmienimy Twój harmonogram spłat. Nie poniesiesz z tego tytułu dodatkowych kosztów. Zaktualizowany harmonogram znajdziesz w Twoim panelu Allegro Pay.

Jeżeli sprzedający zwróci środki przez Allegro Finanse po tym, jak już spłacisz zakupy – zwrócimy Ci nadpłaconą kwotę. Otrzymasz przelew na rachunek bankowy, z którego zakupy zostały opłacone. Jeśli nie będzie to możliwe – skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić sposób zwrotu środków.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-pay/allegro-pay-najczesciej-zadawane-pytania-0K6dOBv...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Pizzatowski Pożyczkę, raty są twoje Ty podpisałeś i ty musisz je spłacać, oddałeś towar i dopóki sprzedawca nie zwróci kasy musisz je spłacać. Żądaj zwrotu kasy od sprzedawcy, poprzez spór: https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433  😄 😄

oznacz moderatorów