anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Włamanie na konto i dokonanie zakupów

Client:103735784
#7 Wielbiciel#

Dobry wieczór, 14.12.  włamano się na moje konto (Adoluk) i dokonano 3 zakupów na kilkaset złotych płacąc kartą powiązaną z kontem allegro

Jak to odkryłem chciałem zmień hasło , ale został zmieniony zarówno adres e-mail i numer telefonu, nie mogę się zalogować ani odzyskać konta

wysłałem maila na Pomoc Allegro

Przyjęliśmy zgłoszenie numer "19772602" ref:_00D24aE05._5003VKyZ9y:ref

Czy jest coś jeszcze co mogę zrobić

Adam Ł.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Halfrunt
#18 Luminarz#

Czy miałeś włączone logowanie dwuskladnikowe, czy jednak konto było zabezpieczenie tylko hasłem?

Możesz jeszcze zablokować kartę.

I poczekać na Tych moderatorów  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  zapewne rano pomogą..

oznacz moderatorów

Client:103735784
#7 Wielbiciel#

Niestety tylko hasło, karta zablokowana

Dzięki

oznacz moderatorów

Client:103723520
#8 Zapaleniec#

Dlatego nie warto podpinać kart w takim gownoserwisie jak allegro 🙂

oznacz moderatorów

Client:103723520
#8 Zapaleniec#

Druga sprawa pisałem o tym dziś skąd oszuści pozyskują konta, a allegro ma to w dupie.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Faktem jest, że:

  • gdyby serwis uniemożliwił podpięcie kart do kont zabezpieczonych tylko hasłem;
  • gdyby uniemożliwił zmianę adresu e-mail bez wymogu potwierdzenia dotychczasowego adresu e-mail;
  • i przy założeniu, że użytkownik nie ma tego samego hasła do poczty co do serwisu;

to mogło by być bardziej bezpiecznie.

Zakładam oczywiście, że użytkownicy mają programy ochronne nie tylko na komputerach, ale i w swych smartfonach. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103735784 Tak, jak radzi @Halfrunt zalecamy również kontakt z bankiem w tej sprawie. Powinna zostać wdrożona procedura chargeback. Pomoże to w odzyskaniu pieniędzy. 

Poinformuję odpowiedni zespół o zmianach wprowadzonych na Twoim koncie, żeby wiadomości w tej sprawie były kierowane na właściwy adres mailowy.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:103723520
#8 Zapaleniec#

Chargeback? To wy powinniście pomagać **piiip**i xD

oznacz moderatorów

Client:103729560
#7 Wielbiciel#

A dostaleś najpierw wiadomość od Allegro, że zresetowali Ci hasło ze względów bezpieczeństwa? Ja dostałam a po pół godzinie ktoś mi się włamał na konto... Zanim zablokowałam kartę zdążyli zrobić zakupy na 200 zł.

oznacz moderatorów

Client:103735784
#7 Wielbiciel#

Dostałem tylko powiadomomienie ze mail i numer telfonu zostały zmienione. Ale było juz po fakcie.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103735784 Dział bezpieczeństwa przywrócił już poprzedni adres mailowy oraz numer telefonu na Twoim koncie. Możesz ustalić nowe hasło.

Zalecamy także zresetowanie hasła do poczty. Najlepiej, żeby znacząco różniło się od dotychczasowego. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów