anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pomimo anulowania zamówienia, sprzedający wysłał towar, co zrobić?

gruby1318
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry, dokonałam zamówienia produktu w poniedziałek (płatność allegro pay). We wtorek rano zmuszona byłam je anulować. Sprzedający kilka godzin po anulowniu wysłał paczkę. Dostałam na ten temat powiadomienie w aplikacji in post, na allegro nie ma numeru przesyłki, zresztą nie może go tam być skoro widnieje tam info o anulowaniu. Jak wspomniałam zakupu dokonałam przy użyciu allegro pay, tam też od razu sprzedający zwrócił środki (jeszcze przed wysłaniem produktu). Co w takiej sytuacji? Czy mam nie odbierać paczki czy dokonać zwrotu?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

pinsplash
#21 Demiurg#

@gruby1318 Wysyłka do paczkomatu? Nie rób nic, sama wróci.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@gruby1318 Nie musisz odbierać,wróci do sprzedającego. Dziwna sytuacja dostał powiadomienie, oddal środki i wysłał towar. Jak chcesz to zapytaj sprzedającego o co chodzi, masz w zakładce "Moje zakupy" zapytaj o towar.🤔

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@gruby1318 
Jeżeli faktycznie ANULOWAŁAŚ - to złożona przez Ciebie oferta kupna przestała wiązać (nie musisz odbierać przesyłki, ani ponosić kosztów ew. jej zwrotu).
Jeżeli jednak nie użyłaś opcji ANULUJ, ale ZWRÓĆ zakup - to masz obowiązek przesyłkę odebrać i odesłać do Sprzedawcy.

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów