anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Raty a raty PayU

zibra1
#8 Zapaleniec#

Witam chciałem kupić rower na raty PayU bo już mam włączone. Wyszukałem opcje zakupu na raty i wyskoczyły rowery. Niestety jedni sprzedawcy mają uruchomiona sprzedaż na raty PayU a u niektórych jest opcja raty, gdzie trzeba wypełniać wniosek. Jeden sprzedawca napisał mi, że to błąd że strony allegro, ponieważ ma opcje zakupu tylko na raty gdzie wypełnia się wniosek, a brak zakupu na raty PayU. Od czego to zależy w końcu? Czy tak ciężko wystawić coś na sprzedaż z możliwością zakupu na raty PayU?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@zibra1 Wydaje mi się, że może Ci chodzić o Allegro Pay. Ta opcja płatności nie zawsze jest dostępna. Tutaj możesz sprawdzić, kiedy z niej nie skorzystasz.

Raty PayU, raty zero i Allegro Pay - to różne metody zapłaty dostępne w Allegro. Sprzedający nie mogą ich dodać lub usunąć z ofert. Jeśli ich konta i oferty spełniają wymagania, dodajemy do nich te metody płatności automatycznie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

zibra1
#8 Zapaleniec#

no, ale mam juz umowiony zakup roweru i sprzedawca wystawil na allegro lokalnie i moze z tym jest problem, jak on ma to wystawic na normalnym allegro, zeby byla aktywowana ta usluga? Mam srodki na koncie a nie moge dokonac zakupu

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@zibra1 To tak się nie da, że sobie  wystawi a ty kupisz przez Allegro Pay. To Allegro decyduje które oferty są na raty a które nie.

oznacz moderatorów

zibra1
#8 Zapaleniec#

Ale co to za widzimisię, jest dokładnie opisane jakie warunki trzeba spełnić z tego co czytam. Rowery nie są tym objęte, sprzedawca nie wystawił na allegro lokalnie i spełnił wszystkie warunki a mimo to nie mogę użyć środków, które mam na koncie PayU tylko muszę wypełniać kolejny wniosek ratalny? To jakaś abstrakcja.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@zibra1 Raty PayU i Allegro Pay to dwie zupełnie różne usługi. Poza tym na Allegro Lokalnie nie ma możliwości skorzystania z opcji płatności ratalnej. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

zibra1
#8 Zapaleniec#

Ja to rozumiem i właśnie mówię, że sprzedawca nie skorzystał z allegro lokalnie. No ale dobra dla mnie to jest niezrozumiałe i niejednoznaczne. Spełnione są wszystkie warunki.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@zibra1 Napisałeś wcześniej "sprzedawca wystawil na allegro lokalnie". Nie są spełnione wszystkie warunki, jeśli produkt jest wystawiony na Allegro Lokalnie. Nie ma tam możliwości skorzystania z płatności ratalnej i w najbliższym czasie się to nie zmieni. 

Sprzedający może wystawić przedmiot na zwykłym Allegro. Jeśli włączy promowanie, to udostępni w swojej ofercie raty PayU. Jeśli chodzi o płatność Allegro Pay, Sprzedający musiałby aktywować wypłaty u Operatora Przelewy 24 (jest to jedyny wymóg ale nie gwarantuję, że oferta zostanie oznaczona możliwością płatności z Allegro Pay). 

Jeśli Sprzedający potrzebuje pomocy w wystawieniu oferty na Allegro, to niech da znać. Postaramy się pomóc 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

zibra1
#8 Zapaleniec#

Dobra złożyłem wniosek, który został pozytywnie rozpatrzony. Przechodzę do podpisania i mam przelać na numer konta, który nie należy do sprzedawcy. Czy to normalna sprawa, że pieniądze najpierw są przelewane na inne konto no firmy allegro, która potem przekazuje je właścicielowi?? Strasznie to wszystko skomplikowane 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@zibra1 Na Allegro nigdy nie przelewasz pieniędzy bezpośrednio na konto Sprzedającego, tylko korzystasz z usług Operatorów płatności (PayU lub Przelewy24). Następnie te środki są przekazywane Sprzedającemu (na jego konto w Allegro Finanse). 

Przelew przy weryfikacji wniosku to standardowa procedura i służy potwierdzeniu Twojej tożsamości. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nic nie jest skomplikowane, masz opcję przelania to to robisz, resztą zajmuje się operator płatności.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@zibra1 ten przelew to pewnie weryfikacyjny do banku na kwotę 1 zł lub 1.01 zł w celu potwierdzenia Twojej tożsamości.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@zibra1 To nie jest błąd Allegro, jeżeli są spełnione warunki to Allegro dodaje takie oferty do rat, szukaj takich co mają taką metodę zakupu.

oznacz moderatorów