anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

nie rozliczona do końca transakcja zwrotu towaru

wodzus13
#8 Zapaleniec#
 
oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@wodzus13 Opisz proszę dokładnie, o co chodzi. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A kto i co nie rozliczył?

oznacz moderatorów

wodzus13
#8 Zapaleniec#

Chciałabym się dowiedzieć dlaczego mam zapłacić za towar, który zwróciłam do sprzedającego w terminie. Wysłałam paczkę przez paczkomat przez Allegro Smart (który mam opłacony i aktywny). Część została rozliczona. Dlaczego tylko część a nie całość. Trzymałam się swoich terminów zwrotu a tu nagle spłata!!!!!!! z czym oczywiście się nie zgadzam bo nie zawaliłam.

Proszę mi to wytłumaczyć i wyjaśnić. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Masz na mysli allegro pay? Bo wedlug prawa sprzedawca firma ma 14dni na zlecenie zwrotu za zakup a ty max 14 dni na zwrot i 14 dni na odesłanie od momentu zgloszenia zwrotu czyli nawet 28dni dodaj sobie czas na dotarcie paczki do sprzedawcy robi sie ponad miesiac i 1 rate pay trza splacic terminowo. Inne warianty poniewaz za stan i spakowanie zwrotu odpowiada kupujacy to 1 zawartosc paczki ulegla uszkodzeniu i sprzedawca zgodnie z prawem obnizyl kwote zwrotu a ta pomniejszona zaksiegowala sie na pay i trza splacic reszte. Wariant 2 odeslales przez zielony paczkomat allegro i paczka im wsiakla i sprzedawca jeszcze jej nie dostal a zgodnie z prawem moze sie wstrzymac z zwrotem kasy az paczka nie wroci do niego wiec czasowo minal miesiac i masz rate do splaty. Wariant 3 kupiles nie od firmy a od osoby prywatnej a ta nie musi przyjmowac zwrotu i odbierac paczki czyli nie zwroci kasy i masz raty do splaty.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Proszę bardzo, zakup na raty! umowę podpisujesz z kredytodawcą i nich nie interesuje że ty zwracasz towar, do czasu zwrotu środków przez sprzedającego a ma na to 14dni max, ale może nie zwrócić z jakiegoś powodu na Tobie ciążą raty do splecenia,

Jeśli zwrócisz lub anulujesz cały zakup, Twoje środki zwrócone przez sprzedającego bezpośrednio do Allegro Pay zwiększą Twoje środki dostępne w usłudze. Zakup zostanie spłacony, a umowa zawarta z Allegro Pay – zamknięta.

Na zwrot środków przez sprzedającego czekamy:

  • 30 dni – w przypadku zakupu z Allegro Pay z opcją spłaty w ciągu 30 dni
  • 1 miesiąc – w przypadku zakupu z jakąkolwiek inną opcją spłaty dostępną w Allegro Pay: 2, 3, 5, 10 lub 20 miesięcy.

Jeśli nie otrzymamy zwrotu od sprzedającego w tym czasie, masz obowiązek spłacić swój zakup samodzielnie.

Dowiedz się więcej o zwrotach w Allegro Pay.

oznacz moderatorów

wodzus13
#8 Zapaleniec#

chcę znaleźć od kiedy należę do Allegro Smart - gdzie to szukać??? Albo proszę o sprawdzenie mi dokładnej daty i jak jest możliwość przesłania mi takiej informacji na emaila. Ogólna taka rozpiska, dziękuję

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@wodzus13 w zakładce allegro smart masz datę następnej płatności. Możesz poszukać w skrzynce email wiadomości o wykupieniu allegro smart. Miesiąc lub rok od daty następnej płatności.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@wodzus13 pierwsza informacja o wykupieniu Allegro Smart! na Twoim koncie pochodzi z 28.02.2019 roku. 
Jeśli chodzi o zwrot do zamówienia nr c8dd64b0-7e2b-11ee-ace7-d790ee66a571 to tak jak wyjaśniliśmy w wiadomości e-mail, podczas zakupu oprócz towaru (którego wpłata została Ci zwrócona przez sprzedającego, było to 95 zł) kupiłaś też roczny Smart! 
Poprzedni Smart! wykupiony na rok był opłacony do 9.10.2023, a obowiązywał do 23.10 2023 (w ramach 14 dniowego wypowiedzenia), więc podczas składania zamówienia (8.11.2023) Smart! nie był dostępny na Twoim koncie, wykupiłaś go podczas zakupu, płacąc 59,90 zł za roczny Smart! 
Jeśli chcesz z niego zrezygnować, tutaj artykuł na ten temat. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów