anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedajacy zwrocil czesc pieniedzy za zwrot produktu

MAMY ROZWIĄZANIE!
cisek222
#8 Zapaleniec#

Cześć. Dokonałem zakupu na allegro pay. Zgłosiłem zwrot produktu. Minęły 2 tygodnie od odebrania zwrotu przez sprzedającego i zgłosiłem dyskusje. Sprzedajacy przepraszał ze tak długo i że zwróci pieniądze. Zwrócił co prawda, alw pomniejszoną kwotę o jakieś 10 procent. Co w takim przypadku? Przecież musi mi oddac całość prawda? Nie zweryfikował zwrotu przez pełne 2 tygodnie. Paczka przezemnie została otwarta

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
_Likos_
#21 Demiurg#

@cisek222  jesłi pradukt stracił na wartości bedąc w Twoim posiadaniu - sprzedający może proporcjonalnie pomniejszyć kwote zwracanych srodków

oznacz moderatorów
cisek222
#8 Zapaleniec#

No ale nie wyrobił się w terminie  przewidzianym na weryfikację zwrotu. Nie ma to znaczenia?

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@cisek222  z pewnością terminy mają większe znaczenie w przypadku reklamacji. Natomiast w przypadku odstąpienia od umowy - szczerze mówiąc nie spotkałem sie z tym aby przekroczenie terminu miało znaczenie. Nie znam przepisu który by nakladał sankcje na konsumenta jesli przekroczy dwutygodiowy termin ani na sprzedawce za jego przekroczenie.

Na pewno jest mowa o dopuszcalnym pomniejszeniu wartości zwrotu natomiast o sankacjach za przekroczenie terminów nie wiem

Ale byc może po prostu nie doczytałem ( my zwracamy środki max w ciągu 24 godzin od otrzymania paczki wiec nigdy nie było mii to potrzebne) musiałbyś dokładniej sprawdzić w Ustawie Konsumenckiej

oznacz moderatorów